Domowe Grażyny

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Domowe Grażyny

Post »

--------------------------------------------------------------------------------

Witam serdecznie,proszę o pomoc.Znajomi dostali w maju kwitnącego storczyka kwitł do połowy sierpnia ,po opadnięciu kwiatów po około 2 tygodniach wystawili na balkon,chcieli wyrzucić.Zabrałam go od nich i chcę reanimować ale nie mam pojęcia jak.W doniczce 18 cm wys 16 cm wsadzone są dwa storczyki a pędy złączone w kształt rączki koszyka i spięte plastikowymi spinkami.Doniczka jest pęknięta.Kupiłam dzisiaj podłoże do storczyków dwie doniczki 16 cm średnicy i podstawki plastikowe przezroczyste.Kupiłam też nawóz do storczyków mineral żel firmy Agrecol.Co dalej?Nigdy nie miałam do czynienia ze storczykami proszę o pomoc.Zdążyłam już trochę poczytać o storczykach wiem ,że jest to phalaenopsis biały z różowym środkiem,niestety nie mam jego zdjęć,kwitł obficie.Pozdrawiam Grażyna
_________________
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Post »

--------------------------------------------------------------------------------


jeden pęd albo łodyżka ma 75 cm a drugi 70cm.Nie wiem czy mam to obciąć czy zostawić jak jest.
_________________

Obrazek Obrazek
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Post »

Dzisiaj je przesadziłam i wyglądaja jak na zdjęciukażdy osobno.
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Post »

Dziękuję bardzo za podpowiedź,pewnie obetnę skoro i tak maja uschnąć.Pozdrawiam Grażyna
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

POnieważ storczyki są po kwitnięciu i w dodatku przesadzone, to straciły sporo energii. Ja bym pędy ucięła,będzie im łatwiej i zaakceptować nowe podłoże i ruszyć z przyrostami :D
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

ksiegowa pisze:.... Kupiłam też nawóz do storczyków mineral żel firmy Agrecol.Co dalej?Nigdy nie miałam do czynienia ze storczykami proszę o pomoc.Zdążyłam już trochę poczytać o storczykach
Na zdjęciu nie widzę korzeni. Czy je przycinałaś, czy zdezynfekowałaś węglem, czy są w środku, nie przy ściankach. Po przesadzeniu nie podlewać przez co najmniej tydzień. Ale i potem raczej powstrzymaj się przed nawożeniem. Potem bardzo malutko 1/3 wskazanej na opakowaniu porcji i nie w każdym podlewaniu. I spoglądaj, czy przyrastają nowe korzenie, bo to po ich stanie najlepiej widać, czy już podlewać czy nie.
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Post »

Musiałam sporo korzeni obciąć, był tak przelany ,że można było wyciskać z wody.Doniczka była bez dziurki,czyli podlewanie kilka miesięcy zrujnowało go.Był w mchu więc to wogle dobiło kwiat.Dużo korzeni obciętych,już obciełam pędy nad 4 węzłem.Mam nadzieję ,że wyjdzie z tego.Najgorszy prezent jaki widziałam.........dać komuś coś na czym kompletnie się nie znają.Ale wyrwałam go z tych laickich łap,teraz tylko szpital i rekonwalescencja.Dzięki za rady.Pozdrawiam.
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Post »

Niestety nie dezynfekowałam węglem ,nie wiedziałam,trudno.Korzenie są w środku ,osadzone na bryle,rozłożone.Nie będę podlewala na pewno długo.Liście ma zdrowe ,jędrne ,zielone.Widziałam go jak kwitł,był piękny.Biały z różowym środkiem.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ksiegowa pisze:Musiałam sporo korzeni obciąć, był tak przelany ,że można było wyciskać z wody.Doniczka była bez dziurki,czyli podlewanie kilka miesięcy zrujnowało go.Był w mchu więc to wogle dobiło kwiat.Dużo korzeni obciętych,już obciełam pędy nad 4 węzłem.Mam nadzieję ,że wyjdzie z tego.Najgorszy prezent jaki widziałam.........dać komuś coś na czym kompletnie się nie znają.Ale wyrwałam go z tych laickich łap,teraz tylko szpital i rekonwalescencja.Dzięki za rady.Pozdrawiam.
Niestety często tak jest, że dają storczyka komuś, kto się nie zna, a oni po przekwitnięciu wyrzucają, bo dla wielu ludzi storczyk to tylko ozdoba, którą się wyrzuca, gdy już przestaje zdobić. A ja się znam na storczykach i jak na złość nigdy żadnego nie dostałam.
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Post »

Stało się,poszłam do TESCO i zakupiłam 3 storczyki.Tak rozpoczyna sie moja przygoda ze storczykami.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niestety nie miły etykietek i muszę poszukać jak się zwą.
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Post »

Gratuluję nabytków. Wszystkie to są phalaenopsisy. Hybrydy.
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

:lol: Grażyno ! gratuluję *rozpędu*
Takie nabytki są wspaniałą wprawką /co by nie znaczyła :P / i cieszy każdy kwiat, nawet jak przechodzi do historii.

A jak sie nazywają ?--->to są wszystkie hybrydy Phalaenopsis.
To jest ważne , na potrzeby szukania klucza do uprawy. Li tylko.
Bliżej... nie ma potrzeby szukać na siłę nazw.
Taka zasada nas obowiązuje:
.Nie ma fiszki producenta = nie ma nazwy.

Nic nie zmienia poglądu ,że wszystkie storczyki są pasjonujące niezależnie,czy maja fiszkę-nazwę ,wielką cenę czy małą.



życzę wiele zadowolenia i wspaniałych swoich kwitnień.

pozdrawiam JOVANKA
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Grażynko nowe nabytki rewelka ;:2 Mi bardzo spodobał się ten ostatni różowy. :wink:
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”