Lilowce-Hemerocallis cz.V

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Lilowce-Hemerocallis cz.V

Post »

Lilowce –Hemerocallis:
Cz.I http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=15497#15497
Cz.II http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19184
Cz.III http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19183
Cz.IV http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 177#478177
Cz.V http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19181
Cz. VI http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=19703
Cz. VII http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 437#906437

kogra pisze: Śnieżko - wydaje mi się, że twoja "amatorszczyzna" też zasługuje na szacunek .
Choć to krzyżówki może nie najnowszego kalibru, ale każdy kwiat jest piękny i to niezależnie od swojego rodowodu.
Liczy się serce i wkład pracy. Piękno można stworzyć z każdej roślinki.
Tak trzymaj. ;:215

Jednak dla mnie w tej zabawie, oprócz uzyskania ładnego kwiatka, chodzi przede wszystkim o uzyskanie roślin z dużą ilością pąków na łodydze i o ogromne kwiaty. Ważną cechą jest także powtarzalność kwitnienia, długotrwałość jednego kwiatu, zapach, termin kwitnienia.

A oto przykłady siewek, nie mojej produkcji, ale za to w moim posiadaniu, każda z nich charakteryzuje się jakąś specyficzną cechą, którą można wykorzystać w tworzeniu nowego wariantu rośliny.

Jak widać wariantów zabawy jest całe mnóstwo, każdy może sobie wybrać to, co go najbardziej interesuje.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Ten fioletowy pająk mnie urzeka kolorem.
Pierwszy i piąty kształtem.
A ostatni wielkością - gigant ! :shock:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dopiero jak zobaczyłam te zdjęcia zdałam sobie sprawę że liliowce mogą mieć tak duże kwiaty.
Miałam tylko jeden rodzaj niezbyt okazale kwitnący ale mnie i tak zachwycał.
Potem okazało się że są inne - musiałam je mieć. A potem skończyło się miejsce.

Już nie mogę się doczekać wiosny bo wymyśliłam gdzie jeszcze mogłabym posadzić liliowce.
A wiosną to już tylko pozostaje wybrać jakie :)
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

coma95 pisze: Potem okazało się że są inne - musiałam je mieć. A potem skończyło się miejsce.

Już nie mogę się doczekać wiosny bo wymyśliłam gdzie jeszcze mogłabym posadzić liliowce.
A wiosną to już tylko pozostaje wybrać jakie :)
Co do braku miejsca na nowe chciejstwa, to chyba każdy z nas ma ten sam problem. Ja radzę sobie w ten sposób, że te najstarsze wysadzam na ,zapłotek', a w ich miejsce przesadzam te trochę nowsze, bo od chęci posiadania wciąż nowych, ładniejszych, odmian nie mogę się uwolnić.

Fotki siewek powyżej świadczą o tym, ile wariantów nowych roślin można zrobić mieszając te pokazane ,wzajemnie ze sobą, a krzyżowanie egzemplarzy ze względu na urodę kwiatu to tylko mała część tych możliwości.

Natomiast fotka z ogólnym wyglądem kępy pokazuje, ile pąków kwiatowych może być na jednej łodydze, w tym przypadku tylko 32, ale są i takie, gdzie ich liczba znacznie tę ilość przekracza.
leszekl
50p
50p
Posty: 96
Od: 8 sie 2008, o 21:29
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Liliowce

Post »

Snieżko widziałem już więcej kwiatów,ale trzeba dodac,że jeszcze jest więcej łodyg
i to jest dopiero widok. Snieżko dobrze,że fotografujesz to jesteś na bieżąco
z twoimy liliowcami ,ja tego nie robiłem i teraz nie mam się czym pochwalic,
ale na drugi rok postaram się to zmninic. ;:101

pozdrawiam
-----------------
Leszek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7441
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Waldemarze, przeglądnęłam Twoją ofertę- katalog liliowców a właściwie przeczytałam wszystkie ich opisy i znalazłam tylko 2 pachnące (Hudson Valley i White Perfection). Czy rzeczywiście masz tylko te 2 pachnące liliowce, a może te opisy są niekompletne? Poszukuję pachnących (raczej intensywnie a nie lekko) liliowców, chcę je kupić wiosną, więc zaczynam szperać i szukać, porównywać opisy i oczywiście ceny.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Liliowce

Post »

leszekl pisze:Snieżko widziałem już więcej kwiatów,ale trzeba dodac,że jeszcze jest więcej łodyg
i to jest dopiero widok. Snieżko dobrze,że fotografujesz to jesteś na bieżąco
z twoimy liliowcami ,ja tego nie robiłem i teraz nie mam się czym pochwalic,
ale na drugi rok postaram się to zmninic. ;:101

pozdrawiam
-----------------
Leszek
Leszku, nie martw się brakiem fotek i tym, że nie możesz swojego dotychczasowego dorobku pokazać teraz na forum, tym większa to będzie dla nas niespodzianka i świetny argument , żeby tu systematycznie zaglądać w oczekiwaniu na Twoje fotki. :)
Waldemar S
200p
200p
Posty: 294
Od: 15 paź 2008, o 10:12
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post »

"gieniu 1230"Raczej opisy są skrótowe i niekompletne.Ten szczegół uszedł mojej uwadzę.
Będę musiał w nowym sezonie wąchać po kolei odmiany i zapisywać.
Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na ten szczegół.
Do tej pory zrobienie ładnego zdjęcia odmiany było moim priorytetem.
Wejdź do bazy roślin na www.tabaza.info tam są bardziej rozbudowane opisy liliowców
robione przez kobietę i szczegół zapachowy w odmianie został ujęty.

Pozdrawiam,
W.S.
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

śnieżka pisze:
A przy okazji udało mi się zrobić małą listę odmian liliowców, które pachną. Z ogromnej ilości wybrałam tylko, te, które posiadam.

Admiral's Braid, All About Eve, Apron Strings, Catherine Woodbery, Chevron Spider, Glothed in Glory, Elegant Candy, Exotic Candy, Frances Joiner, Ice Carnival, Iron Gate Glacier, Jean Swann, Lady Neva, Lime Frost, Lori Goldston, Monica Marie, Moonlight Orchid, Mulberry Connection, Night Embers, Luxury Lace, Piano Man, Rainbow Candy, Raspberry Candy, Royal Braid, Sherry Lane Carr, Shimmering Elegance, Siloam Double Classic, Stella De Oro, Trahlyta, Voodoo Dancer, Wedding Band, Which Way Jim, White Perfection, Wild Mustang, Wineberry Candy, Yellow Mamoth.
gienia1230- a na str. 75- są fotki takich pachnących.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7441
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

dzięki Waldemarze i Snieżko, przepisuję po raz kolejny listę i dalej szperam. Dowiedziałam się o mocno pachnącym Midwest Majesty, ale nawet baza roślin o tym nie wspomina i w żadnej ofercie, które przeglądałam takiego nie ma. Ponieważ mogę kupić tylko około 10 sztuk, z konieczności muszę wybrać najciekawsze, najładniejsze i najbardziej pachnące. Pozdr
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

gienia1230- Proszę Cię bardzo- opis w AHS istnieje.

Midwest Majesty (SASS-H.P., 1949),
kwitnie w środku sezonu, to jest ok. połowy lipca, powtarza kwtnienie, dormant, czyli zimujący w gruncie bez problemów, diploid, złoto żółty.
Sprzedawany u nas jako spider, po sprawdzeniu w AHS- okazuje się, że nim nie jest.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7441
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

ło matko Snieżko !! a nie ma go w Twojej liście pachnących liliowców, czy to znaczy że on nie pachnie? Listę już przepisałam, znacznie mi się wydłużyła. Mam już pierwsze typy : 1-Absolute Treasure (lila-róż), 2- Clothed in Glory (lawendowo-różowa) 3- Magic Amethist -mocno pachnie (ametystowo-lawendowy), 4-Panda Bear - mocno pachnie (żółty ze śliwkowym okiem), 5-Ride The Wind - mocno pachnie(ciemnoróżowy), 6-White Perfection (biały z zieloną gardzielą). Zastanawiam się jeszcze nad Hudson Valley no i ten Midwest Majesty. OOO jejku, gdybyś miała te wszystkie liliowce i byłyby na zbyciu !!!!!!!!????? Sniezko, ja wiem że ten Midwest jest w rejestrze, ale ja sprawdzam oferty, mam ich trzy (wiem, że nieaktualne) ale w żadnej z nich go nie było.
Waldemar S
200p
200p
Posty: 294
Od: 15 paź 2008, o 10:12
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post »

gienia 1230- Ta odmiana w roku 2009 będzię miała tylko 60 lat.
To jest jedna z wielu odmian holenderskiej reprodukcji którą można kupić hurtowo
za tanie pieniądze.

Pozdrawiam,
W.S.
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”