Z zielonym na ty

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Witaj, Dawidzie.
Do Twojego wątku zaprowadziła mnie ułudka wiosenna :D Ale jak pewnie zauważyłeś - przez przypadek zajrzałam jednak najpierw do Twojego twórczego wątku i jestem zachwycona. ;:215
A tym wątkiem - tak samo.
Piękny ogród, piękne rośliny.
Świetne wszystko skomponowane i jak zadbane. ;:215
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dawidzie, jesienny ogród równie zachwycający jak ten letni. Chryzantemy podziwiam. W szczególności śliczna jest ta różowa ;:215
Jak sobie radzisz z tak wielkimi miskantami? Dzieliłeś je już kiedyś? Mnie to czeka wiosną i już się obawiam tego wyzwania ;:202
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dawidzie, śliczne masz chryzantemy ;:215 szczególnie zauroczyła mnie buraczkowa z białymi końcówkami płatków ;:167
Ogólne kadry z ogrodu też bardzo malownicze.
Jeszcze wrócę do Twojego wcześniejszego wpisu z 19 października. Te białe kwiatuszki płożące się między dużymi kamieniami to jakaś odmiana astrów jesiennych?
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Wybaczcie ciszę, ale zapadłem w sen zimowy. :D :D :D

dorotka350 miskantów nie dzieliłem i na razie nie mam tego w planach. Lubię te duże kępy :)

jarha to aster wrzosolistny 'Snow Flurry'. Myślałem, że zginął zupełnie, ponieważ sadzonki były nędzne, ale dał radę :)

Jak rośliny budzę się z wiosną. :D Ostatni czas to był okres leczenia pleców, ponieważ zachciało mi się ziemi w workach i kolejny z worków źle złapałem. Na szczęście idzie w dobrą stronę.
W ogrodzie wyłażą wszelkie wiosenne roślinki i w końcu zaczyna być kolorowo. :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dawid ale dałeś po oczach, takiej liczby krokusów w żadnym ogrodzie nie widziałam. ;:oj Kępka z paprociami urocza.
Pilnuj się z wysiłkami i rehabilituj, bo prace ogrodowe czekają. ;:173
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Z zielonym na ty

Post »

Łał, jakie łany kwiatów :shock:
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Z zielonym na ty

Post »

Och łał. Robi wrażenie. ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

cyma2704 te największe ilości to krokusy botaniczne o maleńkich cebulkach. W związku z tym z każdym plewieniem, kopaniem itp. roznoszą się wszędzie. Taki "chwaścik" nie przeszkadza i jak widać ma się dobrze. To pierwsze zakwitające u mnie krokusy. :)

Wiosna już chyba przyszła, choć noce jeszcze chłodne. Kokorycz już nie zarasta mi tak przedogródka jak dawniej, ale wciąż są nowe siewki. Starsze roślinki już pokazują pierwsze kwiatki. Są to u mnie samosiejki, które mają różny przekrój barw.

Krokusy nadal kwitną i z każdym dniem pojawiają się kolejne, później kwitnące, które uzupełniają miejsca z przekwitającymi wcześniej odmianami.
Kwitnie też pierwszy z pierwiosnków ząbkowanych, które dostały miejsce mocno im odpowiadające. Nawet w czasie suchego lata nic im się nie stało. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ znaczy to że mogą poszukać kolejnych kolorów.
Na koniec nowy zakup, zaledwie sprzed tygodnia - ciemiernik. Jest to odmiana 'Double Ellen Pink Spotted'. Roślinka zaledwie dwuletnia, ale ma już pierwszy kwiatek. Wygląda pięknie i mam nadzieję, że będzie jej dobrze i się nieco rozrośnie.


Obrazek

Krokus 'Ruby Giant'

Obrazek

Obrazek

Pierwiosnek ząbkowany

Obrazek

Ciemiernik 'Double Ellen Spotted Pink'

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Ciemiernik uroczy i kwiat trzyma wysoko. ;:oj Dwa moje odmianowe mnie drażnią, bo żadnego kwiatka wewnątrz nie zobaczę, jak nie podniosę. ;:222
Ruby Giant to mój ulubiony krokus. ;:215 Mnoży się, ma piękny kolor i kwitnie na każdej glebie.
Dawidzie spokojnego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Z zielonym na ty

Post »

Piękne obrazki , taka ilość krokusów robi wrażenie :roll:
Ciemiernik ciekawy no i kokorycze już kwitną! ;:oj
Miłego dnia Dawidzie! :wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Z zielonym na ty

Post »

Dziękuję za odwiedzinki. Co do ciemierników to dopiero od niedawna zaczynam urozmaicać nimi ogródek. :)

A co do dziś...
Przedpołudnie spędziłem przycinając ostatnią różę, a dokładniej pnącą różę 'Perennial Blue'. O tym jak pokłute mam palce mówić nie muszę. 😃 Przed zmianą pogody zdążyłem wyczyścić 2/3 krzewu.
Wiosna rozkręca się już na dobre. kwitną kokorycze, pierwsze tulipany i żonkile. W ciepłe dni pszczoły pracują jak szalone, a jaszczurki wygrzewają się na słoneczku.
Nie wiem czy też tak macie, ale ja z mamą każdego dnia sprawdzamy co już z ziemi wylazło. 😂😂😂


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Forsycja 'Maluch'

Obrazek

Tulipan 'Shakespeare'

Obrazek

Bukszpan drobnolistny

Obrazek

Narcyz 'Tete-a-tete'

Obrazek

Puszkinia cebulicowata

Obrazek

Szafirek armeński

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Z zielonym na ty

Post »

Śliczna wiosna. A ten tulipan wygląda jak liliowiec… Przez chwilę aż się zastanawiałem jak to możliwe, że o tej porze roku już liliowce Ci kwitną, aż w końcu przeczytałem opis fotki.

U siebie nie mogę codziennie patrzeć co nowego w ogrodzie, bo do roboty wychodzę przed siódmą, a wracam po ósmej. A z latarką przecież nie będę po ogrodzie zaiwaniał… Za to w weekendy to mam takie wielkie „ŁAŁ”, bo przez sześć dni to jednak mocno wszystko pruje do przodu o tej porze roku…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Z zielonym na ty

Post »

Witaj, Dawidzie!
Cieszę się, że jesteś wśród zielonozakręconych po tak długiej przerwie. ;:303
Brakowało mi fotek z Twojego pięknego ogrodu. Tylko przykro mi, że masz kłopoty zdrowotne, ;:167 mam jednak nadzieję, że uporasz się z tym w miarę szybko. :lol: Dobrze, że nie jesteś sam w ogrodzie, że masz Mamę, która - jak widać - ma ogromne serce dla pięknych kwiatów. Wielkie gratulacje dla Niej. ;:138 ;:138
Bardzo mi się podobają poletka kwitnących krokusów botanicznych. ;:215
U mnie jest podobnie. Z niewielkiej ilości wsadzonych przed laty cebulek namnożyło się ich tyle, że mimo ich rozsadzania, są miejsca, gdzie tworzą kolorowe łany. Lubię je, bo wczesną wiosną to właśnie one najbardziej zdobią działkę. :D
U Ciebie jest jednak nieco cieplej, wcześniej bowiem zakwitły tulipany i szafirki, kokorycze i pierwiosnki ząbkowane. ;:63
U mnie jest bardzo mokro; zapewne z tego powodu kwitnienie nieco się opóźnia. ;:218

Pozdrawiam. ;:100 ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”