Szklarnia z lidla

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Szklarnia z lidla

Post »

A co powiecie o tej ofercie:

199zł
stabilny, metalowy stelaż i 4 regały - każdy
z 2 półkami
narzuta PE z taśmową tkaniną
do doatkowego mocowania dołączone
4 linki - każda ok. 3,2m i 8 śledzi każdy
ok. 15 cm
wymiary: 140 x 200x 140 cm
1 opak.

Obrazek
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

Witam:)

Rośliny to mogę jeszcze kupić w lidlu ale do ogrodu nic więcej-żadnych narzędzi , osłon itp.
Po mojemu będzie to najgorzej wydane 200 zł.:(


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bogumilka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3579
Od: 10 lut 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Ja siebie tam nie widzę. Obrócić się nie można. Ciasne i malutkie. Szkoda kasy. Pomyśl o innym namiocie foliowym, może troszkę większym? :D :D
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

AGO- wiem że jesteś pracowita dziewczyna i z niczego potrafisz zrobić pożyteczną rzecz. Ja na Twoim miejscu zrobił bym porządną szklarnię z kupioną folią ze sklepu.

Najlepszym materiałem i dostępnym do zrobienia szkieletu są rurki z kotłowni których pełno na każdym złomowisku w kraju. Zespół rurek ,w jednej rurze w kształcie litery U ( której jest kilkanaście, lub nawet kilkadziesiąt sztuk) są lekkie ( a więc niedrogie) łatwo je wygiąć w kabłąk pod folię. Takich kabłąków możesz zrobić kilka ( na 6-cio metrowy tunel wystarczy 7 kabłąków ). do tego dochodzą równoległe do ziemi rurki ( jedna u góry kabłąku i dwie na bokach nad ziemią) dla usztywnienia konstrukcji . Rurki poziome do usztywnienia konstrukcji możesz przymocować do rozstawionych kabłąków co metr plastikowymi opaskami zaciskowymi
http://zajebisteceny.pl/pl/product/view?id=384680 .

Do przymocowania folii do kabłąków ( dotyczy skrajnych kabłąków) możesz kupić plastikowe uchwyty do rur ( odpowiedniej średnicy do rurek w konstrukcji) które są w każdym sklepie elektrycznym.
http://www.roas.bochnia.pl/dane.php
Do połączenia rurek ( kabłąk powinien składać się z dwu rurek) można wykorzystać pocięte na 5-10 cm metalowe pręty odpowiedniej średnicy.

Miałem z takich rurek tunele foliowe, służyły mi wiele lat, zlikwidowałem je ,gdy zdobyłem dużo okien z wymiany i zrobiłem sobie z tych okien szklarnie. W razie gdyby Cię mój pomysł zainteresował służę szczegółowymi informacjami.
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Post »

Zgadzam sie z Tadeuszem, ze taki tunelik najlepiej zrobić samemu. Dodam, ze sami mamy dwa spore tunele 6m x 12m zrobione z rurek ze złomu. Oczywiscie rurki fachowo wygięte, zespawane gdzie trzeba. Chcielismy w tym roku zrobić ogrodzenie z rurek ze złomu i wiecie co? Złom tak staniał, to znaczy skup staniał, że złomiarze nie oddają prawie nic na skup i niestety na kilka złomów w mieście co kilka dni udaje się mojemu tacie ze 2 rurki przynieść. Wcześniej ogrodził nam jedną działkę, w sensie uzbierania materiału, przez kilka dni. Teraz 3 miesiąc szuka rurek i nawet na połowe drugiego pola nie znalazł. Licze na jakieś zmiany w tym temacie. Pisze tylko aby sie nie nastawiać, że te rurki sobie leżą i na nas czekają, no chyba że na jakimś złomie rzeczywiście ich pełno, u nas niestety złomiarze strajkują i nic nie oddają. Gromadzą złom u siebie czekając na podwyżki.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Agnieszko, to są specjalne rurki, z cienkiej blachy, nie nadają się na słupki ogrodzeniowe ,bo służą do przepływu wody podczas podgrzewania w kotłowni. Kotłownie mają czasookores używania tych rurek w rurze , i niezależnie czy się zużyły, czy nie, wymieniają na nowe, a zużyte oddają do składnicy złomu( chyba że sami w przypadku dużej ilości tych rurek od razu sprzedają je hucie)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Namioty o wymiarach 10x 4 x 2,2 mam zrobione ze stali żeberkowanej.Pręt ma
dłygość 12m. Na kabłąk wychodziło 8 m,czyli ok 7m obwodu i po 0,5m w ziemi.
Ani jednego spawu,wszystko powiązane drutem miedzianym ze starych kabli,
całość konstrukcji owinięta paskami ze starej folii,szczegółnie mocno na łączeniach
prętów. Obrazek
W środku inspekty ze styropianu.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ojej! Kochani! Dziękuję za tyle porad!
Dzięki- już nie kupię tej szklarni!

Wszystkie rady są bardzo cenne!

Tadeuszu- jak będę planować, to wiem do Kogo się zwrócić! Dziękuję!Ps. Świetna stronka www!

W tym roku już nie zdażę z własną budową. I tak mam dużo pracy w ogrodzie, ale i tej zawodowej. Gdybym kupiła- to co innego. Ale dowiem się w skupie, zawsze warto się zorientować...!

Widziałam jeszcze na allegro także foliaki, z rur pcv. Ceny nie sa chyba aż zabójczo drogie, a że pcv- może na rod nie ukradną, tak jak metalu? Teraz nie ma tego modelu, ale był za jakieś 340zł.
2 metry długość...
Te na zdjęciu są większe...4 metry i droższe...agrocentrum prawa aut.

Obrazek

A wiecie, ze ta z lidla już jest na allegro za 370złotych z wysyłką!!!

Poza tym zaczęłam też myśleć, czy ktoś nie chciałby sprzedać szklarni czy starego foliaka z działek...Jest tam kilka zaniedbanych, nieużywanych...Albo tylko takich stelaży...Warto chyba zagadać, jak już wiosna przyjdzie, może ktoś się chce pozbyć. Tylko, że ja potrzebuję mały, max 4 metry. A na działkach są wielkie. Może sprzedadzą "pół" ? ;)

Ale Tadeuszu- jak to opisałeś, z tymi linkami do zacisków, to zaczęłam to sobie wyobrażać...!
To jest realne! :D
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

AGO- tylko nie kupuj konstrukcji z rurek PCV, pod wpływem temperatury latem gorąco i zimą mróz , rurki się zniekształcają i po 2-3 latach są do wyrzucenie, nie mówiąc że cały tunel z rurek PCV jest niestabilny. Postaraj się o rurki metalowe, lub pręty zbrojeniowe jakie ma MIRZAN, przecież nie będziesz wyrzucać pieniędzy w błoto.

Każdy tunel foliowy, który kupisz, po 2-3 latach będzie za mały, najpraktyczniejsze są tunele długości minimum 6 metrów.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ha, właśnie zmieniłam zdanie i dopisałam ostatnie zdanie w poprzednim poście!

Poza tym głupia, jestem- przecież rośliny będą W TUNELU. Więc to miejsce nie będzie zajęte dodatkowo, tylko tak, jak normalnie...Tyle że w tunelu...Więc moze rzeczywiście 4 metry to też mało, skoro one nie będą "dodatkowo" tylko po prostu jako część warzywniaka.

Oj, coś ostatnio jestem niekumata.

Dzięki Tadeuszu! Zatem- foliak i rurki- będę się orientować w skupie, i myśleć o postawieniu go na rok przyszły. Przez ten czas wszystko spokojnie zaplanuję, w końcu- nie pali się.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Najpierw kup jedną rurkę,i sprawdź,czy to prawda,że rurkę można wygiąć
bez urządzeń do tego przeznaczonych.Pręt da się wygiąć,na kolanie lub opierając
o brzych.Trzeba mieć to urzadzenie bardzo solidne.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dzięki, Mirzan! Sprawdzę, jakie mają rurki i czy w ogóle. Może będa mieli pręty?

Ja widziałam też na swoich działkach konstrukcje szklarni- po prostu z drewna. Takie szkielety.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Drewno szybko gnije w dużej wilgotności,nawet zakonserwowane. Obrazek
Pręty związane drutem i owinięte folią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”