Rośliny - cieniolubne do mieszkania

Rośliny doniczkowe
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rośliny wybitnie cieniolubne (okna na poziomie...)

Post »

loeb pisze:Odgrzeję trochę ten temat, szukam rośliny do łazienki bez okna, wychodzącej na ciemny korytarzyk. W ogóle jest szansa, że w tych warunkach coś urośnie, czy jednak skupić się na kwiatach ciętych ?
Jeżeli jest cały czas ciemno w łazience i do tego drzwi są zamknięte, a przylegający korytarz jest ciemny, to nic tam nie będzie rosło ;)
Awatar użytkownika
Anankee
100p
100p
Posty: 135
Od: 31 sty 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny wybitnie cieniolubne (okna na poziomie...)

Post »

całkiem nic a nic? A co z tym zamiokulkasem? Czytałam o nim troszkę i wygląda na rzeczywiście mało wymagającą roślinę. Poza tym raz na tydzień można przecież kwiatka doświetlić na parapecie czy też w lecie na balkonie przewietrzyć. Chyba sobie sprawie coś takiego do łazienki i przetestuje.

! Dla zainteresowanych - właśnie przeglądałam gazetkę promocyjną z obi i mają za 9,99zł zamiokulkasa :tan więc chyba dziś się wybiorę, zakupię, wstawię do łazienki i zobaczę co z tego wyrośnie :D !
Awatar użytkownika
NINa
200p
200p
Posty: 468
Od: 15 maja 2008, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rośliny wybitnie cieniolubne (okna na poziomie...)

Post »

Ktoś tu olał lekcje biologii ;)
Roślina do prawidłowego wzrostu potrzebuje światła. Jeżeli kupisz ten zamiokulkas to po paru miesiącach będzie do wyrzucenia. Jak chcesz wydawać co parę miesięcy +/-9,90 zł za nowego no to możesz spróbować, ale jak liczysz na stabilny wzrost jednej rośliny bez wyciągania się pędów, odpadania liści (których i tak ma niewiele) i powolnej degradacji, to proponuję jakąś sztuczną roślinę, może są sztuczne zamiokulkasy. Roślina w warunkach przez Ciebie opisanych będzie umierać. W takich warunkach mogą rosnąć tylko grzyby ;)
Możesz też zainstalować specjalną żarówkę do doświetlania roślin, żeby się paliła przez większą część dnia, ale drzwi od łazienki nie powinny być zamknięte, no chyba, że masz super wentylację, która nie wysusza powietrza.
zbyszek12
100p
100p
Posty: 179
Od: 5 lip 2013, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam :) szukam roślin doniczkowych które nie potrzebują dużo światła, możecie podać jakie znacie bo mam parę miejsc wolnych, a nie chce tych samych co już mam stawiać;)
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: poszukuje roślin:)

Post »

Rojcissus - u mnie stoi na polnocnym parapecie i ma sie swietnie:

Obrazek

Paprocie, Aspidistra...
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Kasienkar
500p
500p
Posty: 729
Od: 18 cze 2013, o 14:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grecja, Ateny

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

Sansewieria i zamioculcas też nie potrzebują dużo światła i nie są wymagające
Pozdrawiam,
Kasia
Awatar użytkownika
Karti
200p
200p
Posty: 225
Od: 31 maja 2013, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

wilczomlecz trójżebrowy również nie potrzebuje dużo słońca :)
Arleta
Moje wątki:
Roślinny pokój
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

Skrzydłokwiat mam na komodzie z 5m od okna i kwitnie i ma się okey i Fastia Japonica mam z 3 m od okna i daje radę znakomicie
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
cirilla1989
50p
50p
Posty: 56
Od: 5 lip 2013, o 14:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

Moja Ctenanthe stoi na północnej stronie i rośnie świetnie, roślina która ogólnie nie lubi dużo światła, ponieważ w naturalnym środowisku ma go mało (rośnie w lasach deszczowych blisko podszycia)
Awatar użytkownika
sokolica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3243
Od: 28 maja 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

Wszystkie moje epipremnum stoją z dala od okien i nie mają żadnej styczności ze słonkiem. Ponadto aglaonema i zielistka.
Awatar użytkownika
crazydaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4935
Od: 27 cze 2013, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Keadby UK

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

Hoje?
Kinga
Fuksjoza, hojoza, ketmioza, czyli komus tu odbija... ;) cz.3 - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 05&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Zgoda bez polskiej czcionki/Adminka
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

Fittonie nie potrzebują dużo światła,raczej półcień.
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jakie rośliny nie potrzebują dużo światła?

Post »

Bagienna pisze:Szeflera nie kwitnie w warunkach domowych, może wiec wystawienie na zewnątrz w okresie letnim by coś dało.
Oj kwitnie, kwitnie, a przynajmniej mi zakwitła http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=19&t=49969

Krawat pisze:Co trzeba zrobić żeby szeflera zakwitła?
Na to pytanie niestety nie mogę ci odpowiedzieć, bo sama nie wiem, co ja takiego jej wówczas zrobiłam, że zakwitła. Był to jej pierwszy i jak na razie ostatni raz. Mogę tylko powiedzieć, że szczepka, którą ukorzeniłam pochodziła od bardzo rozrośniętego okazu, który już wcześniej kwitł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”