Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 13  
Autor Wiadomość
AniaZ
 Tytuł: W ogródku Dziuni - AniaZ
PostNapisane: 13 maja 2009, o 15:51 
200p
200p
Witam wszystkich fanów zieleni !!! :)

Oto zdjęcia z mojego ogródka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moja magnolia:
Obrazek Obrazek Obrazek

Moje azalie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje rododendrony:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje róże:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje rośliny doniczkowe:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

sterlizja36
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, o 18:56 
500p
500p

1 szt.
Witam na forum !To co pokazujesz to naprawdę piękny ogród,bardz zadbany ,trawnik aż oślepia :D ,tak przystrzyżony.Pękne azalie i rododendrony kolory mają bajeczne.Widać że masz rękę do roślin.

gucia
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, o 20:15 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Witaj Aneczko :wit ...oj, jest co podziwiać :roll:
Napisz parę słów o swoim ogrodzie i o zimowaniu sundavilii....moja niestety zimy nie przeżyła i zastanawiam się gdzie zrobiłam błąd ;:7

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Janek
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, o 20:17 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
ojojoj! pięknie i stylowo! zadbany uporządkowany wspaniały ogród! będzie co podziwiać!

x_m-i
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, o 20:21 
---

---
Witaj Aniu masz cudowny ogród, idelanie zaplamowane nasadzenia. Posiadasz również piękna kolekcję rh i azalii, jak również zawaliście przystrzyżone krzewy. Nie mogę się napatrzyć na te piękności. Szacun 8)

grazyna45
 Tytuł:
PostNapisane: 13 maja 2009, o 20:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Witaj Aniu ,masz cudowny ogród -prosimy o więcej. Pozdrawiam

AniaZ
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 12:57 
200p
200p
Witam wszystkich! :)
Fajnie, że podoba Wam się mój ogródek!
Ja tu tak sobie rzeźbię sama. Coś tam zawsze przesadzę, dosadzę. Najbardziej lubię dosadzać i martwię się bo skończył mi się ogród i już nie mam gdzie czegoś nowego sadzić.
Mój ogród, ze względu na moje upodobania nie jest taki różnorodny. Jeśli chodzi o kwiaty, to królują tu najpierw rododendrony i azalie, następnie róże i hortensje, które kwitną aż do jesieni.
Uwielbiam jak kwitną azalie i rododendrony. Rośnie ich tu już ok. dwudziestu i ok. 10 azalii wielkokwiatowych. Jak kwitną, kolory rzeczywiście są takie jak na zdjęciach, ale ponieważ najstarsze krzewy mają dopiero po 4 latka, to w całości nie wyglądają jeszcze zbyt okazale. Muszę jeszcze poczekać aż urosną. Dwa krzewy, które mają po kilkanaście lat, robią wrażenie (ostatnie zdjęcie w rododendronach).
Trzy lata temu posadziłam trzy róże pnące czerwone wielkokwiatowe. W zeszłym roku już było je widać, pięknie kwitły. W tym roku dosadziłam przy pergoli jeszcze trzy. Jak się przyjmą będzie pięknie. Mam też ok. dziesięciu róż piennych.
Marzą mi się hortensje o dużych pełnych kwiatach - drzewiaste. Mam dopiero dwie ogrodowe, jedna większa, druga malutka. Postanowiłam w tym roku posadzić jeszcze trzy.
W moim ogrodzie rośnie sporo tuji szmaragdów i occidentalis oraz cyprysy lawsonia. Pięknie wyglądają takie kolorowe iglaki. Lubię też formowane bukszpany. W jednym z moich dookoła formowanych bukszpanów uchowała się piwonia i kwitnie co roku!
Niestety trawka w tym ogrodzie nie wygląda tak ładnie jak na zdjęciach, powiedziałabym nawet, że pozostawia wiele do życzenia. Najładniej wygląda bezpośrednio po skoszeniu, bo wtedy nie widać chwastów. Ale dopóki stale wynajduję sobie coś nowego do roboty, trawa mnie bardzo nie przejmuje.
Dużego uroku dodaje skarpa. Umieszczona między trzema starymi sosnami. Dzięki niej krajobraz jest zdecydowanie ciekawszy.
Na samym środku przedniej części ogrodu wyeksponowana jest magnolia okazałych rozmiarów. Jak kwitnie, jest przepiękna! Niedaleko magnolii kwitną również bzy.
W tym roku przedsięwzieliśmy duży krok w naszym ogrodzie: zasypaliśmy basen.
Ponieważ chciałam, żeby krajobraz wyglądał ciekawie, a sama nie jestem biegła w kształtowaniu terenu, wymyśliłam sobie skarpę i malutki skalniaczek. Na razie wygląda nieszczególnie, przypomina trochę grobowiec. Nie wiem jeszcze jaki będzie efekt końcowy, na który trochę trzeba będzie poczekać, ale w tej chwili wygląda tak:
Obrazek Obrazek
Uwielbiam mój ogród! Jak przychodzą cieplejsze dni, spędzam w nim więcej czasu niż w domu.

AniaZ
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 13:36 
200p
200p
Cześć Bożenko !!! :wit :wit :wit
Kochana moja, ja dopiero nieśmiało zaczynam rozglądać się w roślinach tarasowych, więc coś więcej będę mogła powiedzieć za rok, jak te, które mogą przezimować w domu, tą zimę u mnie przetrzymają :wink: Nic do tej pory nie przechowywałam w domu przez zimę poza Sundeville - z nędznym skutkiem :wink: .
Jeżeli chodzi o Sundeville, to ja już też mam na swoim koncie uśmierconą. Postawiłam ją na zimę na w chłodnym jasnym pomieszczeniu, a potem ją brutalnie przelałam. Aż mi się płakać chciało! Ale czytam tu na forum Bożenko, że na parapecie w temp. pokojowej można ją przetrzymać. Naprawdę nie mam pojęcia, będę eksperymentować. Te dwie, które mam, kupiłam dopiero jakiś miesiąc temu. Natomiast wiem na pewno, że wody w zimie: tylko niezbędne minimum.

Ale za to, nie wiem czy czytałaś w storczykach, moje przesadzane sto razy i reanimowane biedaki chyba przeżyją!!! ;:26. Trzy wypuściły po liściu, a jeden będzie miał nawet kwiatek! Bardzo jestem w związku z tym z siebie dumna! :D I z Ciebie też oczywiście! :D :D :D Gdyby nie Ty dawno bym się poddała.
Co prawda, ten największy po operacji, którego mi najbardziej było szkoda, stracił cztery liście, zostały mu tylko dwa. Postanowiłam dać mu ostatnią szansę, trochę mu odpuściłam, niech robi co chce. :)

iwonaxp
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 15:26 
1000p
1000p

---
Witaj Aniu
Masz cacuśny ogród :)
bardzo mi się podobają te krzewy
Obrazek
z jakiej rośliny to utworzyłaś ?
Całość ogrodu ładnie się prezentuje i róże pienne i RH pięknie kwitnące , wszystko ładnie skomponowane :) czekam oczywiście na fotki nowopowstającego zakątka ogrodu :)

eukomis
 Tytuł:
PostNapisane: 14 maja 2009, o 23:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Aniu ciekawy twój ogród.

*spis wątków

AniaZ
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2009, o 08:38 
200p
200p
To są formowane bukszpany Iwonko. W tym drugim uchowała się piwonia. :) Jak zakwitnie to pokażę :)

x-T-s
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2009, o 08:45 
---

---
Aniu

ładny Twój ogródek, pokaż fotkę taką przestrzenna...bukszapny ładnie uformowane- ja dopiero w tym roku zaczęłam z nimi przygodę formowania.

Aniu ,mozesz to wklejaj większe fotki,lepiej się ogląda :oops:

tomko34
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2009, o 08:47 
1000p
1000p
witam ,masz piękny ogród ,świtnie go prowadzisz,a kolekcja azalii i Rh imponująca,pozdrawiam

AniaZ
 Tytuł:
PostNapisane: 17 cze 2009, o 13:56 
200p
200p
To dalej mój ogródek:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 172 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 13  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Aza, inka52, Katii29 i 52 gości