Mój ciągle spędzający mi sen z powiek ogród...

Zdjęcia naszych ogrodów.
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Mój ciągle spędzający mi sen z powiek ogród...

Post »

Moja przygoda z tym ogrodem zaczęła się jakieś 3 lata temu i mam wrażenie, że jeszcze długo będzie mi spędzać sen z powiek, bo tak wiele jeszcze trzeba zrobić. Nie mogę powiedzieć, że był to ogród. To po prostu jakieś 2000m kwadratowych porośniętych pojedynczymi źdźbłami trawy, kilkoma wielgachnymi nieowocującymi już drzewami, kilkunastoma żywotnikami i milionem chwastów. Niestety tzw prace ogrodowe zeszły na drugi plan, ponieważ dom wymagał generalnego remontu, a jak to już w życiu bywa są rzeczy ważne i ważniejsze. Kiedy tutaj zamieszkaliśmy, nie miałam do posadzenia nic poza nielicznymi bylinami i cebulami, które wykopałam z naszego ogródka działkowego - mieliśmy go tylko rok więc za wiele tego nie było.

W pierwszym roku wycinka drzew, lekkie podrównanie terenu - lekkie ponieważ nie podobają mi się idealnie proste trawniki. Lubię takie naturalne "pofałdowanie" - które u nas wynika z tego, że pod domem kopią mi górnicy i siłą rzeczy widać ślady ich działalności - w dużej przenośni oczywiście. To było tylko zniwelowanie wszystkiego co bardzo utrudniało koszenie kosiarką. Działka była wtedy wąska - ok 15m i dłuuuuga. W zeszłym roku to się zmieniło, ale to będzie widać na zdjęciach kolejnych (jest krótsza, ale za to dwa razy szersza).

Na początek wrzucam zdjęcia z tego okresu. Zmniejszam ich rozmiar, a to niestety odbija się na jakości, ale w przypadku tych zdjęć nie ma to zbyt dużego znaczenia. Zawsze kiedy wydaje mi się, że moje rośliny stoją w miejscu a ogród się nie zmienia, oglądam te zdjęcia i poprawa humoru gwarantowana.

Niestety fotosik nie działa, zdjęcia następnym razem


:cry:
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Witaj Madziu :P
Już nie mogę się doczekać na zdjęcia przed i po :lol:
Trzy lata dla ogrodu to może być i dużo i mało. na pewno jednak nim zaśniesz myślisz o tym co by tu jeszcze ... :P
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Pierwsze i drugie zdjęcie to część "widoku ogólnego". Są już pierwsze posadzone łubiny, malutki jeszcze różanecznik i pierwsze drzewka owocowe w miejsce wycinanych starych drzew. Stoi też już prowizoryczna szklarnia ze starych okien.

Obrazek

Obrazek

Na kolejnym widać już zarys powstającego oczka wodnego i "tunel winogronowy". Oczko wyjątkowo nieprofesjonalnie zrobione ale się uparłam i nie było rady. Teraz jest już lepiej bo zostało przebudowane. Niestety suszarki też jeszcze nie miałam więc niewątpliwą "ozdobą" na wielu zdjęciach jest sznurek z klamerkami a często i suszącym się praniem.

Obrazek

Na ostatnim zdjęciu część działki którą posiadamy od roku dzięki czemu mamy szerszą działkę - w wyniku zamiany z sąsiadem. Warto było bo teraz oczko nie jest już pod płotem, powstanie dzięki temu strumyk i kaskada - ale to jeszcze sporo wody upłynie. Minus - ta "nowa" część działki to plantacja chwastów. Nie była nawet koszona przez wiele lat więc możecie sobie wyobrazić ile pracy trzeba w to włożyć. Tym bardziej, że jedyny podwykonawca to osobisty operator koparki ręcznej czyli mój mąż ze szpadlem w dłoni. A plantacja ta ma jakieś 8 arów więc trochę kopania jest. Prace na tym terenie zaczęły się dopiero od tej wiosny.

Obrazek

Zdjęcia ze stanu obecnego jutro, teraz już uciekam bo mój największy skarb na świecie z całą pewnością jutro wstanie z samego rana - chodzi mi oczywiście o moją półtoraroczną córkę. Trzeba więc się wyspać.

Witaj Gosiu, niezmiernie się cieszę że ktoś już mnie odwiedził.
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Madziu, ja jak większość forumowiczów, buszuję po ogrodach - podziwiam, podpatruję a przede wszystkim dużo się uczę o roślinach i ich wymaganiach :P
Nieraz zachwycają mnie pomysły innych na urządzanie zielonych zakątków.
Czuję, że u Ciebie będzie równie ciekawie bo już interesująco się zapowiada :D

na razie miłej nocki Ci życzę i przesyłam uściski dla córeczki :wit
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

WITAM .
Masz duże pole do popisu ,a co za tym idzie ,mnóstwo pracy .Jednak nie brakuje ci zapału ,więc jestem pewna,że sobie poradzisz . :wink:
Życzę pomyślności i wytrwałości w dążeniu do wymarzonego ogrodu .
Różyczka na powitanie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Katarynka
500p
500p
Posty: 643
Od: 1 kwie 2009, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Borucin k/Raciborza

Post »

:D Witaj serdecznie! Widzę, że też przerabiasz ugór na ogród... jak już w to wpadłaś to znaczy, że będzie pięknie! Czekam na zdjęcia!
Katarzyna, zapraszam
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Wrzucam parę fotek przedstawiających stan obecny. To takie trochę ogólne widoki, poszczególnymi roślinami i zakątkami zajmę się później. Od razu uprzedzam, że na moich zdjęciach co i rusz będą różnego rodzaju "ozdoby" typu piłki, basenik, zjeżdżalnia, zabawki itp. I to nie zawsze na tzw swoim miejscu bo te miejsca są ruchome, w zależności od tego gdzie w danym momencie córka się bawi. A ja jestem osobą która niestety nie ma wrodzonych zapędów sprzątających. Poza tym uważam, że cały ogród ma być miejscem do zabawy i wypoczynku, dlatego też nie ma w naszym ogrodzie jakiegoś jednego wydzielonego miejsca dla zabawek córki. Wprowadza to pewnego rodzaju nieład, ale ja kocham ten nieład bo robi go moje maleństwo i mam nadzieję, że nie będzie Wam to zbyt mocno przeszkadzać.

Pierwsze zdjęcie to kawałek oczka i mojego tunelu z winogronami. Teraz jest tam huśtawka i tylko czekam aż będę mogła huśtając się sięgać po winogrona nad głową...

Obrazek

Drugie zdjęcie to miejsce które widać na poprzednich zdjęciach - pierwszym i drugim.

Obrazek

I znów kawałek oczka, a później kawałek żywopłotu i innych, małych jeszcze iglaków.

Obrazek


Obrazek

Ostatnie to moje wrzosy, które już pięknie kwitną. Na razie nie ma to nic wspólnego z wrzosowiskiem ale zamierzam już niedługo nad tym popracować i dokupić co nieco.

Obrazek
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Witam wszystkich odwiedzających i pozdrawiam bardzo serdecznie. Cieszę się, że ktoś jest zainteresowany moimi skromnymi poczynaniami :D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Wrzosowisko to świetny pomysł.
Przy takim metrażu ma znaczenie by było sporo kawałków małoobsługowych.
Bo nie istnieje ogród bezobsługowy - nawet wrzosy trzeba przycinać :P
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam Cię Mila.
Dużo pracy wykonałaś ze swoim operatorem ręcznej koparki :lol: , ale wieeele Cię jeszcze czeka ! Ja bym sie tym nie martwiła, chyba,że nie lubisz sie grzebać w ziemi.wrzosowisko jak najbardziej poleca - pięknie wygląda, nie jest zbyt drogie w nasadzeniach a przy tym jest praktycznie bezobsługowe.
Będę zaglądać, jak Ci idzie :)
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Wrzosy w tamtym miejscu były wrzucone na próbę. Nie wiedziałam czy przeżyją na takim stanowisku, kompletna patelnia, a zimą wiatr hula jak nie wiadomo co. Teraz żywotniki trochę osłaniają od wiatru. Dwa sezony wrzosy sobie radziły więc postanowiłam, że zrobię wrzosowisko. Jakoś sobie z nimi radzę, a tego się bałam najbardziej. Przycinanie trochę zajmuje czasu, ale na pewno trzeba jakiś patent na to opracować. Na razie jest ich niewiele, może z 8-10 dużych sztuk, więc mogłam się bawić w przycinanie gałązka po gałązce. Już nie mogę doczekać się czwartku - bo jadę po wrzosy :D Ciągle też czeka na posadzenie ok 2 metrowy świerk serbski jednak jakoś miejsca nie mogę dla niego znaleźć. Chyba więc trafi do "lasu" - mój mąż wybrał sobie jeden kąt działki i zakłada tam namiastkę lasu, za jakiś czas mikoryza i grzybki do jajecznicy będą :D
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Jest wątek Mamy Ani - ona ma bardzo dużą działke i chyba chcesz urządzić swoją podobnie jak Stasia ?

Stasia ma kawałek lasu, spory sad i ogród kwiatowy.
Oczywiście sporo ma też trawnika do koszenia :P
Tobie bym radziła przy zakładaniu sadu zrobić w nim łąkę kwiatową bo inaczej twój M się zamęczy kosząc jakieś hektary trawnika :P
mila1003
200p
200p
Posty: 487
Od: 9 mar 2009, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Post »

Hektary to mi się marzą, na razie mamy tylko 20 arów plus kawałek miejskiej skarpy którą obsadzamy na własny koszt żeby kosić nie trzeba było, bo miasto o niej zapomina. A jest tak usytuowana, że wygląda jakby nasza była więc coś robić trzeba. A koszenia trochę jest, to fakt. Właśnie dziś męża czeka batalia z tym koszeniem. Jakieś coś się zepsuło w kosiarce i serwis dwa tygodnie to przysyłał więc teraz to trawa po kolana. Ten las to tylko taka namiastka, maksymalnie kilka arów. Ale może kiedyś...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”