Mój ogród choć mały...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Mój ogród choć mały...

Post »

Witam serdecznie,chciał bym się podzielić swoimi refleksjami,zdjęciami i być może osiągnięciami w dziedzinie samodzielnego aranżowania,wykonania i pielęgnacji ogrodu...
Wiele czaopism i programow edukacyjnych w naszym kraju pokazuje ogrody,w których sami ich właściciele niewiele zaaranżowali czy wykonali....Gruby portfel,kaska i ma się ogród jak z bajki...Uważam,że za mało czasu wydawnictwa poświęcają takim ludziom jak wielu z nas,tym którzy od podstaw budują swoje zielone azyle i dla których strata rośliny,drzewka itd jest czymś ważnym i zarazem kolejnym doświadczeniem...
Ludzie nie mający hobby są ludźmi chorymi...więc jeśli ogród i "grzebanie w ziemi"jest Twoim hobby,to witam w klubie :wit
Obrazek
po dwóch latach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ta Albizja jest dowodem,że w gruncie w Opolu przezimuje :lol:
Obrazek

pennisetum z ubiegłego roku:
Obrazek
w skali mikro :?:
Obrazek
klony palmowe są nieodzowne w małych ogrodach ;:173
Obrazek
...na razie wystarczy.
Pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
Marysiek
100p
100p
Posty: 185
Od: 15 sie 2011, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

:wit
Bardzo mi się podoba miejsce tuż przy brzozie :) Wszystko takie zadbane, dopieszczone, bez chwastów. Pokaż co tam jeszcze masz, bo zapowiada się interesująco :D I jeżeli możesz, wklejaj większe zdjęcia- łatwiej się ogląda :wink:
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Marysiu,znajomi mówią,że choć jestem na emeryturze to dalej w głowie mam wojsko :wink: porządek itd.haha
co do wielkości,niestety nie chcą wchodzić większe :(
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Faktycznie twój mały ogródek jest bardzo dopieszczony,rośliny fajnie dobrane-brawo ;:138
Awatar użytkownika
pratellina
200p
200p
Posty: 463
Od: 23 kwie 2012, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie
Kontakt:

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Witaj Jacku :wit
Pięknie zapowiada się Twój wątek :)

Wstawiaj tylko większe zdjęcia bo ciężko się ogląda, gdy trzeba klikać w miniaturki ;p
A oglądać jest co ... ;:63
Jacek co do miniaturek... wklejaj na forum link gdzie bedzie napisane zdjęcie na forum a nie miniaturka na forum ;)
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Obrazek
Gosiu,dziękuję za wskazówki ;:196 ,człowiek uczy się cale życie
zeberka 4 dziękuję :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marysiek
100p
100p
Posty: 185
Od: 15 sie 2011, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Od razu lepiej :wink: Fajne trawy- też chciałam takie mieć, ale zrezygnowałam z tego pomysłu...
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Witaj Jacku! Przyciągnął mnie tytuł, bo sama mam maleńki ogródek, chyba a raczej na pewno mniejszy niż Twój :wink: Jestem pod ogromnym wrażeniem, widzę zamiłowania do ogrodów japońskich :wink: Pięknie to wszystko skomponowałeś ;:138 Napisz coś więcej o ogródku i jaką powierzchnię, bo bardzo jestem ciekawa...
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Marysiu,trawy zawsze przykuwały mój wzrok u innych...Gdy sam założyłem taki "zakątek" dopiero zobaczyłem ile pracy on kosztuje...Część traw jest w donicach i na zimę wykopuję je i przenoszę do garażu lub wnęki pod schodami zasłaniając je dość gruba folią
Obrazek
...ale jak widać opłaci się :wink:

bozuniu,część ogrodu ma niespełna 2 ary,przy czym 1 ar jest częściowo zacieniony i stanowi wejście na posesję (zdjęcie na początku) cisy, klony,żurawki i hosty to podstawowe rośliny...
Natomiast część pozostała(1 ar) jest słoneczna,ale każy narożnik ma słońce o innej porze:)Jest to zaleta bo można eksperymentować z różnymi rodzajami bylin i krzewów...
Plan obecnej namiastki ogrodu japońskiego powstał dwa lata temu w czasie klejenia uszek na święta :wink: przez okno patrzyłem w ten narożnik,który w 80% składał się z bluszczy...Przyszło ciepłe przedwiośnie i w ruch poszły ręce i narzędzia (dobrze,że 40 km od domu jest żwirownia,więc z kamieniami nie było problemu)...to tak w wielkim skrócie:)
...a w cienistym zakądku...
Obrazek
ten świerk zdecydowanie lubi cięcie :wink:
Obrazek
z dnia dzisiejszego
Obrazek
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Rewelacyjnie wyglądają te rojniki ;:138 Tak ładnie rosną w cienistym zakątku? Jestem w :shock:
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Bożka,te rojniki mają słoneczko do godziny 15...Później słońce świeci po drugiej stronie ogrodu :wink: Po tej zimie myślałem,że przemarzną...ale przeżyły wszystkie :wink:
Awatar użytkownika
anushka
200p
200p
Posty: 330
Od: 27 mar 2012, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

po prostu wzdycham :shock: pięknie, pomysłowo ;:oj rewelacja !!! same perełki na tym forum :lol:
Awatar użytkownika
konwalia12
1000p
1000p
Posty: 1169
Od: 24 lut 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków/Limanowa

Re: Mój ogród choć mały...

Post »

Ależ uroczy ten Twój zakątek!
Witam Cię serdecznie jacekopole71. :wit Cieszę się, że zdąrzyłam Cię przywitać na początku Twojego wątku.
Popieram Twoje słowa, człowiek bez pasji musi być chyba jakiś chory... Ja osobiście mam tyle zainteresowań, że wszystkich niespamiętam. Wiem tylko, że główne to gra na gitarze ;:74 i oczywiście ogrodnictwo .
Twój ogród jest piękny i zadbany. Będę go często odwiedzać i podziwiać ;:131 ;:215
Ogród w lasku
Krótki filmik o moim ogrodzie
Jeśli umiecie patrzeć, zobaczycie, że cały świat jest ogrodem. Anusia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”