Kaskada na ścianie.

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kaskada na ścianie.

Post »

Dostałem na PW list z zapytaniem o kaskadę na ścianie wymurowanej w ogrodzie. Myślę że temat może też i zainteresować innych, odpowiadam tutaj.
Daisy pisze:Witam Panie Pawle :D

Postanowiliśmy w ogrodzie wybudować ścianę z cegły klinkierowej po której ma spływać woda. Ma to być półokrągłe, woda ma spływać z kamiennej półki do jakiegoś zbiornika. Mam pytanie, czy nie widział pan coś podobnego, może pan poradzić mi gdzie szukać zdjęć?

Widziałam to w jednym z angielskich programów ogrodniczych, niestety nie nagrałam :(
Ewa
Na razie mam coś takiego:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To kamienna ściana, z zainstalowaną za ścianą instalacją i rzygaczami (wylotami wody) przechodzącymi przez ścianę, w kilku miejscach na różnych wysokościach ściany. Całość odizolowana od ściany gruba folią PVC, wraz z oczkiem u podnóża ściany, folia ze ściany wchodzi do oczka. Całość obmurowana płytami z piaskowca. Zasilana pompą (w oczku) o wydajności ok 7500 l/h z filtrem biologicznym usytuowanym za ścianą.
Budowa klinkierowej ściany kaskady wygląda podobnie, zasada działania również taka sama

ps. Innych poszukam po powrocie z delegacji. Wyjeżdżam o 18.00, wracam w niedzielę po południu.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

ja mogę powiedzieć tylko jedno - jest to robota dla fachowca
najlepiej zlecić wykonanie tego projektu specjalistycznej firmie
pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziękuję Pawle za umieszczone zdjęcia, nie jest to jeszcze to co chcemy zrobić. Mąż powiedział mi, żeby napisać, że ma być to forma jazu :? cokolwiek to znaczy, dla mnie niewiele :oops:


Myślę, że mój M, da radę z wykonaniem, wszystko w ogrodzie robi sam, nam chodzi o jakieś pomysły, jeśli ktoś ma zdjęcia będę wdzięczna :D
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

jaz to budowla wodna służąca do spiętrzania wody
nie za bardzo sobie to wyobrażam:)
pozdrawiam
Jacek
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Daisy pisze:Dziękuję Pawle za umieszczone zdjęcia, nie jest to jeszcze to co chcemy zrobić. Mąż powiedział mi, żeby napisać, że ma być to forma jazu :? cokolwiek to znaczy, dla mnie niewiele :oops:

A ja chyba wiem o co mężowi chodzi, myślę, że chyba o taki efekt:

Obrazek

Co prawda, nie jest to klinkierowa ściana, a imitacja kamienia z laminatów, ale chodzi mi o sam efekt spływającej wody, a w zasadzie wodogrzmotu, bo grzmoci to to nieźle :D
Jeśli o to właśnie chodzi, to napisz, a opiszę jak to zrobić, lecz również po moim powrocie. Dzisiaj w nocy wyjeżdżam na trzy dni pod Bolesławiec i wracam w czwartek wieczorem.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziękuję ślicznie :D ! Dokładnie o to nam chodzi :D

Czekamy więc na Twój powrót i instrukcję wykonania.
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
jackon
500p
500p
Posty: 865
Od: 6 sty 2008, o 07:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Władysławowo

Post »

to musisz się także liczyć z dużymi ubytkami wody
szczególnie jeżeli taki bajerek bedzie usytuowany w ogrodzie
kolega ma coś podobnego, wysokiego na jakies 3,5-4m,tyle,że bardziej to przypomina szereg wodospadów
ubytki wody sięgają u niego minimum pól metra dziennie w zależności od pogody
pozdrawiam
Jacek
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Daisy pisze:Dziękuję ślicznie :D ! Dokładnie o to nam chodzi :D

Czekamy więc na Twój powrót i instrukcję wykonania.
Będę potrzebował wskazania mi miejsca (np. foto) gdzie ma w ogrodzie stać ten mur i jaką to ma mieć formę i ew. wymiary, jednym słowem, jak Wy to widzicie. Od tego zależy cała instalacja zasilająca, tzn orurowanie, filtr UV i górny zbiornik wyrównujący i dolny zbiornik zbierający wodę w którym ew. będzie stać pompa. Oraz miejsce z którego wodospad będzie zasilany w wodę, w razie potrzeby uzupełnienia jej w dolnym zbiorniku. Dobrze by było gdyby to była instalacja wodociągowa wyprowadzona do zbiornika, gdzie zawór pływakowy, automatycznie zamykał by dopływ, w momencie napełnienia się zbiornika do maksymalnego poziomu.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”