Ogrodowe początki.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12959
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Smutna wiadomość, wiem co się przeżywa - nie mogę przygarnąć już do siebie ale tęsknię i to mocno, robię małe prezenciki do schorniska choć tyle.

Dalie to kwiaty które zawsze są modne i piękne choc częściowo wyprowadzone z ogródków wracają. W tym roku zakupiłam sporą kolekcję ale mój M nie dał im szansy co urosły to kosił zawsze był szybszy nim zdązyłam wrzasnąć, głuchy jakiś czy cuś :evil:
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Witaj Szamanko(a jak masz na imię?) Przeleciałam Twój wątek.Trochę uśmiałam się(przypominając sobie swoje początki i wielką niewiedzę na temat roślin,uprawy,nawożenia czy nazw) jak pytałaś o goły korzeń róż i miałaŚ WIZJĘ TYLKO KORZONÓW BEZ pędów.
Jeżówki zauroczyły mnie(znowu) ale nie mam gdzie sadzić.Każdą wolną dziurkę wykorzystuję teraz pod lilie.Jestem ciekawa jak Twoje róże zakwitną w tym sezonie-pamiętaj jednak,że ich urok najlepiej widać po 3-4 latach.
Awatar użytkownika
Zabeczka101059
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4716
Od: 12 lis 2008, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Ja dalie przechowuję w piwnicy w pojemniku drewnianym po jabłkach :D każdy sposób dobry byle panienki przetrwały w zdrowiu :D róże masz b ładne i zdrowe pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam -Dzidzia
aktualny,
spis wątków,
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Kolejny sezon, kolejna wiosna.
Wszystko wokół budzi się do życia:
Bratki:
Obrazek

Kwitną poziomki:
Obrazek

Budzą się borówki:
Obrazek

Lawenda przezimowała, ale już cierpnę na myśl o wyrywaniu chwastów, które się z nią ściśle "skumplowały" :?
Obrazek

Ostatnie tulipany:
Obrazek

Przede mną tyle pracy, że nie mam pojęcia od czego zacząć... :roll:
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12959
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Wypij kawusię z forumkami, pogadamy, popatrzymy i zielsko zniknie, praktykuję u siebie tą metodę ale nie działa, no może jedynie kawa. ;:224
A tak poważnie to ja nie widzę tu zielska, jak to u mnie tulipany dopiero pokazują swoje możliwości a u Ciebie mówią pa! do następnej wiosny?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Taro,
zdecydowanie kawa i ploteczki jakoś nie działają na chwaściory ;:224 nie chcą znikać, absorbujące są i uwagi żądają :wink:
a tulipany u mnie już się żegnają, za to bzy mają już grubaśne pączki, więc pewnie lada moment zachwycą nosy i oczy :D

w tym sezonie u mnie dalszy ciąg ciężkiej fizycznej pracy. Dzisiejsza piękna pogoda sprzyjała, więc udało się przekopać zagonki pod grządki na warzywa. Zmęczyłam się przy tym srogo, ale to i tak był pikuś przy walce z winobluszczem ;:219 Ciągle nie dowierzam, że sama sobie zafundowałam ten los ;:124 Z malutkich paru gałązeczek wyrósł ten potwór ;:222
Obrazek

wziął we władanie ściany i dach, wcisnął się w rynny, komin, a nawet strych ;:202 z racji, że zamieszkał w pobliżu kompostu - wziął sobie z niego co najlepsze i rósł w zaciszu nikomu nie przeszkadzając... do czasu...
wycinanie i wyrywanie zajęło mnóstwo czasu... altanka będzie tynkowana, więc trzeba się tego dziada pozbyć...
ściany uwolnione, płyty częściowo zerwane, ciąg dalszy nastąpi, bo dziś sił już brakło...
Obrazek
jestem dumna, bo wreszcie widzę efekty :D
Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12959
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Witaj w klubie, u mnie też w tym roku wiele porządków, budowy, kopania itp. kości piszczą, łapki bolą ale jak widać efekty to ból nie jest ważny.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Jaka piękna ściana ze starej cegły. To altanka?
Pokaż więcej fotek ;:180
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Alania,
tak, altanka zbudowana jest z cegły, laaaata temu. Wierz mi - nie wygląda to ładnie ;:185 Nie mam zbyt wielu zdjęć, a jeśli już, to tylko z dalszej perspektywy, więc nie widać jak niefajnie to wygląda.
Obrazek
Obrazek

Mam kilka pytań z serii "jestem amatorem - pomóżcie" ;:131 :
1) nie przycinałam na zimę hortensji, tylko zostawiłam z kwiatostanami. Czy teraz mogę je obciąć? pytanie dotyczy Annabelle i Pinky Winky.
Obrazek

2) W zeszłym roku sadziłam moje pierwsze róże, podczas sadzenia podsypałam im wiór rogowych. Czy w tym roku też powinnam to zrobić?
3) Czy można w jakiś sposób zasilić krzaki porzeczek i agrestu, które są bardzo liche a ich "zbiory" liczyły zaledwie kilka sztuk? Czy jest sens je zasilać, czy lepiej wykopać i posadzić nowe?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Podoba mi się ta altanka z cegły! Ja bym tylko poprawiła fugi zaprawą, wymieniła okna i byłoby super.
1.Możesz ciąć jeszcze hortensje. Anabelle nisko, może być na ok,10cm, a Pinky kosmetyczne cięcie, żeby nadać ładną formę krzaczkowi.
2. Wiór nie trzeba dosypywać. Daj obornik bydlęcy i posyp kompostem - to dobrze zrobi różom :D
3.zrób to samo, co w pkt.2 ;:168 :wit
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Kasiu,
1) Annabelle tniemy nisko, tak 10-15cm od ziemi, Pinky Winki tak żeby na grubych gałązkach zostały 2-3 oczka, cienkie gałązki wytnij całkiem.
2) Młodych róż nie nawozi się rok po ich posadzeniu. Jak już podsypałaś wióry to nie dawaj więcej ;:185
3) Jeśli możesz to kup prearat o nazwie Asahi i spryskaj liche krzaczki. Pod korzeń daj obornik granulowany. Jak masz piaszczystą glebę to najlepiej bydlęcy, jak nie to może być też koński lub kurzy.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Mi się podoba ceglana altanka :lol:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25136
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogrodowe początki.

Post »

Może wystarczy ją wyczyścić z zaprawy i uzupełnić jej ubytki?
Taka ceglana ściana ma swój urok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”