Moje zielone królestwo - ewab123

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Ewuniu nie wiedziałam,że jest tyle kolorów barwinków.
Ja ma pierwszy rok barwinka olbrzymiego niebieskiego.
Był posadzony na jesieni i nawet ma jednego kwiatka.
Mahonie ma moją sąsiadka,u niej sobie oglądam jej fazy rozwoju.
Może wiesz jak najlepiej ją rozmnożyć,z nasion,czy jakoś pobrać sadzonkę?
Bardzo mi sie podoba migdałek karłowy.jest tak mocno ukwiecony?
Czy możesz zrobić zbliżenie jego kwiatków.?Ile ma lat?
Pierwszy raz widzę też wawrzynka.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj Aniu, moja mahonia w ubiegłym roku puściła nowy pęd , czyli odrost podziemny i w tym roku oddzieliłam już go i chyba rośnie. Wiem, że można też ukorzeniać gałązki. Jeżeli chodzi o barwinka, to dostałam jeden krzaczek niebieskiego w ubiegłym roku i podzieliłam go na kilka małych. w tym roku mam już kilka obsypanych w tej chwili niebieskimi kwiatkami. Białego wypatrzyłam w tym roku w szkółce, a tego fioletowego(nawet nie wiedziałam, że takie są) otrzymałam tydzień temu od mojej teściowej . Jak tylko mi się trochę rozrosną, mogę się z Tobą podzielić. Migdałek karłowy ma ładne, różowe i puste kwiatki. W porównaniu z trójklapowym. może jest mizerny, ale bardzo go lubię. Kwiatków ma tak dużo, że cały krzew jest różowy. Chętnie puszcza odrosty. W ubiegłym roku było ich mnóstwo. Wszystkie przyjęły się na nowym miejscu. zaraz po kwitnieniu, powinno się coś znaleźć, więc jeżeli będziesz chętna? A ten mój migdałowiec rośnie dopiero dwa sezony. Mój ogród jest jeszcze bardzo młody, mieszkam tutaj dopiero dwa i pół roku. Wawrzynek natomiast jest krzewinką , która wyglądała w szkółce dość mizernie. Wzięłam go ot, tak sobie, niech będzie. Teraz żałuję, że wzięłam go tak mało. cały rok wygląda bardzo ładnie. Jest zimozielony a jak zacznie kwitnąć, to wygląda cudnie. To co w tej chwili widać, to są dopiero pączki. Jak będzie w pełni kwitnienia, to zrobię następne zdjęcia. Muszę jeszcze coś sprostować. Zdjęcia robiłam wczoraj, a data jest sprzed kilku lat. To moje niedopatrzenie. za każdym razem po zmianie akumulatorów, trzeba ją ustawić na nowo, a ja znowu tego nie zrobiłam. Muszę bardziej uważać.
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Ewo, ale masz śliczne roślinki! Zachwyciła mnie ta kratka wymyślona przez Ciebie i wykonana przez Twojego męża - gratuluję zdolności!!!
Ogromnie spodobał mi się ten wawrzynek - koniecznie zrób mu więcej zdjęć i pokaż, dobrze? W jakim miejscu rośnie u Ciebie - czy lubi słońce??? Będę musiała go poszukać w ogrodniczych :-)
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Dziękuję za pochwały. Wawrzynek rośnie razem z różanecznikami, stanowi obrzeże. Więc wiadomo gleba kwaśna, a miejsce jest jasne, za domem. Słońca też mu tam nie brakuje.
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Ewa dzięki za poradę w sprawie mahoni.
Jeżeli chodzi o barwinka to chętnie skorzystam z fioletowego i białego jak sie rozrośnie.
Na krzewach i drzewkach to się jeszcze za bardzo nie znam,w tym roku kupiłam trzy migdałki:
jednego bez kartki na wyższym pniu,drugiego też na pniu,ale mniejszego i innej odmiany.
Trzeci to krzaczek,który miał tylko kilka kwiatków w tym roku.Kwiatki na krzaczku są podobnego do tego na wyższym pniu.
Dopiero na drugi rok zobaczę wszystkie swoje migdałki w pełni kwitnienia.
Wtedy porównam z twoim karłowym. :D :D :D
Wawrzynek bardzo mi sie podoba,będę śledzić zdjęcia z nim.
Ja nie mam ustawionej daty na zdjęciach,więc nie mam problemu ze zmianą daty.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Obrazek
to jest tawuła tylko jaka ? Bardzo proszr o dokładną nazwę.
Ogród piękny, a pergola super, pomysł na miarę nagrody :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Ale u Ciebie pięknie! Wawrzynek śliczny, nie widziałam takiego. A migdałek karłowy też mam, zastanawiałam się, co to może byc i wyglądało mi to na migdałka z pojedynczym kwiatem, ale szczerze mówiąc wcale nie byłam pewna, że to jakiś migdałek.
Fajnie, że podajesz nazwy roślin przy fotkach. Myślę, że nie tylko ja korzystam, wielu z nas nie zna wszystkich, nawet pospolitych roślin ogrodowych (chyba trudno byłoby znac wszystkie :lol: )
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Czekam z wielką niecierpliwoscią na zdjęcie kwitnącego wawrzynka :D Czy trudno go dostać?Masz duzo niespotykanych kwiatów :D
Pozdrawiam, Ania
Moje dalie i lilie
Mój ogród:2007/08/09/10/11/12
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ewuniu, znowu tyle kwiatów, których jeszcze nie znałam, czy można rozmnożyć modrzewnicę, bardzo mi sie spodobała.... :)
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Moniko, modrzewnicę mam dopiero od kilkunastu dni. Nie wiem jak ją rozmnożyć, ale sądzę, że przez sadzonkowanie gałązek pewnie się uda.
Cieszę się ,ze podoba Wam się wawrzynek i inne moje rośliny.
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Kilka nowych zdjęć: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ewab123
500p
500p
Posty: 948
Od: 19 sie 2007, o 17:35
Lokalizacja: Warmia

Post »

Różaneczniki w tym roku bardzo ładnie kwitną i myślę, że jeszcze jakiś czas to potrwa. Cieszą oko. Zobaczcie jak kwitną inne rośliny: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witaj Ewo.

Przyszłam do Ciebie z rewizytą i muszę przyznać, że dawno z takim zaciekawieniem nie czytałam wątku. Zazwyczaj głównie ogąda się zdjęcia.... a Ty tak ciekawie opowiadasz o roślinkach i o tym, co będziesz robiła.

Mam podobną skarpę jak Ty (tyle, że mniejszą), więc z uwagą będę czytała o kolejnych Twoich nasadzeniach.

Bardzo podba mi się Twój staw. Powiedz mi czy ja dobrze zrozumiałam, że ten teren przy stawie sama wyrównałaś? Bez pomocy koparki/glebogryzarki/bron? Tylko widły?

Na koniec zdradzę Ci, że mamy wspólne hobby. Ja też nie lubię gotowych wzorów.
Bardzo ładne masz obrazy :)

Ciesze się, że tu trafiłam, żałuję że tak późno.
z uśmiechami Iza
u liski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”