Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Iglaki z nasion, mówisz? Mam z nasion kosodrzewinę u siebie w ogrodzie i rzeczywiście w pierwszych latach niesamowicie powoli rosła… Aż się zastanawiałem czy z nią wszystko w porządku…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Florianie ;:138 ja swoje doświadczenia z sianymi iglakami mam na zasadzie posiania przed laty moich tui żywopłotowych teraz ich resztki są powoli wycinane mają dobrze ponad 30 lat pnie niektórych są dość grube a część mąż wykorzystał jako pal do płotu z siatki leśnej na starej górce, powinny być trwalsze niż te sosnowe.Tak w ogóle to wokół domu i na działce jest tyle roboty że praca codzienna na pełny etat pewnie by było mało pomimo tego że nie prowadzę żadnej działalności dochodowej :lol: .Teraz dochodzą spowolnione ruchy i boleści to tu to tam ale dobrze że jest gdzie się poruszać i o czym myśleć bo -strach pomyśleć co by było gdyby... ;:306 Dzisiaj nie mam gości więc czas na regenerację sił i przemyślenia ,trochę wspomnienia,miłego wieczoru i udanego tygodnia. :wit


Obrazek
2012 było tak a teraz

Obrazek
no to 2021 rok mam bałagan w zdjęciach i muszę jeszcze temu poświęcić trochę czasu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
takie sobie wspominki :heja
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2581
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cześć Jolu, widzę, że każdemu się zdarzają takie dłuższe okresy nieobecności, nie tylko mnie :D No to czuję się trochę usprawiedliwiona :lol: Czasem obowiązki przeszkadzają w spędzaniu czasu na forum, czasem skierowanie uwagi na coś innego, ale zawsze wracamy, aby spotkać się z tak samo zakręconymi jak my osobami z zieloną duszą ;:138
I to jest najlepsze w tej zabawie, że wracasz kiedy masz czas, albo chęć przypomnienia o sobie ;:306
Fajne wspomnienia z wiosny, nie ważne czy z tego roku, czy sprzed lat kilku ;:215 Czasem jak oglądam swoje fotki to mam takie spostrzeżenie, ze właściwie co roku sa takie same, różnią się tylko drobnymi szczegółami :wink:
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę choć trochę słoneczka w tym ponurym czasie ;:3 ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Cudny, urzekający klon palmowy. ;:oj Piwonie piękne pokazałaś. ;:215
Niech dolegliwości Cię omijają, żebyś mogła cieszyć się ogrodem. ;:168

Jolu na świątecznym stole znajduje się dużo dobroci,
życzę Ci, aby nigdy nie zabrakło jej w Twoim życiu.
Żyj w zgodzie ze sobą i bliskimi oraz w zdrowiu,
Niech w nadchodzącym roku spełniają się Twoje marzenia!
Radosnych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia. ;:4 ;:167
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Serdecznie Was witam dziewczyny ,bardzo miło że jesteście miałam zmianę komputera i parę nieplanowanych wizyt wnuków i tak to zleciało. ;:7

Halszko masz rację zawsze są jakieś obowiązki jedne pilne inne mniej ale to dobrze bo o czymże by człowiek myślał z braku obowiązków a nadmiaru czasu jeszcze by się coś w głowie poprzestawiało i kłopot wtedy tylko.Faktycznie miałam ostatnio taki mętlik a teraz to już Święta na dniach więc pieczenia małe zaczęłam.
Nawet nie ma jak na spacer się wybrać bo jakoś tak szybko te dni uciekają zawsze sobie obiecuję że po...to zrobię to czy tamto ale nie zawsze to wypali.
Tak że Wszystkiego najlepszego.dużo radości i przemiłej atmosfery w gronie rodzinki przy płomieniach kominka z skrzącą się choinka.Wesołych Świąt. ;:167


Soniu ,dziękuję bardzo za miłe słowa i Jak najbardziej życzę Ci przemiłych ,szczęśliwych Świąt w doborowym towarzystwie kochanej rodzinki,wesołym gwarze przy cieple świec i choinki ,z zastawionym stołem i kolędą.Niech te Święta będą miłe jak żadne inne :heja ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu
Wspominkowe zdjęcia przepiękne.
No nie wiem czy tymi zdjęciami nie kusisz mnie aby zajrzeć do oferty sklepów z sadzonkami roślin (szczególnie myślę tu o piwoniach).
Ale to na pewno po świętach.
Wszystkiego najlepszego na ten magiczny czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Ewcia w poświąteczny czas ,możemy już powoli myśleć o roślinkach bo coraz bliżej wiosny ,co dzień to krócej zimy :lol:
Ty wspominasz o piwoniach a ja muszę wreszcie się ruszyć za jakimiś nasionkami a nade wszystko to poważnie się zastanowić nad ilością bo potem jest problem gdzie to wsadzić?
Obiecałam sobie że nie idę w drobne i jednoroczne ani takie co trzeba wykopywać ,no poza mieczykami.Zobaczymy jaka jestem stanowcza :wink:
Jeśli chodzi o piwonie to choruje na takie drzewiaste albo taką z koperkowymi liśćmi ale to za drogie na moją kieszeń do tego trzeba piękne miejsce dla pięknej piwonii o co o mnie raczej słabo.Co tam pomarzyć zawsze można.Pogodnych dni jeszcze życzę u nas było dzisiaj bardzo ładnie. ;:138
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Jolu wpadam życzyć powodzenia w ogrodzie i życiu codziennym w tym roku. Dzisiaj pewnie zasypana śniegiem i "ogłuszona"mrozem jesteś. Też się martwię co przetrwa z kwiatów po tej zimnicy. ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam, Jolu szkoda, że nie udało mi się otworzyć wszystkich zdjęć .Miło jest zimową porą wracać do najpiękniejszych chwil w naszych ogrodach. Masz rację, że pragnień jest zawsze dużo, szczególnie po zimie, spragnieni kolorów łapiemy do koszyków wszystko co się nam nawinie pod rękę, potem okazuje się, że mamy nasion na całe hektary :wink:. Właśnie przeglądałam swoje zapasy z kilku lat i stwierdziłam, że na ogrodnicze stoiska mam zakaz wstępu :wink: , nie wiem jednak czy jestem w stanie je ominąć :?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu obiecanki, że nie skusisz się na drobiazgi wiosenne, chyba będzie trudno spełnić. :D
Mnie dziś udało się przejść obok regałów z maluchami kwitnącymi, postanowiłam do lutego wytrzymać. ;:306
Niech kłopoty zdrowotne Cię omijają, a słońce niech poprawia nastrój. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie i dziękuję za wizytę,dłuższą chwilę mnie nie było bo mimo zimy zawsze coś w tym domu do zrobienia a i sprawy jakieś się co chwilę nawijają.

Ewcia bardzo dziękuję za życzenia i oby mi tylko zdrowie pomogło to wiele zrealizować małych pragnień można,zima dopisuje ,lepiej śnieg niż chlapa pod nogami ale ja w swoim lenistwie wychodzę tylko jeśli muszę,sklep,kościół, apteka :lol: Tobie Ewcia pewnie nuda nie grozi też masz inne zainteresowania a przy tym czas szybko ucieka więc powodzenia i miłego relaksu przy pracach ulubionych. :wit ;:168

Daysy masz rację z tymi naszymi słabościami to nie takie proste na pewno się skuszę na coś nowego bo i tak mój ogródeczek jest ciągle taki sam więc jakieś drobiazgi trzeba dodać lub zmienić ,będę wiedzieć dopiero na wiosnę słoneczko mnie pobudzi do działania i fantazji,na razie nie zaglądam do moich nasionek,niech odpoczywają a potem pomyślimy może nie do doniczek w tym roku a w gruncie bo ten bałagan i podlewanie przenoszenie czasami brakuje mi na to sił i chęci tylko trochę więcej cierpliwości by mi się przydało ;:223
Pomidory chyba posieję bo bardzo chodzą za mną takie na kiściu może spotkam nasiona kiedyś miałam o koleżanka o nie pyta a ja nasion nie mam już od dwóch lat dobre były bo nie za duże ale nie koktailowe ,oczywiście malinówki i może jakieś koktailówki żółte i czerwone do sałatki,Oj już wiem że postanowienie się nie uda ;:306 ale to nic jakoś tam będzie szybkiej i pięknej wiosny. ;:138 ;:168

Soniu super że jesteś, jak już wspomniałam pewnie mi się do końca postanowienie nie sprawdzi i na pewno coś dokupię ale mam ten hamulec że dostępność do sklepu z nasionami mam ograniczoną więc zawsze to jakaś pomoc w minimalizacji zakupowej.W tym roku chciała bym decydować się na roślinki które będą odznaczać się konkretnie w ogrodzie ,na solitery za bardzo nie mam miejsca ale przemyśleć muszę co przy czym żeby bałaganu nie robiło a zdobiło,jest tego dużo ale jak przychodzi mi coś dopasować to jak z ubiorem ciężko mi to idzie. :oops: Trudno jest też coś ładnego stworzyć bo nie mogę zrobić konkretnych rabatek bo M. się zaraz burzy ani obrzeża ani kamyczka ,ciężko wtedy o efekt i opanowanie trawy.
Też się martwię co przetrwa po tej zimie ale trudno będzie powód do zakupu czegoś nowego ;:7 Życzę żeby zima szybko minęła i wiosna przyniosła masę sił i pomysłów na fantazję w ogrodzie. ;:138 ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj, Jolu.
Ja również coraz rzadziej zaglądam na forum, inne sprawy mocno mnie absorbują. Jednak od czasu do czasu staram się o sobie przypomnieć. ;:108
Zdjęcia wspomnieniowe bardzo kolorowe, ;:333 zatem wyjątkowo dobrze wpływają na nastrój, zwłaszcza w taki pochmurny dzień jak u mnie dzisiaj. Dziękuję. ;:180 ;:108
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Jolu!
Pięknie u Ciebie ;:167 Szczególnie moją uwagę zwróciła trzmielina. Pewnie dlatego, że sama o niej myślę :lol: Masz może zdjęcia w czasie kwitnienia tego dużego rozchodnika. Pszczółki ma i ja o tamtego sezonu. To był dla mnie taki prezent urodzinowy. Myślę, że lepiej je wyłuskać jak Ci daradziła chyba Halszka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”