Owocowa różnorodność

Drzewa owocowe
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 925
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Owocowa różnorodność

Post »

Witam!
Na mojej działce wydzieliłem część w której sadzę tylko rośliny o jadalnych owocach,a więc:
borówka amerykańska,jagoda kamczacka, czeremcha amerykańska,świdośliwa, żurawina,porzeczki, agresty, pigwy,derenie,urodlin trójłatkowy,maliny,jeżyny
Co najwcześniej wiosną można zjeść? Myślę, że jagodę kamczacką i wczesną czereśnię.
Proszę o poradę co miałbym jeszcze wsadzić,aby było smaczne,gdyż moje dzieci uwielbiają owoce.

Pozdrawiam Darek ;:172
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Też jestem fanem wszelkiego rodzaju nietypowych, owocowych roślin :wink: Jeżeli chcesz mieć owoce wczesnym latem, to może zastanów się nad wczesnymi odmianami brzoskwiń/moreli/nektaryn ? Fakt, że są to rośliny dość trudne w uprawie i podatne na choróbska- kędzierzawość, parch brzoskwini, dziurkowatość liści. Niestety bez pryskania chemią się nie obejdzie ;:185
Z egzotyki: sam niedawno posadziłem np. hurmę lotusową, czyli roślinę spokrewnioną ze sprzedawanymi w naszych sklepach diospyros kaki. Podobno owoce po przemrożeniu są jadalne i nawet smaczne, ale nawet jeżeli nie, to liście mają dość niespotykany wygląd i same w sobie stanowią jakąś dekorację.
Ciekawe są też: różowa borówka "Pink Lemonade", czarna malina "Bristol", żółta poziomka "White Wonder" (w przyszłym roku będę wysiewał), truskawka ananasowa (bardzo smaczna !), wszystkie odmiany aktinidii (polecam smaczną "Geneva" i wielkoowocową "Jumbo"), akebia pięciolistkowa (żywotna i bardzo oryginalna).
Posadziłem oprócz tego kilka melonów, w przyszłym roku na pewno będzie więcej, wysieję też kiwano (taki kolczasty, słodki ogórek).
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 925
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Dziękuję Geniodekt za odpowiedź i mam jeszcze dwa pytania. Czy odmiana Geneva i Jumbo muszą mieć osobnika męskiego, aby nastąpiło zapylenie? Z odmian Hurm to chciałbym kupić wirginijską, bo podobno ma największe i najsmaczniejsze owoce tylko w szkółkach internetowych nie mieli i nie mają. Nie wiem gdzie by można nabyć obojętnie jaką hurmę.

Pozdrawiam Darek :tan
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

1) Tak, te odmiany potrzebują męskiego zapylacza, np. Weiki.
2) Swoją kupiłem na futuregardens.pl
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 925
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

U mnie zakwitła po raz drugi w tym roku świdośliwa. Czy komuś z Was też się to zdarzyło? Czy są szanse na owoce?
Obrazek
Obrazek
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 925
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Tak jak widać wyżej,świdośliwa zakwitła po raz drugi w tym roku. A na tym zdjęciu przedstawiam Wam jeżynę. Ściana czarnych wspaniałych słodkich owoców.Jedyna wada to taka, że ma kolce i trzeba uważać. Ma cudowne właściwości zdrowotne, opisane przez różnych naukowców. Są odmiany bez kolców, ale to już nie to co ta z kolcami.
:tan

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia13
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 sie 2014, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Na tym zdjęciu nie widzę za dużo owoców jeżyn. A chwalisz się,że owocuje jak szalona.
Napisz coś jeszcze o ciekawych roślinach ze smacznymi owocami.Może mnie coś zainteresuje i posadzę jesienią u mnie.

_________________
Pozdrawiam Zuza ;:130
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 925
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Owoce w większości już z tej strony były zerwane dlatego na zdjęciu tak mało owoców
proponuję abyś jesienią posadziła sobie urodlin trójłatkowy
u mnie rośnie już trzeci rok myślę że na przyszły będzie miał chociaż jeden owoc
a są podobno smaczne ;:172
Awatar użytkownika
Zuzia13
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 sie 2014, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Owocowa różnorodność

Post »

A cóż to jest za roślina ten Urodlin Trójłatkowy? Napisz mi i innym użytkownikom trochę o nim. ;:134
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 925
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Przed kilkoma dniami, po raz pierwszy zabrałem się za okulizowanie.
Okulizowałem: czereśnie, jabłoń, gruszkę.
Najbardziej zależy mi, aby udało się z gruszą, gdyż nie wiem co to za odmiana.
Jest bardzo stara, a owoce-marzenie!!!!
Nie wiem, po jakim czasie mogę zdjąć opaskę foliową,dociskającą zrazik do podkładki.
Może ktoś też bawi się w ogrodnika, proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami ;:304
Awatar użytkownika
Geniodekt
500p
500p
Posty: 519
Od: 27 kwie 2014, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Reda, pomorskie

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Opaska foliowa to nie najlepszy pomysł, nie przepuszcza wilgoci i może się pod nią zrobić grzyb. Ja okulizowałem czereśnie na wiśni i użyłem takiej materiałowej wstążki do izolacji rur hydraulicznych.
Awatar użytkownika
Zuzia13
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 sie 2014, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Owocowa różnorodność

Post »

Mam ważne pytanie. Czy ktoś z Was ma awokado ponad 5 lat? Moje ma właśnie tyle lat i jakiś miesiąc temu zaczęły mu odpadać liście, gałązki oraz pień zaczęły robić się suche tak jak na zdjęciach.Było podlewane regularnie. Nie wiem czy usycha czy to normalne. Słyszałam,że kiedy korzeń dojdzie do końca donicy to zaczyna usychać,a mojemu raczej doszedł. Nie wiem czy to właśnie tego oznaki. Większa donica odpada,bo nie ma gdzie jej ustawić na zimę w domu. :( Nie wiem czy gdyby je przesadzić to wytrzyma zimę.Czy da się jakoś je uratować? Proszę o pomoc!
Z góry dziękuję.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”