Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Wiadomość
Arkadius121
 Tytuł: Re: Ogród po mojemu
PostNapisane: 18 kwi 2021, o 17:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Piękne ujęcia wspaniale kwitnących roślin ;:333
Kalia Frozen Queen okazała i zdrowo rosnąca-mam do nich słabość i nie wiem dlaczego w tym roku nie wznawiam ich hodowli :?:-już wiem z powodu braku gumowych parapetów :;230
Życzę samych sukcesów w uprawie roślin ozdobnych i z pewnością warzyw oraz miłej niedzieli ;:138 ;:3
Pozdrawiam :wit

Rośliny Arkadiusa cz.3

Zobacz profil Wyślij e-mail      

clem3
PostNapisane: 18 kwi 2021, o 22:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Skoro twój powojnik mieszka w tunelu, to w takim razie dam swoim spokój, bo już miałam nagadać im nieco za to ociąganie :lol:
Nowy berberys przecudny ;:oj Masz szczęście do wyszukiwania ciekawych okazów ;:333
Łany zawilców świetne, u nas w lesie też rosną, ale tylko te zielone.
Fajnie uargumentowałeś zalety wysiewów. A jaka przy tym frajda, że coś nam wyrosło z takiego malutkiego ziarenka ;:173

sauromatum
PostNapisane: 4 maja 2021, o 21:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Shalina, szkoda tylko, że purpurowe liście zawilców tracą swoja barwę na rzecz koloru zielonego - ale i tak bardzo mi się podobają. Piwonii nie będę pikować - jesienią będę je rozdzielał i sadził na miejsce stałe. Wiem jak wyglądają ich korzenie - i już takie przesadzanie robiłem :wink: A jeśli którąś stracę to trudno, zamiast 500 piwonii będzie 490 :wink:

slila1, całkiem możliwe, że w handlu spotykamy tę jaśniejszą formę - ale i tak jest bardzo ładna. Właśnie zaczyna u mnie kwitnienie :)

Ignis05, szachownica w tunelu już przekwitła a na ogrodzie jedna nie zakwitnie, a druga może... niestety została podgryziona przez coś (jestem prawie pewien, że oleica krówka maczała w tym palce) i jest obawa, że pęd się po prostu złamie lub obumrze... Oby Twoje szachownice zakwitły bez problemu :)
Naprawdę chce walczyć już z tym buszem :)

Locutus, u mnie szachownica ostropłatkowa właśnie jest w pełni kwitnienia :)
Pogoda w tym roku jest nieprzewidywalna - kilka dni temu były 2 noce z temperatura -5... niestety jedna roślina ucierpiała mi dość mocno - zapomniałem ją okryć.
Ale teraz ma być już coraz cieplej (pewnie do zimnych ogrodników).

Arkadius121, brak gumowych parapetów to problem wielu ogrodników :wink: ale kalie można uprawiać bezpośrednio w gruncie bez pędzenia ich na parapetach - tak uprawia je moja mama.

clem3, mój powojnik juz przekwitł :wink: W tunelu wegetacja jest przyspieszona o jakies 2-3 tygodnie.
Dokupiłem sobie zawilca takiego blado niebiesko-fioletowego, oraz odmianę pełną :) będzie co fotografować za rok.

Ostatnie przymrozki do -5 stopni nie zrobiły u mnie dużych strat - ale niestety przemroziły parnika, którego przywiozłem od rodziców. Jagodowca okryłem a o parniku po prostu zapomniałem, przypomniałem sobie już po pierwszej zimnej nocy - i już było za późno. Okryłem go kolejnej nocy ale to już nie pomogło. Nawet ogrzewacz przeciwmrozowy w tunelu nie do końca sobie poradził, kilka roślin miało przemrożone liście - ale nic im właściwie się nie stało. Dzisiaj niby już miało być cieplej ale wiał mroźny, silny wiatr, i co chwilę padało więc niedużo ruszyłem prac ogrodowych. A przed domem na podjeździe mam mnóstwo roślin w donicach, skrzynkach, wiaderkach - i wszystko czeka na posadzenie.

Znalazłem u rodziców pod płotem kokorycz, która kupiłem wiele lat temu, wędrowała z miejsca na miejsce, później się rozsiała w kilku miejscach:
Obrazek
Nie jest to zjawiskowa kokorycz - ale ja i tak ją lubię :) Już taka sama przywiozłem sobie od rodziców i czeka w donicy na posadzenie w miejscu docelowym (gdziekolwiek to by nie było :wink:)

To jest łan psizębów w ogrodzie rodziców:
Obrazek
Posadziłem je tam chyba 3 lata temu. Bardzo się rozrosły - rosną przed budynkiem, gdzie tylko wcześnie rano i podczas zachodu świeci słońce więc wyrastają później niż na innych stanowiskach.

A to lilia złotogłów w rezerwacie niedaleko mojego domu:
Obrazek
Jak widać poskrzypka atakuje nie tylko ogrodowe lilie niestety...

A to ciekawostka:
Obrazek
To jest mniszek Taraxacum pseudoroseum, którego wysiałem rok temu. Nie plewiłem nic wokół niego ponieważ nie wiedziałem czy to on tu rośnie czy może mniszek lekarski, i nie chciałem go uszkodzić :) Dzisiaj zakwitł pierwszy kwiat ale w przygotowaniu ma kilka więc jak się zrobi cieplej to może kilka kwiatów otworzy na raz.

Ignis05
PostNapisane: 4 maja 2021, o 23:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Takiego łanu psizębów mogę tylko pozazdrościć. ;:oj
Niestety , moje szachownice cesarskie, wszystkiego 3 sztuki, wprawdzie wyrosły ładnie
ale coś mi się wydaje, że ich pąki kwiatowe się nie rozwiną.
Może przymarzły a może ostatnie deszcze im zaszkodziły.
Nie pomyślałam, żeby je okrywać jak serduszkę.
Cała nadzieją jeszcze w szachownicach perskich. Te później się rozwijają i mają takie szyszkowate pąki.
Jak im nie zaszkodzą "zimni ogrodnicy", to może zobaczę je w rozkwicie.
Cały czas sprawdzam, szukam poskrzypek i upolowałam już kilkanaście sztuk tych chrząszczy.
Z tego połowa pasła się i rozmnażała na szachownicach.
Pozdrawiam i słoneczka życzę. ;:3

marta64
PostNapisane: 5 maja 2021, o 08:10 
1000p
1000p

0 szt.
Karol, już mi żal tych 10 zniszczonych siewek piwonii ;:306 , a co gdyby to były najładniejsze okazy ;:oj .
Nie przepadam za szachownicą cesarską z powodu zapaszku panującego w ogrodzie kiedy wyrasta, ale mam kilka i usiłuję doprowadzić je do kwitnienia, co jest trudne, bo każdej wiosny "coś" mi je zmemłła, jak i pędy serduszki okazałej, mimo różnych zasieków.Tej wiosny otoczyłam szachownice siatką metalową o drobnych oczkach, ale jedna już była nadcięta. Włożyłam ją w łubki z pędu miskanta, zakleiłam plastrem i dostała podpórkę z patyczka. Przeżyła i jest zielona, to mam nadzieję, że podkarmi cebulę. ;:333 Patent z siatką okazał się dobry, to już od wczesnej wiosny będę go stosować i może za kilka lat moje szachownice zakwitną pięknymi dzwonkami, zamiast tylko smrodzić mi w ogrodzie. Może spróbuj swoją jakoś wzmocnić, jeśli nie jest zupełnie odcięta, da się uratować. :D
Kokorycz może nie ma okazałych kwiatostanów, ale kwiatuszki w ciekawym kolorze ;:215 , jak i mniszek ;:oj . Czy on będzie rozsiewał się tak jak pospolity?
Łan psizębu robi wrażenie ;:215 , a ja boję się ruszyć swoją kępkę ;:174
Ciekawe z czego wynika czekoladowa barwa liści zawilca?
Wiosnę w tunelu masz piękną ;:138

Foxowa
PostNapisane: 5 maja 2021, o 09:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Jak się hoduje mniszki ? Te znane nam są przecież bardzo ekspansywne i problematyczne. Nie boisz się tego?.
Jest bardzo piękny. Za to własnie lubie Twój wątek - zawsze tu jest coś czego nigdzie indziej się nie zobaczy tylko u Ciebie.
A co do plewienia to nie wierzę. Ty zawsze tak piszesz 'tu nie plewiłem, tam nie plewiłem' a masz ogród jak złoto.

cyma2704
PostNapisane: 6 maja 2021, o 22:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Karol ukwiecony berberys piękny. ;:oj Ty tu nie czaruj siewkami, :wink: bo u mnie ranników łany, a zafundowałam sobie kolejne cudo wysiewające się w setkach, orlaję. ;:124
U Ciebie osobliwości, a moje to pospoliciaki. :)
Pozdrawiam ;:3

bool
PostNapisane: 7 maja 2021, o 20:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ten mniszek ciekawy, ciekawe czy też tak chętnie się rozsiewa jak wersja żółta. ;)

Pozdrawiam,
Artur

clem3
PostNapisane: 8 maja 2021, o 00:02 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Zaciekawiłeś mnie tym ogrzewaczem przeciwmrozowym. Spełnia swoją rolę? Napiszesz o nim coś więcej? W tym małym foliaczku dawałam sobie radę zniczami, ale twoje rozwiązanie chyba wygodniejsze...
Ja też lubię te kokoryczki ;:108 Psizęby dały czadu, nie wiem dlaczego ale nie ma ich w ogóle ;:218 Mniszek ciekawy i ciekawe czy też się tak rozsiewa jak zwykły ;:224 Widzę, że nie tylko ja mam takie obawy :lol:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 485 ]  Idź do strony nr...        1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: emma1966, Florian Silesia, JagiS i 131 gości