Mój ogrodowy zakątek- Priam

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Prymulki, sasanki - aż się serducho raduje !A szafirek w zbliżeniu przecudowny :roll: :roll: :roll:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Przemku bardzo Ci dziękuję za odpowiedź dotyczącą lilii, muszę podsypać je koniecznie torfem, bo niestety mają za mało kwaśną glebę :?
Twoje zdjęcia piękne :D szafirek super :D sasaneczka, prymulka -cudo :D Magnolia :shock:
x_m-i
---
Posty: 2658
Od: 19 cze 2007, o 09:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Siemanko Przemek. rośliny super, pumule i magnolia pierwsza klasa. A ja sadzę lilie (młodzież) w jednym miejscu aby ładnie się rozrosły a później sadzę w miejca docelowe.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Przemku tej odmiany prymuli bezłodygowej nie znam mam czysto białe i to w tym roku sobie kupiłam
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Przemku, trochę mnie nie było u Ciebie, ponieważ nie otrzymywałam powiadomień :lol:
Już nadrobiłam zaległości :lol:

Przemku, ja też miałam ochotę na rododendron z Biedronki, ponoć były piękne, duże okazy w cenie 20 zł. Niestety, rozeszły się, jak świeże bułeczki, w mgnieniu oka :cry:
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

No to widzę, że trochę zaszalałeś z tymi zakupami :D
Bardzo ładne sasanki, a magnolia jest cudna.
Jeśli chciałbyś kupować wysyłkowo cebule, to ja dość tanio robiłam zakupy jesienią tutaj: www.krokusy.pl
Spory wybór jest też tu: www.cebule.pl - ale u nich kupowałam tylko byliny, więc nie wiem, jakie te cebulki przysyłają.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
empuza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4299
Od: 4 cze 2007, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Przemku, przypomnij mi się jesienią o żółtego pierwiosnka.
"Gdy w jednym domu światło gaśnie i ogród przestaje żyć, w drugim rodzi się nowe życie."
Empuzka i jej ROD-wy świat-rok 2012
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Bardzo się cieszę, że tak licznie mnie odwiedziliście. Ostatnio nie miewałem wielu gości więc tym bardziej cieszę się, że o mnie nie zapomnieliście.

ElżbietoG- cieszę się, ze moje skromne zakupy tak Ci sie spodobały!

AGNESS - cieszę się, że mogłem pomóc. Liczę na to, ze rady się przydadzą i lilie będą pięknie kwitły!

Mutari -
magnolia jest niezwykłą i od dawna zastanawiałem się nad jej zakupem. nareszcie się udało!

Geniu -
tą prymulkę udało mi się kupić za 5 zł. w sumie to ostatnio kolekcjonuje różne kolory pierwiosnków bezłodygowych ;) mam już niebieskiego, czerwonego, różowego, białego i pomarańczowgo :wink:

Halinko - cieszę się, że dotarłaś mimo braku powiadomień. Co do rododendronów to naprawdę były świetne! Kupiłem białego i fioletowego. Nie miały wypisanych odmian ale były zdrowe!

Oliwko -
z wielką chęcią zajrze pod podane strony, może odnajdę tam coś niedrogiego i ładnego.

Empuzo - czy to była propozycja??

Jak zapewne wiecie i zauważyliście nie mam zbyt wiele nowych zdjęć z ogrodu bo będę w nim dopiero 1 maja. Postanowiłem więc, że w inny sposób upiększę mój wątek.

W dniu dzisiejszym udałem się do Egzotarium w sosnowcu na wystawę Storczyków i kaktusów.
Wystawa była niesamowita, a dodatkowym jej atutem była możliwość zakupów (z czego nie skorzystałem bo ostatnio za dużo wydałem na ogród).

Oto pierwsza część zdjęć:


Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

:wink:
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

piekne roslinki, lubie patrzec na kaktusy i storczyki ale przyznam, ze kiedys miałam dość sporo kaktusów ale to minęło a storczyków nie mam, jak mam to wydam.
Przemku sporo sie dowiedziałam o liliach, w tym roku przyłożę , choc kwitna u mnie ładnie, podrzuce im piasku, drenazu, to sie im ode mnie należy.
Ogród to ci sie rozrasta, wpadne jeszcze.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Witaj Priamie! dziękuję za informację o liliach, poczytałam też troche u Ciebie i mam nadzieje że i to pomoże. :D Mam jeszcze pytanie oglądając Twoje zdjęcia (śliczne zresztą!) przykuło moją uwagę że masz ziemię obsypaną trocinami, czy są to z jakiś specjalnych drzew czy obojętnie z czego? czy takie trociny spełniają taką funkcję jak kora?
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Taro - dzisiejszy widok storczyków i kaktusów był oszałamiający. Nie często widzi się tyle pięknie kwitnących roślin w jednym miejscu. Sam mam kilka storczyków więc tym bardziej ciągnęło mnie do obejrzenia innych.
Jesteś kolejną osobą, której przydały się informacje o liliach, które napisałem więc bardzo mnie to cieszy ;)
Masz rację ogród się rozrasta, co prawda powoli ale mam nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem będzie piękniejszy!

Onko - miło, że wpadłaś i że mogłem pomóc!
Trociny są mieszanką głównie z sosny i drzew liściastych jak olcha. Głównym celem w jakim je rozsypałem była chęć zapewnienia roślinom dobrych warunków na zimę (ściółka). dodatkowo stały się ozdoba i tak zostało na rabatce roślin wiosennych, natomiast z dwóch klombów zdjąłem całą warstwę (około 5 cm).
Tak trociny mają podobną funkcję jak kora, jednak nie zastąpią jej w 100%
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Katarynko - bardzo mi miło, ze znalazłaś choć chwilkę dla mojego ogrodu.
Mam nadzieję, że po moim majowym wypadzie do ogrodu będzie tutaj jeszcze piękniej!
Awatar użytkownika
GosiaOsw
200p
200p
Posty: 218
Od: 8 gru 2007, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

W końcu udało mi się do Ciebie zawitać :wink: Wprawdzie nie mam w domu żadnego storczyka (kot mi nie pozwala trzymać zbyt wielu roślin w domu) ale bardzo mi się podobają. A co jest na ostatnim zdjęciu?
"Nie stój nad kwiatem z konewką i batem,to na nic..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”