Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jak obiecałam co jeszcze u mnie kwitnie,najwytrwalsze.

Obrazek

Obrazek
poziomka jak tylko by było jeszcze ciepło to nie zamierza przestać,można jeszcze deserek udekorować :lol:

Obrazek

Obrazek
ostrokrzew pstry
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ostatni biedny został

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu
Widzę, że u Ciebie róże trzymają fason. ;:215
Floks taki rodzynek pośród roślinności.
U mnie też owoc poziomki znalazłam całą 1sztukę. :;230
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Ewcia ,no pocieszamy się jeszcze resztkami ale póki są to się cieszmy zanim śnieg zasypie,widać że rośliny jeszcze bardziej bronią się przed zimą jak my ciągle coś do kwitnienia wystawią. :lol: "A jeszcze ja ,a jeszcze ja nie zasnąłem!" ;:173 Słoneczko prześwituje to się chce żyć i działać chociaż u nas ostatnio nieprzyjemne zimno,ja pokaszluje to mi się na dwór nie koniecznie chce się wychodzić a mam jeszcze coś do zrobienia .Dużo ;:3 ;:3 ;:3 jeszcze życzę może uda się jakiś relaksujący spacer ;:138
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1219
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu, nie wiem, jak ja mogłam przeoczyć Twój "nowy" wątek :?: ;:oj
Miło przejść się po Twoim letnim ogrodzie, jak szaruga za oknem :)
Cudności pokazujesz ;:167
Masz jeszcze róże i aksamitki kwitnące... u mnie już wszystkie zmrożone. Czas powyrywać jednoroczne, ale może zostawię do wiosny, jako naturalną ściółkę i niech się rozsiewają. :)
lojka 63 pisze: 5 lip 2023, o 13:35 (...)
tyle ogrodowych a jeden doniczkowy ale nie wiem co to za kwiat
Obrazek
:wit
To jest Kliwia pomarańczowa, jedna z tych bezobsługowych roślin naszych babć :wink:
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Małgorzato,zapisałam tę nazwę ,mam naszczepiony jeden młody i jeden stary zobaczymy czy obydwa zakwitną ?
Ostatnimi laty nie miałam czasu na dopilnowanie domowych ale powoli to się zmienia,kłopot mam w lecie bo okna od południa i żar okropny pali kwiaty a jak roletę spuszczę to krzywi je do światła,teraz dostałam od koleżanek taki duży i w pokoju gdzie jest miejsce ma troszkę za krótko światło,muszę go przekręcać co też dla rośliny chyba dobre nie jest,i tak to bywa.Teraz na dworze nie będzie co robić to dopieścimy domowe.Miłego wieczoru i nadchodzących dni Małgorzato. :wit

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Dopiero teraz domowe nam o sobie przypominają. Ja na razie powycierałam kurze z liści i poprzestawiałam doniczki bliżej okna. Widzę, że niektóre trzeba by przesadzić, ale to dopiero na wiosnę.
Tez mam od kilku lat dwa skrzydłokwiaty, ale u mnie kwitły tylko przy zakupie, potem już nigdy.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Melduję się z rewizytą i mam nadzieję zostać regularnym gościem.

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Wandziu a więc ten mój kwiat to skrzydłokwiat?Dostałam go od koleżanek ale widziałam zawsze takie parapetowe na 50,60 cm, a ten to ma dobrze ponad metr,ma dużo młodzieży :;230 w sobie i będę przesadzać to naszczepki do darczyńców też pójdą ale jak mówisz jak przekwitnie i na wiosnę,teraz jest mocno rozłożysty i liście do przetarcia co chwilę,nie mam za bardzo cierpliwości i lekkiej ręki do przecierania dużej ilości liści a jak by go tak do wanny i delikatną mgiełkę sztrzelił ?Często załamuje liścia przy przecieraniu ,ręce do łopaty raczej mam ;:306 Dzięki Wandziu za wizytę i zapraszam jak tylko będziesz miała ochotę na pogawędkę.Dużo lepszej pogody u nas jest okropnie ponuro,zrobiłam wnukowi pierwszego malutkiego balwanka, :tan ;:196

Witaj Loki jak najbardziej zapraszam w moje skromne progi,raczej ja z rad korzystam u innych ale zmobilizować mnie do działania ogrodowego zawsze możesz ,mile widziane a wyprowadzenie z błędu gdybym jakieś głupoty opowiadała też jak najbardziej,człowiek czasami myśli że coś wie a jednak nie,mylimy się i dobry jest z boku ktoś prostujący.Tak że jestem chłonna jak gąbka na waszą pomoc i wiedzę,zapraszam,witam i o drogę pytam. ;:215 ;:7
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

No, no ... 13 listopada, a u ciebie poziomki ;:138
Może i u nas były, bo pamiętam, że na początku listopada widziałem na nich kwiaty - później nie zaglądałem.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2321
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Bardzo cieszą te ostatnie pojedyncze kwiaty. I owoce też! Teraz przysypane wszystko śniegiem ale to też dobrze - pierzynka przed zimnem.
Bardzo lubię skrzydłokwiaty i uważam je za jedne z najłatwiejszych kwiatów doniczkowych.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Widzę,że jednak coś zrobiłaś i zdjęcia stoją na baczność,a moje nadal są na boku.
Zima u nas na całego ,rano jeszcze dosypało śniegu.
Miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam wszystkich gości,przepraszam że mnie tak długo nie było,zawsze jakieś sprawy się wykocą i zabiorą czas .
Andrzeju teraz to już i poziomek nie widać ale krzaczki się rozrosły że na wiosnę trzeba porozsadzać a takie były marniutkie z nasienia że wydawało by się że nic z tego nie będzie a tu masz urodzaj. :heja Mam zamiar sobie zrobić na drugi rok taki mały rozsadnik może uda mi się jakieś iglaki wysiać na rozsadki tylko one bardzo wolno się rozrastają szczególnie w pierwszych 3 latach to milimetry przyrasta.Zobaczymy jak tylko zdrowie pozwoli... .Do następnego wpisu Andrzeju udanego tygodnia. :wit

Cześć Florianie jak widzisz ja zdolna jestem ,nawet Skrzydłowiat potrafię zmarnować ale przesadziłam ,zrobiłam 3 naszczepki i zobaczymy wiem teraz że nie może mieć temperatury niższej niż 18 stopni teraz zima to m.będzie palił w piecu bo przedtem było 14 st.i mi padły.W tym tygodniu może znajdę więcej czasu żeby z wami popisać,miłego odpoczynku bo teraz to masz więcej na to czasu. :wit

Cześć Danusiu jak się w porę zorientuję to od razu w katalogu sobie przekręcę a jak nie zwrócę uwagi to leżą ,nie wiem jak Ty przesyłasz zdjęcia czy z katalogu w komputerze czy z aparatu bezpośrednio.Moje leżące były te z telefonu i czasami nawet jak w fotosik wpisałam dobrze to i tak mi przekręciło bo widzi szerokość np 650 i wysokość 350 jak zdjęcie masz zrobione szer.350 a wys.650 to ci położy czyli przekręci obraz tak wywnioskowałam i czasami na kompie wystarczyło postawić w pionie a czasami musiałam zmienić parametry z szer na wys.wtedy ucina niektóre zdjęcia.Tak to jakoś z mojego doświadczenia emerytki ciągle uczącej się, na pewno jest ktoś z lepszą wiedzą i ci pomoże w tej gestii.Powoli ,powoli aby do przodu i aby do wiosny Danusiu. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”