Mój taras - ogródek

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Mój taras - ogródek

Post »

Witam wszystkich w moim małym zaciszu, które jest zarazem ogródkiem i tarasem.Wychodzę sobie bezpośrednio z mojego pokoju ...i jestem wśród zieleni moich kwiatów .Kiedyś stała w tym miejscu ruina dawnej piekarni , po jej rozbiórce uzyskaliśmy coś w rodzaju podwórkowego tarasu , który staramy się pomału zagospodarować .

W tym roku zafundowaliśmy sobie grilla z kamienia.

Obrazek

Obrazek
tutaj panuje całkowity chaos, rośnie nawet szczaw mojej teściowej

Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam Elu! Fajnie,że założyłaś swój wątek. O pergoli już pisałam,że jest zjawiskowa. Grill super - pokażę go mojemu M jak wróci. A sundaville piękne. Różowej jeszcze nigdy nie widziałam. Czy zimowałaś je już czy to tegoroczne nabytki? Moja zeszłoroczna wcale teraz nie przypomina tej pięknej rośliny. Na wiosnę była w takim stanie,że aż dziwne że żyje.
Pokaż swoje zakupy ze Starego Pola - jestem bardzo ciekawa...
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6275
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

No na prawdę super. Takie klimatyczne fotki z tą ścianą z cegieł. Rośliny ładnie na jej tle wyglądają, podoba mi się taki sposób zmieniania miejsca. :) Gratuluję i chętnie jeszcze tutaj wpadnę na wizytę. :)
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Izo muszę Cię zmartwić , na targach byłam z moim M / błąd !/ i pozwoliłam sobie tylko na zakup małego milinka , tylko nie wiem czy się sprawdzi na mojej pergoli , bo winogrona padły , z 6 zostało się sztuk 1.Sundaville mam od maja .Co z nimi będzie zobaczymy , bo wyjadą do Elbląga na zimowanie do mojej siostry , ja nie mam odpowiednich warunków tzn. chłodno i jasno.

Obrazek
Milin czerwony
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Chyba masz rację,że to był błąd. Może w czerwcu wybierzemy się we trzy do Starego Pola? Z milina na pewno będziesz zadowolona. To bardzo atrakcyjne pnącze, ale po kilku latach będzie potrzebował mocnej i stabilnej podpory. Ta Twoja pergola jest urocza, ale może być niewystarczająca dla niego. Też mam w planach zakup milina, ale dopiero za rok lub dwa. Nie napisałaś nic o tych ślicznych sundavillach...
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Krzysiek , bardzo się cieszę ,że spodobał Ci się mój ogródek .Dopiero zaczęłam się rozkręcać a tu jesień za pasem :( Usłyszałam dzisiaj ,że pażdziernik ma być piękny...
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Pokażę Wam jeszcze parę zdjęć z mojego ogródka .Rosną sobie w zaciszu ,za murami 2 datury
:jedna różowa w gruncie - dosyć duża , druga w donicy z tego roku , nie wiem jeszcze jakiego koloru


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Mam także kilka egzemplarzy papirusów skazanych na "banicję " podwórkową ,ponieważ w domu się zbuntowały tego roku i nie rosły.O dziwo spodobało się im tam i nadal sobie stoją.Banitą został także mój fikus o dużych liściach ale wczoraj zabrałam go do domu , po lecie w ogrodzie ma piękne zielono - bordowe liście.

' Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

No nie mogę,Ela ,ale ty masz tempo.
Już założyłaś swój wątek? :shock: :shock:
Ale mnie mile zaskoczyłaś.
Ja się czaiłam z miesiąc zanim napisałam pierwszy post a dwa miesiące zanim założyłam swój wątek.

Fajne masz papirusy,nie wiedziałam,że te rośliny tak się nazywają. :oops: :oops:
Daturka widzę bardzo się rozrosła,jest większa i bardziej rozłożysta od swoich sióstr
tzn.tych,które zostały u mnie.Widać,że nie żałowałaś im nawozu.
Trzymam kciuki za drugą daurkę,może jeszcze uda ci się zobaczyć jak kwitnie.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Post »

Ela,

Gratuluje ogrodka. Bardzo cieszy mnie ze to miejsce tak naturalnie i atrakcyjnie teraz wyglada. Zaimponowaly mi rowniez rosliny ktore masz - prosze opisz je jak bedziesz miala czas.

Marek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj!
A mnie bardzo się podoba, że tak pięknie komponuje się ten mur wraz ze sytarym tynkiem, jako tło dla Waszych roślin. Jest super, taki surowy, chropowaty, niemonotonny.Rośliny na jego tle uzyskują, moim zdaniem, dodatkowy walor szlachetności, połysku, delikatności, kontrast do zieleni- w zależności od odmiany. Np datury i ich delikatne kwiaty, a szorstkość tych cegieł- dla mnie super!
To mi przypomina jakiś taras we Włoszech, kolor terakoty, słońce, pachnące kwiaty...Pięknie macie! I to w Polsce!
Awatar użytkownika
muminek
200p
200p
Posty: 462
Od: 26 mar 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post »

Super romantyczny zakątek...A dlaczego nie chcą Ci rosnąć winorośle przy pergoli? Przecież to całkiem ciekawy kątek..
Awatar użytkownika
ElzbietaaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2902
Od: 16 sie 2008, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Elbąga

Post »

Bardzo się cieszę , że tyle życzliwych i sympatycznych osób zajrzało do mojego ogródka . ;:1 ;:1 ;:1

Postaram się wpaść z rewizytą .

Zapomniałam powiedzieć na początku mojego wątku o osobie , dzięki której zaistniałam na Forum Ogrodniczym
To zasługa mojej siostry Ani - " Raczek ", pomogła mi komputerowo , dostałam od niej rycynusa i daturę na dobry początek.


Iza - milin będzie rósł na zachodniej stronie , to nie najlepsze miejsce .A na targi na następny rok jedziemy jak najbardziej !

Kasiu - winorośl lubi ciepełko i nagrzaną słoneczną ścianę , mój rośnie od zachodu , słoneczko zagląda tam tylko w południe na kilka godz.
Niestety nie mam innego miejsca na posadzenie ,po po prostu muszę posadzić coś cieniolubnego ,poprzednio rósł tam powojnik jednoroczny i miał się dobrze .

Agnieszko
- tyle komplementów , że zaczęłam patrzeć inaczej na moje brzydkie mury :shock: No, no taras we Włoszech !
Piękne porównanie ale trochę na wyrost , chyba że mnie chciałaś zmobilizować ? To na pewno Ci się udało.

Marzą mi się na moim tarasie iglaki , które widziałam na targach w Starym Polu ...a nawet śnią po nocach !

Obrazek Obrazek Obrazek
oto moje wymarzone tuje i cyprysy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”