Datury zimowanie

Rośliny doniczkowe
puczipuczi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 paź 2006, o 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Administrator pisze:Be˛dziemy wdzie˛czni za uz˙ywanie polskich liter (z˙,e˛,s´,c´ itd)
ZAWSZE poprzez klawisz ZMIEN´ mozna poprawic´ /wyedytowac´ swój post.
Dziekuje˛
Witam administratora.
Niestety mam problem z polskimi czckinkami. Pracuje w systemie Mac-os9 nie na PC stad moja lekka niekompatybilnosc. Nie bedzie to, mam nadzieje, powodem bym nie mogla korzystac z tego ciekawego forum. Z gory przepraszam za niedogodnosc w czytaniu. Klawisz ZMIEN nie pomoze. Dziekuje. PP[/code]
Przepraszam za pisownie. Nie posiadam polskich znakow.
puczipuczi
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 14 paź 2006, o 22:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Administrator pisze:Be˛dziemy wdzie˛czni za uz˙ywanie polskich liter (z˙,e˛,s´,c´ itd)
ZAWSZE poprzez klawisz ZMIEN´ mozna poprawic´ /wyedytowac´ swój post.
Dziekuje˛
Jeszcze jedna uwaga. Moj system nie pokazuje rowniez polskich liter urzywanych przez innych. W poscie admina mam zamiast polskich znakow diakrytycznych tzw. robaczki.
Przepraszam za pisownie. Nie posiadam polskich znakow.
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Zimowanie datury w mieszkaniu - pomocy !

Post »

puczipuczi pisze:Witam poraz pierwszy na tym forum.
Mam bardzo wazne dla mnie pytanie: Co bedzie jeśli przezimuje moja ukochana dature w mieszkaniu? Czytalam wiele o zimowaniu w 15 stopniach w swietle lub w ciemnosci (ok.10 stopni) ale pech cial ze nie mam juz dostepu do takich pomieszczen. Moja datura ma ok. 1.80 m, pieknie i obficie kwitla tego lata i jesienia. Jeszcze stoi na zewnatrz ale idzie chlod a ja sie zamartwiam gdzie ja umiescic i czy jej nie zaszkodze trzymajac w mieszkaniu.

Jakie moga byc konsekwencje zimowania datury w wyzszych temperaturach?

Bardzo prosze o pomoca rade!!!

PP
Zawsze musisz ją skrócić na zimowanie. Więcej już tu napisano:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ght=datura
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

do puczipuczi

Nie pomogę za bardzo gdyż jest to sprawa Twojej konfiguracji Macintosha.
Musisz ustawić konfigurację czcionek ekranowych oraz układu klawiatury na poniższy system:

iso-8859-2
Jest to system fontów najpopularniejszy w Polsce i prawidłowy:


Patrz nagłówki stron:
<META http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6960
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Po przycięciu datury umieściłem ją w piwnicy przy okienku. Temperatura ok 10 stopni (okienko lekko uchylone). Od kilku dni zaczęła mi intensywnie rosnąć. Co zrobić by zatrzymać wzrost nowych pędów? :cry:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21820
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Przestawić w ciemne miejsce a jak nie ma takiego w piwnicy to zaciemnić roślinę.Podsuszyć delikatnie też,żeby przerwać wegetację :lol: :lol: :lol: :lol:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6960
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ok. Przeniosę z korytarza piwnicznego do ciemnej piwnicy. dziękuję :lol: ;:105
Pozdrawiam Andrzej.
kiler
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2006, o 01:07
Lokalizacja: Słubice

Post »

Witam baaaaaaaaaaaaaardzo długo mnie nie było bo i nie miałem kiedy :? a jeśli chodzi o dature to odbila z tej malej sadzonki rosnacej obok uschnietego pnia i nawet zakwitla co prawda jakos pod koniec sierpnia ale zawsze te 8 kwiatow mialem :lol: teraz juz delikatniej zaczne pobudzac moja dature ktora tak jak w tamtym roku zaczyna usychac na pniu :? ech coz widocznie juz jestem taki przeklety ze co roku moje datury mi usychaja ale za to w tym roku wysadze ja na gruntu na dzialke tam bedzie dostawala gnojowki i powinna szybciej zakwitnac :lol: A jeśli chodzi o to ze datury zaczynaja wiednac na pelnym sloncu to normalne jest im za goraco latem i ja swoje nawet kilka krotnie w ciagu dnia musialem podlewac no i oslanialem je od slonca za pomoca zlozonej z 2 wartw włókniny ogrodniczej to pomaga chronic rosline przed "poparzeniem" wieczorem mozna zdjac oslone a rano kolo 11 znow ja najlepiej zalozyc albo przestawic w zaciemnione miejsce o ile ktos takie posiada ja na balkonie zbyt wielu manewrow nie mam :lol:
Teraz postaram sie wpadac czesciej na forum :wink: juz uporałem sie ze swoim forum i innymi sprawami bardziej zajmujacymi czas wiec i mam troche swobodnego czasu na wykorzystanie tu na forum :lol:
Pozdrawiam :)
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6960
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja swoją daturę staram się schładzać by nie ruszyła zbyt szybko. Trzymam ją w piwnicy przy lekko uchylonym oknie. Jak zacznie rosnąć zbyt szybko nie będę w stanie jej przewieźć na działkę. W połowie marca wstawię ją do tunelu foliowego. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
xyz_123
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 25 lut 2007, o 19:15
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Witajcie.
Moja Datura czeka na wiosnę w piwnicy ok.10 stopni,trochę"wyrosła",ale ogólnie jest chyba w niezłej kondycji.Liście ma jeszcze od jesieni-kilka,i zaczyna wypuszczać nowe.
Druga natomiast też zaczęła więdnąć,a po ścięciu tej części chyba usycha,natomiast pędy zielone włożone jesienią do wody mają ładne korzenie.
:P :P :P :P :P
Życie jest piękne.

xyz
Awatar użytkownika
iwika
500p
500p
Posty: 673
Od: 17 paź 2006, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śl
Kontakt:

Post »

Witam,
kiler jeżeli chcesz mieć ładną daturke to:
- jeśli nie zmieniłeś ziemi daturce na jesien zrób to teraz, przy okazji przytnij bryłe korzeniową.
-na dno donicy daj żwirek, kamyki itp.

Oto kilka możliwości sadzenia datury:
-do białej donicy( odbija światło i nienagrzewa się tak mocno) lub drewnianej,
- z donicą do ziemi,
-do donicy mniejszej ok 15-20 l. i następnie włożyć do większej, szczeline zasypać ziemią,
- do kosza plastikowego i do ziemi,
-lub zasadzić bezpośrednio do ziemi

Jak widać jest duży wybór !!!!
kiler
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2006, o 01:07
Lokalizacja: Słubice

Post »

Ja swoje datury będę wysadzał bezposrednio do gruntu w tym roku na działke będą ozdobą koło oczka razem z wielkimi rycynowcami wiekszymi trawami i canną(paciorecznikiem) i innymi mniejszymi roślinami :wink: dostanie gnojówki to od razu zacznie zyc :lol: obecnie u mnie w miescie temperatura w nocy nie spada ponizej 7 stopni na plusie wiec na dzien wystawiam dature do słonca by pobudzic inne pączki do wybicia bo z moja datura nie jest najlepiej ma tylko jeden jako taki pączek z kilkoma listkami wiec mysle ze jak dostanie słonca to powinna powoli zaczac ruszac.Myslalem by ja wsadzic w stare metalowe wiadro do gruntu(wiadro bez dna) a jesienia nie przezyla by takiego szoku przy przesadzaniu jej do duzej donicy a bym ja wsadzil od razu z ta bryla korzeniowa ktora wytworzy w tym metalowym wiadrze i bym nie uszkadzal systemu korzeniowego co mysle moze zminimalizowac stres, dosypał bym ziemi i powinno byc ok :wink: Jak myslicie dobry pomysl ? :lol:
Pozdrawiam :)
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Sadząc do wiadra metalowego nie będzie CI tak bujnie rosła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”