Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 19  
Autor Wiadomość
Gryzoń
 Tytuł: Pies i ogród
PostNapisane: 2 lis 2008, o 08:27 
50p
50p

1 szt.
Przeglądałem forum i nie znalazłem podobnego tematu. Nie wiem również czy założyłem go w odpowiednim dziale ale uznałem, że temat dotyczy głównie krzewów dlatego tutaj trafił.

Pytanie brzmi:
Czy forumowicze znają może jakiś patent do pilnowania krzewów przed moczem psa?? Wiadomo co robi z krzewami.
Płotków chcę uniknąć dookoła krzewów bo psują efekt wizualny.
Lubię też zwierzęta ale ja upieram się przy suczce ze względu na rośliny, inni chcą samca mówiąc, że się go wychowa ale to chyba niemożliwe bo skąd On będzie wiedział gdzie może oddać mocz a gdzie nie (nie rozróżnia roślin od rzeczy stałych) :roll:
Psa do uśpienia nie oddam nigdy bo nie mam do tego serca ale jak ususzy 1, 2, 5, 10 roślinę nieraz bardzo rzadką i cenną gatunkowo to przecież może człowieka coś trafić :?
Borykacie się z tym samym problemem czy udało się go jakoś uniknąć??

tadeusz48
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2008, o 09:49 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Cytuj:
Płotków chcę uniknąć dookoła krzewów bo psują efekt wizualny.

Wydaje mi się że nie masz innego wyjścia, płotki, albo pies; płotki mogą być różne i w różny sposób wykonane. Podstawowym problemem jest to że pies nie bez powodu znaczy swój teren, jeżeli zbyt często znaczy, to pokazuje że jest inne zwierzę ( pies) które wkracza na ten teren i również nanosi zapach. Jeżeli tak się dzieje to musisz uszczelnić ogrodzenie swojego ogrodu, by inne psy nie miały dostępu do Twojego ogrodu. Pisałem na tym forum jak skierować psa by sikał tam gdzie mu wskazujemy , a nie tam gdzie on chce, wystarczy nasączyć moczem psa naszego lub obcego jakąś szmatę i wetknąć ją w ogrodzenie przy drodze publicznej, wtedy zarówno nasz pies , jak i inne zza płotu będą się starały na siłę nanieść swój świeży zapach, i nie będą już miały czym sikać na iglaki w ogrodzie. Co do płotków , to zapraszam do mojego ogrodu. oddzieliłem palikami rabaty od trawnika i muszę stwierdzić że stanowią one wystarczającą przeszkodą dla mojego psa. jednocześnie wiele osób oglądające mój ogród stwierdziło że paliki te nie psują efektu wizualnego ogrodu. Pozdrawiam. Tadeusz.

Nalewka
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2008, o 11:31 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1
Kiepsko szukałeś :D Poczytaj tutaj:
- Obsikiwanie zimą iglaków i krzewów przez psa
- Jakie rośliny przeżyją przy dużym psie?
- Jak psie siki szkodzą trawie/
- Labrador-szkodniczka trawnikowa
- Usychająca tuja
- Pomocy, jak ochronić tuje przed psami.
- Kolory usychania iglaków str. 16
- Tuja szmaragd - pytanie

Gdzieś był jeszcze post o kolorowych wstążeczkach obwiązanych dookoła grządki :)

Zobacz profil Wyślij e-mail      

tok76
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lis 2008, o 15:48 
200p
200p

---
Witam. Słyszałam ,że jest coś takiego jak psi pasterz. Nie wiem za bardzo jak to działa,ale jest to dość drogie.Nie wiem czy to urządzenie wydaje jakieś elektroimpulsy czy jest pod prądem ,ale podobno działa. Ja u siebie zastosowałam folię ,którą okryłam pień tych cenniejszych okazów. Można też gdzieś na uboczu lub z tyłu domu wbić kilka patyków i codziennie przyprowadzać tam psa .Po pewnym czasie się przyzwyczai ,że wolno mu załatwiać swoje potrzeby tylko tam.

ewaewela
 Tytuł: Pies w ogrodzie
PostNapisane: 7 lut 2009, o 18:09 
10p - Początkujący
10p - Początkujący
witam wsadziłam przed domem świerk ale pies sąsiada często pod niego leje co mam zrobić żeby
tego nie robił ???

xipe
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2009, o 18:13 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
Są preparaty zapachowe, ale mają tę wadę, że po deszczach trzeba je na nowo stosować.
Jak drzewko jest małe możesz ogrodzić plastikową siatką żeby mocz nie sięgnął rośliny.

cx
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2009, o 21:00 
Witam.
W zasadzie to musisz to zrobić,jak i z każdym kolejnym iglakiem.Inaczej będziesz miała rude igiełki tam gdzie jego"zasięg"..
Hej.

EwaM
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 09:42 
500p
500p

1 szt.
Pies obsikuje ogród biegając po mniej więcej ustalonej trasie. Przed zagrożonymi iglakami dobrze jest ustawić wyższe pniaki lub kamienie, kiedy już je zaakceptuje można usunąć płotki.

Fallenangelv
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2009, o 15:07 
---

---
Mocz zneutralizuj wodą(ja tak robię u siebie) i osłoń siatką-w sklepach ogrodniczych jest szeroki wybór osłon i siatek.

anusiac
 Tytuł: Psy w ogrodzie
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 08:45 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Witam, szukałam na forum, ale nie znalazłam podobnego postu więc pisze ten... otóż problem taki jak w temacie. Chodzi o psy w ogrodzie, niedawno wprowadzilismy się do nowego domu i jesteśmy na etapie zakładania ogrodu, ziemia już jest wyrównana i przygotowana, chcemy teraz posiać trawę i rośliny, problem stanowia nasze psy, owczarki niemiackie, mamy 2, pies 6 lat i suka niecały rok. To własnie suczka jest problemem, jest żywiołowa i ciekawska a do tego żarłoczna, gryzie i zjada wszystko co ma swojej drodze, dostalismy od znajomych kilka sadzonek roslin, między innymi bez i tuje i kilka drzewek owocowych i wszystkie padły ofiarami psa juz pierwszej nocy po wsadzeniu z ziemię :? Co zrobic aby przestała nam zjadac roslinki, jak zabrac ię za sianie trawnika żeby nie został zdewastowany, przeciez nie powinno sie po nowej trawie przez jakiś czas chodzić... pomózcie

PUMKA
 Tytuł: Re: Psy w ogrodzie
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 10:48 
500p
500p

1 szt.
Polecam zbudowanie kojca, dość sporego aby psiaki mogły w nim spokojnie obserwować życie domowników i prace w ogródku - a na spacery wyprowadzać poza teren. Moja siostra miała podobny problem ze swoją sunią tej samej rasy. Zakładali ogród i co wsadzili było wykopane lub ewentualnie przegryzione ;:223
Dopiero "poskromienie złośnicy" przez "przemeldowanie" do kojca pozwoliło na dokończenie prac. Teraz sunia ma rok, jest już mądrzejsza i bardziej opanowana, po wypuszczeniu jej na teren ogrodu nie traktuje go jak "swoją zabawkę do obgryzania"

Pozdrawiam

aleksandra2323
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 16:05 
500p
500p

---
Potwierdzam, myśę, że sunia zmądrzeje najwcześniej jak skończy 1,5 roku, może nawet 2 lata (tak było w moim przypadku). Zostaje kojec, lub dom. W ogrodzie tyko wobecności waścicieli, aby mogli natychmiast reagować na niechciane zachowania. Jeśli chodzi o trawnik, to od siania do pierwszego koszenia nie powinny psy po nim chodzić. Chyba, że ktoś zrezygnuje z angieskiego trawnika i zaaprobuje drobne nierówności od psich łap.

anusiac
PostNapisane: 28 kwi 2010, o 20:16 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
Obydwa psy miały każdy swój kojec ale sunia przegryzła siatkę między nimi i teraz jest jeden duuuży kojec przrchodni :lol: i są obydwa zamknięte w ciągu dnia jak jesteśmy w domu, wypuszczane są na noc i jak wyjeżdżamy a wtedy oczywiste jest że nie możemy ich upilnować. Nie możemy zostawiać ich zamkniętych ponieważ sa to psy pilnujące a my już ostatnio mieliśmy włamanie, w ostatnie wakacje jak dom był jeszcze nie wykończony a pies był jeszcze na starym domu. Dlatego zdecydowaliśmy sie na zakup suni. Sunia jest jeszcze głupiutka i jeszcze dobrze nie umie pilnować domu a jest ufna do obcych, więc zostawianie jej w kojcu może skończyc się jej kradzieżą. jedynym wyjściem jest żeby psy były zawsze razem bo wtedy ten starszy nie pozwoli nikomu zblizyć się do suni ani nawet do bramy. Znalażłam dziś na allegrooo preparat do posypania w okolicach roslin i jego zapach ma odstraszać psy i koty firmy "Bros". Może ktos juz go stosował???

loeb
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 00:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Pragnę zwrócić uwagę, że jeśli to pies i suka to mogą być szczeniaczki;) A stado szczeniaczków to dopiero jest destrukcja;) Także dobrze byłoby pomyśleć o tym wcześniej..jeśli ona ma niecały rok to pierwsza cieczka już wkrótce..Ale nie wiem od jakiego wieku suczki się sterylizuje niestety. Weterynarz doradzi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 257 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 19  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości