Adenium - Róża pustyni cz.2

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Adenium - Róża pustyni cz.2

Post »

Zapraszamy do kontynuacji tematu...
Poprzedni watek znajduje się
TUTAJ
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

Moje adenia po raz trzeci tego lata będą miały kwiatki :D
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
kaksa266
50p
50p
Posty: 50
Od: 3 cze 2008, o 09:45

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

super poprosimy fotki ;:138
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

Przede wszystkim dziękuję/my KaRo za pomoc i założenie nam części nr 2.

Oczywiście - należy bezwarunkowo wstawić zdjęcia kwitnącej róży pustyni. Ponieważ ostatnio pisaliśmy (i oglądaliśmy) o próbach zapylania kwiatów - piszcie o takich próbach i wynikach.
Także ponawiam postulat - jeżeli ktoś ma (miał) inne kwiaty niż "standardowe" (różowe) to też prosimy o informacje i zdjęcia.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
AniaZ
200p
200p
Posty: 448
Od: 6 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

Ja może jednak tym razem poczekam na kwiatki. Ostatnim razem moje adenia miały przepiękne pączki, natomiast kwiatków się nie doczekałam, bo za szybko wystawiłam je na pełne słońce i pączki zwiędły :roll:.
Pozdrawiam, Ania
/Mój ogródek/
Awatar użytkownika
piotek_m
200p
200p
Posty: 260
Od: 5 kwie 2009, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

dla ekperymentu jedną tacke z roślinami bardzo duzo nawoże - mają one 3 miesiące. Uzywam do wszystkich roślin (kaktusyi inne) nawozu KRISTALON - dla mnie rewelacja... i oczywiście dużo słońca na południowym parapecie:

Obrazek

Obrazek
TARNÓW - POLSKI BIEGUN CIEPŁA - MOJE MIASTO :)
nasiona adenium
moje roślinki - piotek_m
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

Piękne. :D Będziesz sprowadzał nowe nasiona na wiosnę jak w tym roku?
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
piotek_m
200p
200p
Posty: 260
Od: 5 kwie 2009, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

nasionka będę miał na pewno, teraz nie kupuje bo już za póżno, jak będę zamawiał to dam linka do sprzedawcy i jak ktoś bedzie chciał jakąś odmiane to zbiore zamównia i zamówie zbiorowo... Mam już sprawdzonych sprzedawców i kiełkoalność blisko 100%...
TARNÓW - POLSKI BIEGUN CIEPŁA - MOJE MIASTO :)
nasiona adenium
moje roślinki - piotek_m
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

Wiem. ;) Za mało światła już. Dlatego pytam czy wiosną. Odezwę się wtedy. :D
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
piotek_m
200p
200p
Posty: 260
Od: 5 kwie 2009, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

tu mam 2 tygodniowe siewki :
Obrazek

też dostają końską dawke nawozu ale to tak dla eksperymentu - i rosną w zwykłej ziemi torfowej z perlitem... który troche sie wypłukał na wierzch...
TARNÓW - POLSKI BIEGUN CIEPŁA - MOJE MIASTO :)
nasiona adenium
moje roślinki - piotek_m
clawin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 9 mar 2008, o 10:38

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

Piotek_m - ładne masz te twoje roślinki.
1. Jakiej ziemi używasz do hodowli, bo moje roślinki rosną w podłożu o składzie: włókno kokosowe + perlit + wermikulit w proporcji 3:1:1 (Wermikulit jest doskonałym środkiem zatrzymującym w glebie wilgoć wraz z substancjami odżywczymi). Mają już dwa miesiące ale nie są takie dorodne jak twoje
2. Gdzie można kupić nawóz który używasz.
3. Czy w okresie jesienno zimowym podlewanie należy ograniczyć i czymś doświetlać roślinki (wiadomo że wtedy słońca jest mało)
Awatar użytkownika
piotek_m
200p
200p
Posty: 260
Od: 5 kwie 2009, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

hm... w tym sezonie miałem kilkaset nasion wiec sadziłem w czym popadnie, na pierwszym zdjęciu to podłoże do kaktusów, piasek i dużo drobnego żwirku, mam też posadzone we włóknie kokosowym, w zwykłej ziemi kwiatowej, w prawie samym piasku. Powiem że najładniejsze są w podłożu mineralnym, i to sadzone po kilka w jednym pojemniku. Jedne rosną w tunelu, jedne na parapecie południowym - te w tunelu są mniejsze ale mają barwe bardziej ciemną (listki i kaudex) Nawóz udało mi się kupić w moim ogrodniczym co było dla mnie dużym zaskoczeniem - on jest produkcji czeskiej podobno i nigdzie nie mogłem go dostać. Jestem z niego bardzo zadowolony gdyż nie mam zaufania do nawozów w butelkach popularnych firm. Niby dedykowane do danej rośliny ale ogólnie to wszystko to samo... i jeszcze woda do podlewania którą uzywam i która wydaje mi się robi też równice - ale to opisze w innym poście :) na sezon wystarcza mi spokojnie 100g nawozu (łyżeczka na 10 litrów wody) jak nie uda ci się kupić moge podesłać :) porcje na sezon :wink:
a w ziemie jedne zimuje "na sucho" czyli chłodne pomieszczenie i brak wody, a inne małe sadszonki w pierwszym roku rosną sobie normalnie i nie przechodzą jako takiego okresu spoczynku...
TARNÓW - POLSKI BIEGUN CIEPŁA - MOJE MIASTO :)
nasiona adenium
moje roślinki - piotek_m
beatek32
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 27 sie 2010, o 16:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róża pustyni cz.2

Post »

Witam - szczęśliwa bo dziś zobaczyłam coś zielonego w moim akwarium :))). Chciałam się zapytać czy skoro pierwsza roślinka już wychodzi to mam doniczkę wyjąć i postawić na parapecie czy poczekać jeszcze na pozostałe . Posiałam ich chyba 9 w jednej doniczce i nie wiem jak będzie z tą wilgocią . Czy nie zaszkodzi tej roślince która się pojawiła?
Zauważyłam też że kolor tego co wyłazi jest bardziej seledynowy niż ciemno zielony tak jak widać to na waszych zdjęciach , może to wina oświetlenia które jest cały czas włączone ? Proszę o dalsze wskazówki co mam robić bo pomimo że w oczekiwaniu na nasionka i wykiełkowanie przeczytałam ten wątek mnóstwo razy to kiedy już zobaczyłam to maleństwo stwierdziłam że nie mam pojęcia co robić dalej .
Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”