Alokazja różne odmiany - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

Ja tez jest posiadaczką Alokazji, ale moja ma zzółkłe końcówki... Wszystkie 5 listków :( Stała w półcieniu, więc poparzenie raczej wykluczam. Starciła młody listek, ale widzę, ze wypuszcza nowy na wiosnę. Zraszam ją 1-3 razy dziennie, z podlewaniem tez uwazam, zeby nie przelać, ale nie rozumiem co z tymi liśćmi.
Moze woda nieodpowiednia? Moze nei wystarczy "odstana", mozer musi być gotowana?

Wybieram się po nawóz, juz chyba mozna startować z zasilaniem :D
Awatar użytkownika
edytqa
100p
100p
Posty: 106
Od: 9 paź 2007, o 20:54
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Kinia, zdradź nam co robisz ze swoją Alokazją?
Moja była ładna, ale się zbuntowała i chyba chce wypróbować moją cierpliwość :?
"Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia!" Wilhelm Raabe, pseud. Jakob Corvinus
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Post »

Hej nic specjalnego z nią nie robie. Rośnie w jasnym miejscu ale nie bezpośrednio nasłonecznionym, zraszam 2 razy dnia przegotowaną wodą, podlewam kiedy ziemia troche przeschnie. Czasem tak jest, że zżółkną liście i opadną ale powinna mieć nowe.
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Post »

Niestety tych liści nie da się uratować :( ale rosnie nowy więc nie jest źle :)
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

:cry: no ale niech będą póki w ogóle nie zzółkną, taka szkoda........ Moze przez sezon wiosna-lato rpzrpśnie się, bo widać, ze ma spory korzen :roll:
Awatar użytkownika
kinia22
500p
500p
Posty: 553
Od: 31 sty 2009, o 16:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zakliczyn n/D

Post »

Ja bym wycieła te żółte liście. Mojej alokazji tez jednym czasem żółkły liście ale może dlatego że było ich dużo i były stare.
Moje roślinki-Kinia
Poszukuje różne gatunki fikusów
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziunia liście zostaw nie obcinaj dopóki całkowicie prawie nie zżółkną, nie podlewasz czasami za mało i czy roślina nie rośnie w samym torfie? :wink:
Awatar użytkownika
Dziunia
50p
50p
Posty: 51
Od: 2 paź 2008, o 15:13

Post »

Czarodziej, mój badylek rośnie w takiej ziemi jak go kupiłam. Hmm muszę chyba poszukać lepszej ziemi. Podlewam wystarczająco, przynajmniej tak mi się wydaje, poza tym zraszam 2-3 razy dziennie. :roll:
No cóz jak ma zgubić te liście, to trudno, wazne by nowe odrosły :)
Awatar użytkownika
motorola
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 lis 2008, o 14:45
Lokalizacja: Wrocław

Alocasia Polly c.d

Post »

Witam ponownie.
Od ostatniego postu minęło już trochę czasu i powiem tak:
z poprzedniej (pokazanej na zdjęciach) kolby nic się "nie urodziło" więc nie mam czym się chwalić jeśłi chodzi o nowe zdjęcia.
Ale w międzyczasie ursły 3 nowe liście, dwa obumarły i pokazały się -jednocześnie-dwie nowe kolby kwiatowe. Jedna tzn. ta wystająca część wygląda jak poprzednia czyli jak z korka a w tej drugiej - wygląda jak nierozwinięty jeszcze kwiat skrzydłokwiata - jest biała.

Może ktoś z Was wie coś więcej na temat tych tajemniczych kolb kwiatowych itd.?

No nic, przynajmniej w/w skrzydłokwiat wypuścił mi 4 piękne białe kwiatki :)

Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Właśnie kilka dni temu dostalismy Alokazję w prezencie :D
Teraz wygląda rewelacyjnie ale po przeczytaniu wątku zaczynam mieć wątpliwości czy uda mi się ją utrzymać w takim stanie :roll:
Czy powinnam ją przesadzić?Jak z nawożeniem-rodzaj nawozu i terminowość?Czy mogą być pałeczki?
Liście są bardzo dekoracyjne a do tego jeszcze kwitnie :shock:
Czy jest ona wrażliwa na przeciągi?
Obrazek
Awatar użytkownika
Madeleine
100p
100p
Posty: 123
Od: 27 kwie 2009, o 22:40
Lokalizacja: spod czeskiej granicy

Post »

A czemu ma się nie udać? To jedna z moich ulubionych roślin, mam alokazję która została odratowana z samego zalanego wodą kłącza (po prostu zabrałam je osobie która zamierzała wyrzucic na smietnik). Moja alokazja stoi na wystawie południowej, ale nie w słońcu, tylko w zacienionym miejscu- ma duzo światła ale nigdy nie jest pozpośrednio nasłoneczniona. Lubi wilgotno, ale nie zalanie- w lecie podlewałam ją co dwa dni wodą z filtra Brita i dostawała nawóz substral mniej wiecej co dwa tygodnie. W zimie oczywiście podlewana rzadziej.
Nie lubi przeciągów i przychłodzenia. Lubi pryskanie wodą albo żeby ustawic obok miseczkę z wodą- to zwiększa wilgotność powietrza. jeśli chodzi o ziemię, to moja ma mieszankę ziemi kupnej kwiatowej, do tego dodałam torf i perlit. Ogólnie uważam że nie jest trudna, jeśli nie ma jakis extremalnych zabniedbań. Moja odwdzięczyła się kwitnieniem (podobno rzadkie w mieszkaniu...)
Obrazek
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Dziękuję Madeleine :D
To,że trudna-wyciągnęłam takie wnioski po przeczytaniu o niej na forum :roll:
Nawóz?Czy do liściastych(podejrzewam ten) czy kwitnących?
Czy warto postawić ją na podstawce z wilgotnym keramzytem(jak storczyki)?
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

No i mam kłopot :(
Po wnikliwej obserwacji dostrzegłam rdzawe plamki na liściach,które sie powiększają.Jaka może byc tego przyczyna i co robić?
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”