Irlandzki Ogrod Ani.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Witaj , super kwituszki , odrazu kolorowiej sie zrobiło :D .
Szukałem w necie i wygląda na to , że Twoja magnolia powinna kwitnąć tak :
http://www.divaplant.de/mediapool/62/62 ... e_safe.jpg

Pozdrawiam
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Ania.1
500p
500p
Posty: 963
Od: 15 kwie 2009, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Witaj!Dziękuję za odwiedzinki :D

Nie jestem pewna czy to zdjęcie,które znalazłeś to Blue opal :? Z tego co czytałam kwiaty mają być niebieskie od spodu w środku zielone a pózniej żółte..

Obrazek

Pozdrawiam Ania.
zorza
50p
50p
Posty: 96
Od: 30 wrz 2008, o 12:31
Lokalizacja: lubelskie ,Chełm

Post »

Aniu nie znam Twojej magnolii , ale na pierwszy rzut oka wydaje sie ze jednak troche za blisko płotu, korzeni sie płytko , bedzie sie rozkrzewiać lepiej od razu zostawic jej troszke więcej miejsca
pozdrawiam serdecznie:) Małgośka
Zorza w ogrodzie
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Aniu ogród zapowiada się bardzo ciekawie. Będę z uwagą śledzić Twoje postępy. Dlaczego? Ponieważ syn kupuje dom i kształt jego ogródka będzie podobny do Twojego. Może coś im podpowiem ;:113 co zobaczyłam u Ciebie ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
Awatar użytkownika
Ania.1
500p
500p
Posty: 963
Od: 15 kwie 2009, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Witaj Alinko!Nie wiem jak to będzie z tym postępem,bo pogoda nie fajna i trawka rośnie..deptać nie mogę :lol: Dlatego na razie nic się dzieje w moim ogródku :cry: Ale serdecznie Cię zapraszam i będzie mi bardzo miło jeśli coś ciekawego znajdziesz u mnie :D
A to moje nowości: Obrazek Obrazek

Pozdrawiam Ania.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ania

ładnie u Ciebie będzie, wczoraj z ciekawości zapytałam syna jak wygląda u niego ogródek- typowo jak u Ciebie taki prostokąt na tyłach domku i też glina.
( on od 14 dni mieszka w Ennis- przeprowadził się tam po rocznym pobycie w Sligo)
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Aniu gleba gliniasta wcale nie jest taka zła, jak się wydaje. Na rabatkach wzbogacisz tylko torfem (jaki to zależy od nasadzeń) i piaskiem. Glina zatrzymuje wodę, więc nie trzeba będzie jej tak często podlewać. Wszystkie roślinki powinny pięknie rosnąć. Mam kilka piaszczystych miejsc w ogrodzie, torf nic nie daje a woda wysycha w oka mgnieniu.
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
Awatar użytkownika
Gosiejka
100p
100p
Posty: 185
Od: 22 maja 2008, o 21:52
Lokalizacja: małopolska

Post »

Aniu, bardzo cieszę się, że do Ciebie wpadłam, bo balsam spłynął na me udręczone serce :lol: . Serce było udręczone posianą 3 tygodnie temu trawą i brakiem deszczu od tamtej pory. Już myśleliśmy z mężem, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto, a tu proszę - jest nadzieja! Sądząc po Twojej ślicznej trawce, nasza też ma jeszcze szansę :D.
Awatar użytkownika
Ania.1
500p
500p
Posty: 963
Od: 15 kwie 2009, o 17:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Post »

Witam! ;:12


Tess tu na moim osiedlu większość ogródków podobnie wygląda ale są też większe,mniejsze niektóre w kształcie trójkąta(rogowe domy tak mają)..te akurat są ogromne.Widziałam też dwa razy mniejsze od mojego a dom dużo większy..Strasznie niesprawiedliwie to podzielone. Ennis jest bardzo daleko ode mnie ale wiem gdzie tow hrabstwie Clare,prawda?
Do Dublina ponad 200 km. :shock: To chyba lotnisko w Shannon najbliżej :?: Czy wybierasz się w odwiedziny do syna w tym roku?

Alinko ta glina to mi tylko przeszkadzała jak ogród równałam :lol: :lol: :lol:
Jedyny problem to jak jest mokro i się nadepnie to dziura się robi i woda w niej stoi jak znowu popada.I mój M już wie,że chodziłam coś sadziłam i krzyczy żeby nie deptać :lol: :lol: Ale to dopóki trawka nie urośnie porządnie to tak będzie niestety.Więc na razie nie deptam.. :wink: Poza tym też uważam,że dla roślinek lepsza glina niż piach :lol:

Gosiu ja na trawę czekałam równy miesiąc,też się martwiłam czy coś z tego będzie w ogóle :? A wystarczył jeden deszczowy dzionek i trawka po dwóch dniach ruszyła :D na pewno i Twoja wyrośnie!Trzymam kciuki i będę zaglądać do Ciebie i sprawdzać jak już się zieleni :D


Pozdrawiam Ania.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Aniu

zawsze latałam do Dublina, sam lot 2 godziny a do Sligo jechałam autobusem ponad 4 :shock:
Ennis, jest koło Shannon- ale muszę zerknąć skąd latają samoloty...bo ja mam najbliżej Berlin :lol:
W Ennis jeszcze nie byłam,syn ma problem ma do wyboru zostać w Ennis lub przenieść się gdzieś koło Dublina 8 km na zachód( nie pamiętam nazwy - miasteczko studenckie - są tam Uniwersytety...już wiem...Westmeath

Do syna na pewno się wybieramy gdzieś pod koniec sierpnia lub początek września, chcemy wypożyczyć auto i objechać tę wyspę :lol:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Aniu cieszę się że założyłaś swój wątek .
Ja w Irlandii byłam dwa lata temu u syna ale lądowałam w Szanon .A syn zawsze wylatuje z Dublina mieszka gdzieś z 200 km od Dublina.
Ja podobnie na swojej działce mam glinę ale już prawie sobie z nią poradziłam.
Genia
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Geniu

a skad leciałaś do Shanon?
tzn z jakiego miasta?
to mój syn teraz mieszka gdzieś koło Twojego:)
Awatar użytkownika
Alll
500p
500p
Posty: 623
Od: 8 mar 2009, o 20:08
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Biedne te dzieciaki, Ania i Tess, Geni synowie. Mój też mieszka za granicą, tyle że w Holandii. To przykre, że tak ich rozrzuciło po świecie. Zamiast mieszkać tutaj w Polsce. ;:110
Pozdrawiam serdecznie Alina
Ze śmietniska do rajskiego ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”