Storczyki platynkowe

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

platynka80 pisze:Bobi, mam jeszcze inne - lepsze, bo jeszcze krótsze :) jeśli Twoje za długie, przewieś wstążkę atłasową i firanę podwiąż. Będzie wygodnie i slicznie, bo będą kokardki :)
ja całkowicie zrezygnowałam z firanek, bo często storczyki zahaczały się o nie i przy odsuwaniu firanki spadały na ziemię, a poza tym przez nie nie było widać storczyków. nie mam firanek, storczyki są dobrze widoczne, a okien nie otwieram wcale, zwłaszcza zimą. nie chcę, by przemarzły moje storczyki.
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

też tak mozna, jeśli ktoś lubi... ja wolę firanki. tylko krótkie :) albo podwiązane, z kokardkami. a spryskujesz swoje storczyki, Storczykowa?
platynka :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

platynka80 pisze:też tak mozna, jeśli ktoś lubi... ja wolę firanki. tylko krótkie :) albo podwiązane, z kokardkami. a spryskujesz swoje storczyki, Storczykowa?
nie, nie spryskuję. moje storczyki nawadniam tylko przez podlewanie, w zupełności im wystarcza. przy pryskaniu często przysychały powietrzne korzenie i woda dostawała się między liście. do tego szyby całe były w kropki od wody. krótkie, do połowy okna firanki byłyby dobre, bo coś by w oknie wisiało, a storczyki byłoby widać i nie zahaczałyby się.
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

ja też tak uważam, moje nie bardzo tolerowały spryskiwanie
platynka :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

moje też nie. od dawna ich nie pryskam i żyją. wystarczy im podlewanie. nie podlewam często, ale za to porządnie, tak, że woda wycieka na podstawkę. prawie wszystkie mają się dobrze, mają sztywne liście, niektóre kwitną.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ja zraszam korzenie powietrzne, bez tego szybko usychają :(
Czasem jak jest baaaaardo gorąco albo suche powietrze a nie mam możliwości wywietrzenia to robię im taką mgiełkę, nie bezpośrednio na liście ale z pewnej odległości i tylko takie drobne kropelki opadają :wink: jeszcze żaden mi nie zgnił ani nie zachorował od tego :wink:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Jeanne pisze:Ja zraszam korzenie powietrzne, bez tego szybko usychają :(
Czasem jak jest baaaaardo gorąco albo suche powietrze a nie mam możliwości wywietrzenia to robię im taką mgiełkę, nie bezpośrednio na liście ale z pewnej odległości i tylko takie drobne kropelki opadają :wink: jeszcze żaden mi nie zgnił ani nie zachorował od tego :wink:
u mnie właśnie po pryskaniu przysychały, a bez pryskania i zwilżania żyją. już od dawna nie pryskam.
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Ja też nie pryskam, pryskałam dużo latem nie wiedząc jeszcze (chyba?) że trzeba uważać na stożek wzrostu, o dziwo nic nie zgniło. Ale one rosną równie dobrze bez pryskania, korzenie powietrzne mam wrażenie że nawet lepiej sobie radzą same... Hmm? "_
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

tak! moje zdecydowanie wolą suszę :)
platynka :)
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moje tak samo :D

Pozdrawiam. :D
Awatar użytkownika
platynka80
500p
500p
Posty: 700
Od: 8 cze 2008, o 22:32
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Asia!!!czesc :* a jak Twoje? masz jakies nowe? co z biedakami choruszkami?a nowe pedy,liscie?
platynka :)
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ah, szkoda gadać przez tą zimę :( Kilka straconych (nawet nie było co reanimować) za to pozostałe napawają nadzieją. :D Nie kupiłam żadnego storczyka od ponad 3 miesięcy i na razie więcej chyba nie potrzebuję :D na razie wystarczą mi te, które przetrwały.
Awatar użytkownika
edyseja
200p
200p
Posty: 317
Od: 6 gru 2008, o 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

orion pisze:Ah, szkoda gadać przez tą zimę :( Kilka straconych (nawet nie było co reanimować) za to pozostałe napawają nadzieją. :D Nie kupiłam żadnego storczyka od ponad 3 miesięcy i na razie więcej chyba nie potrzebuję :D na razie wystarczą mi te, które przetrwały.
Orionko, miło Cię widzieć :)

przyznam się, że do pozostania na forum skłoniło mnie m.in. obejrzenie po raz n-ty Twojej wspaniałej kolekcji :D
Edyta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”