Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8677
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Grzegorz887 , jakiej lampy używasz ?
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Myślę, że nasze babcie nigdy nie słyszały o witaminie U, a liście kapusty z powodzeniem stosowały. U mnie już po trzech "sesjach" obrzęk stawów mija.

Lampę mam taką
https://allegrolokalnie.pl/oferta/lampa ... czenie-prl

:D

Wkręciłem w to 150W żarówkę IR kupioną w hurtowni ze sprzętem medycznym. Pasmem promieniowania za mocno się nie przejmowałem, bo to i tak tylko papier. Zresztą na samej żarówce brak mądrych oznaczeń. Istotne za to jest, w co wkręcamy żarówkę. Lampa z PRL-u z racji pochodzenia i rocznika nadaje się. Oprawkę należy wymienić na ceramiczną, inaczej w gratisie dostaniemy aromaterapię i pokazy fajerwerków ;:306

Wracając do kuracji cytrynowej - poza efektem oczyszczającym też ma bonus. Między bajki należy włożyć porady znafcuf internetowych o piciu przez słomkę. Przy takiej ilości soku (a właściwie kwasu) uszkodzenie zębów gwarantowane.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8677
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Dzięki . Poszukam kompletu .
Przypomniał mi się olej sezomowy , oczywiście tłoczony na zimno . Zwracajcie uwagę czy nie jest mieszany np. z
sojowym . Ja na taki trafiłam . ;:222
Spożywać na zimno np . dodawać do ryżu , smakuje świetnie . Posiada cenne właściwości przy chorobach stawów .
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Już po wizycie u ortopedy.
Dostałam lek o nazwie cartexan 400 mg na odbudowę chrząstki.
Mam zażywać przez 3 m-ce.

Czytałam opinie o tym leku.Jedni chwalą,inni nie.
Poprawa ma być po 6 tygodniach.



Oprócz tego żel Fastum i tabletki Kostarox.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Hejka. Kurację cytrynową pociągnęłam 8 dni i odpuściłam. W sumie dobrze się czułam i bez problemu doszlam do 5 szkl. soku z cytryny/ dziennie. Ale mimo, że piłam przez słomkę to czułam, że źle to wpływa na zęby. Obawiałam się że uszkodzę szkliwo. Nie zauważyłam różnicy w sprawności kolana. Ale tak się złożyło,że dopadł mnie stres, no takie życiowe rozczarowanie. Od stresu wszystko mnie boli, normalnie łamanie w kościach miewam. Chyba muszę teraz coś poszukać na mózg ,żeby dojść do siebie. Nic mi się nie chce. Trzymajcie się ;:167
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2845
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Kostarox - wiadomo, kiedy boli mocniej i jest łagodniejszy na żołądek, niż inne niesteroidowe. Suplementy w postaci Glukozaminy z dodatkami i wstrętny kolagen z ryb piję od ponad roku. Nie wiem, czy pomagają, nie zauważyłam poprawy. Ortopeda powiedział, że mają znikome działanie. Zalecił serię 5 zastrzyków Synocrom 10mg. Nie są drogie, ale czy będą skuteczne? Jeszcze nie wykupiłam, pierwszy zastrzyk mam wyznaczony na 4 grudnia. Postawiłam zmielony korzeń żywokostu z alkoholem i gliceryną. Będę robić okłady, chociaż nie cierpię tej mazistej substancji, ale do wiosny mam zamiar poprawić kondycję kolan. Kapusta jest wygodniejsza w użyciu, ale może żywokost wzmacnia bardziej?
Kuracje - cytrynową, z liści laurowych i inne, których już nie pamiętam stosowałam, a jakże. Rewelacji nie ma, zwyrodnienia postępują, niestety. Ale może bez nich byłoby gorzej?
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Reumatoidalne zapalenie stawów przechodzę wszelkie etapy leczenia -
Celestone jest to lek w postaci roztworu do wstrzykiwań zawierający substancję czynną betametazon. Należy do grupy leków nazywanych kortykosteroidami. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe i przeciwreumatyczne. Przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania. Wyczerpałam już limit ale mam jeden zastrzyk!

Dodatkowo miałam Biofenac jest silnym lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, stosowanym w leczeniu przewlekłych chorób stawów, związanych z przewlekłym bólem i występowaniem stanu zapalnego, takich jak: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Teraz zaczynam stosować Coxitex ma pomóc zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz obrzęki (stany zapalne) stawów i mięśni u osób w wieku 16 lat i starszych z chorobą zwyrodnieniową stawów (ChZS), reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS), zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa oraz z dną moczanową.

Oczywiście stosuję wszelkie inne rewelacje gdzie tylko coś usłyszę maści, no i kochaną kapustę. Obawiam się, że jednak będę musiała poddać się operacji kolana nie mogę chodzić, palce rąk też wołają o pomoc.
Najgorsze to sama nie umiem zdecydować co dalej, jak to sobie poukładać aby nie bolało i być sprawnym, operacja to ostateczność czy raczej ratunek?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Tara, jak długo się leczysz?
Też mam RZS , zdiagnozowane w 2015 ale żadnego z wymienionych przez Ciebie leków nigdy nie stosowałam.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Gieniu ok.5 lat, początkowo dostałam zastrzyki tzw. blokadę ale muszę popatrzeć jakie to były pamiętam dwa jednorazowo w jedno kolano a po miesiącu w drugie - o dziwo wstałam od razu bez bólu, chodziłam jak nowonarodzona, były bardzo bolesne przy podawaniu. Niestety powtarzałam to jeszcze dwukrotnie, wystarczyły mi na ok.rok. W tym roku zaaplikował mi Celestone ale są dla mnie chyba za słabe no i Biofenac tabletki, silny stan zapalny i kwalifikuje się do operacji a tego się boję. na pewno coś tam pomaga ale bez kuli nie da rady wybrać się
nawet na spacer.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7508
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Zdiagnozowano mnie w Stanach w 2015 r, na początku , przez pierwsze dwa lata brałam z tego co pamietam tylko spora dawkę plaquenil -u. Plus jakieś tabl. osłonowe. W tej chwili dawkę ograniczono do 1x dziennie.To ten słynny plaquenil , którym próbowano leczyć COVID . Miałam obowiązkowe badania co 6 miesięcy ; wzrok ( ze względu na zażywany plaquenil), gęstość kości, prześwietlenie stop i dłoni. Tych badań pilnowała przychodnia reumatologa, przypominano mi o kolejnych badaniach - obowiązkowych. Na ataki bólu nie dostawałam tam zastrzyku ale brałam końska dawkę PREDNISONE, ( pierwszy dzień - 6 tabelek, II-gi dzień - 5 tabletek, III -ci dzień - 3 tabl. Itd. I zostawała jedna tabletka podtrzymująca i tak jest do dziś.). Poza tym raz w tygodniu w czwartki biorę trexat ( teraz już tylko 10mg), na drugi dzień czyli w piątek - kwas foliowy i w sobotę na czczo ostenil. W takiej a nie innej kolejności. Tutaj , w kraju mój reumatolog , od 2020 roku zlecił mi tylko jedno prześwietlenie i tylko dłoni, nie wymaga ani badania gęstości kości i ani badania wzroku. Na wiosnę zalecił powolne zrezygnowanie ze sterydu. Po zakończeniu zażywania encortonu przez miesiąc było Ok. Ale po pięciu tygodniach dostawałam tak potwornych ataków bólu , ze nie byłam w stanie się samodzielnie ubrać, nawet posmarować chleba. Dostałam od reumatologa inne leki ; dicloDuo combi, myditin i oslonowy mesopral. No i zaczęło się, ból owszem troszkę osłabł ale skutki uboczne po dicloDuo to ciagle bóle podbrzusza, mdłości i nabrzmiałe dziąsła, krwawiące kąciki ust. Wrocilam do encortonu, bóle ustały . Zdarzały mi się ataki bólu stawu barkowego, biodra - wtedy dostawałam blokady. Ostatnio te zastrzyki są nie do kupienia i.znow musiałam się uciec do końskiej dawki encortonu, ból ustąpił. W tej chwili jest Ok, nic mnie nie boli. Jak długo uda mi się ciągnąć na tym sterydzie, nie wiem i ani nie chce myśleć. Bez tego ból stop i dłoni jest tak duży, ze trudno wytrzymać. :roll:
Biorę oczywiście inne dodatkowe ; molekin osteo, diosminex, wit.B complex, Doppel herz na skurcze, aspirynę 81,
Pozdrawiam! Gienia.
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Telimenka pisze: 18 lis 2023, o 00:02 Od stresu wszystko mnie boli, normalnie łamanie w kościach miewam. Chyba muszę teraz coś poszukać na mózg ,żeby dojść do siebie.
I tutaj zdechł pies i jest pogrzebany. Większość chorób zaczyna się w głowie. I w głowie - ale w innym miejscu - są na nie lekarstwa. Trzeba "tylko" znaleźć to miejsce...
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Grzegorz887 pisze: 27 lis 2023, o 11:02 Większość chorób zaczyna się w głowie.
To jest święta prawda. Każdy zna przysłowie: ''W zdrowym ciele -zdrowy duch''. Myślę, że też i odwrotnie: ''W zdrowym duchu- zdrowe ciało''. Ja już zresetowałam myśli, emocje... ciężko było, ale wróciłam na dobre tory. Podobno wszystko dzieje się po coś. Czasami trzeba się zatrzymać, przemyśleć, zmądrzeć :wink: ,aby iść dalej z pozytywną energią. ;:167
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Reumatoidalne zapalenie stawów i inne bóle

Post »

Niestety, nie do końca tak to działa. Pomimo pozytywnego nastawienia gdzieś jakiś trybik nawali. Wtedy lekarze chętnie leczą skutek nie szukając przyczyny :? Jakież było wczoraj zdziwienie lekarza gdy go uświadomiłam, że dał mi leki na skutek a nie na przyczynę o której go informowałam. W ogóle służba zdrowia to teraz jakieś ,,nieporozumienie" ;:29
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”