Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2586
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Wandziu, dziękuję, te krokusy kupiłam chyba ze 20 lat temu, a może i więcej w ilości nie większej niż 10 sztuk i tak się rozmnożyły, mam je w różnych miejscach. Wtedy nie przywiązywałam uwagi do odmian, dziś podejrzewam, że to mogą być 'Pickwicki'.
Jeśli chodzi o ciemierniki to zakupiłam dwa - zwykły biały (niger) i ten różowy ze zdjęcia (duża kępa) bez nazwy. Resztę dostałam w postaci siewek. Jeśli jesteś cierpliwa, to mogę Ci podarować jakieś większe siewki, które zakwitną może w przyszłym roku, a może za dwa lata.
Te odmianowe, zwłaszcza pełne są rzeczywiście drogie i podejrzewam, że nasiona mogą nie powtarzać cech rośliny matecznej.
Ale te różowe i białe rozsiewają się bez opamiętania, trzeba wycinać nasienniki, bo zarosłyby całą rabatę i okolice.
Paa, miłego dnia ;:196

Iguś, jak wychodzilam do ogrodu to było pochmurno ale nie padało, a jak się zorientowałam, że mży to miałam rozpoczętą robotę i mokrą kurtkę (na szczęście tylko po wierzchu). Róż jeszcze nie cięłam, ale ja mam tylko kilka krzaczków, czekam na dni bez deszczu.
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Cudne Halinko masz ciemierniki.
Moje młode i kępki małe. Ale już zaczynają kwitnąć. Mnie to już cieszy.
Ale wiadomo kwiatki albo pojedyncze albo tylko parę. Myślę, czym je teraz można pod nawozić ?
W latami rozumiem kępy są większe ?
Hiacynty bardziej rozwinięte masz. I narcyzy kwitnące, no no twoja wiosna bardziej rozwinięta niż moja.
Ale mnie cieszy i moja.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, jest mi bardzo miło, że narcyzy już Cię cieszą, a i mnie na Twoich zdjęciach :tan , bo u mnie one jeszcze w pączkach. ;:oj
Pogoda mało wiosenna :( nie pozwala nacieszyć się tymi kwitnącymi maluszkami, ale obiecują weekendowe ocieplenie, to pobuszujemy w ogrodach. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Coś tym wszystkim wymienionym roślinom się u mnie wybitnie nie podoba… No i trudno, nie można przecież mieć wszystkiego.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko
Ciemierniki piękne a krokusy te pasiaste cudne.
Fajną masz wiosnę.
U mnie dziś fajna pogoda aż żal , że mało popracowałam ale inne obowiązki też są.
Ja mimo corocznych zakupów białego ciemiernika i wsadzenia go do gruntu, po zimie nigdy nie wychodzi mi na wiosnę.
Już daję sobie spokój z nimi.
Ale u Ciebie pięknie wyglądają i będę je podziwiać.
Awatar użytkownika
Davros
100p
100p
Posty: 159
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Przepięknie już u Ciebie. Widzę, że pierwsze tulipany już są. U mnie też 'Shekspeare' zaszalał. :D

Ciemierniki piękne. W tym roku wszyscy zaczynamy szaleć na ich punkcie i miło popatrzeć na ich kwiaty. :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, w Twoim ogrodzie to już praktycznie pełna wiosna. ;:215 Nawet tulipan zakwitł i narcyzy rozwijają pąki, pokazując niezwykle piękne kwiaty. ;:138 Krokusów masz multum i wszystkie fantastycznie kwitną. ;:303
Bardzo mi się podoba zestawienie kilku odmian i kolorów krokusów. ;:63 Muszę zgapić od Ciebie i spróbować takie kępki stworzyć na swojej działce. :lol:
Pogoda dzisiaj pozwoliła nam zabrać po raz pierwszy Misię na działeczkę. Była bardzo zdziwiona, zajrzała w każdy kąt zarówno u nas, jak i u dwu sąsiadek, po czym weszła pod koc i spała. ;:204 Wróciliśmy późno, ale zdążyliśmy przed deszczem, który leje teraz jak z cebra. ;:222 Zresztą znowu zapowiada się załamanie pogody. Szkoda. ;:174
Słoneczka Ci życzę ;:3 ;:3 i radości z uprawiania ogrodu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2586
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie mili Goście :wit
Znów zimnica zapanowała, dobrze, że choć słońce rozświetlało dzisiejszy dzionek. Ale wiatr nie pozwalał na dłuższe spacery.

anabuko1-Aniu ciemierniki z czasem się rozrastają, kępy robią się większe, choć mam takiego ciemnego, który już trzeci rok wypuszcza tylko jeden pęd i wcale się nie powiększa. Jeśli chodzi o nawóz to może być uniwersalny + trochę zmielonych skorupek (lubią zasadowy odczyn podłoża)
Wcześniej czy później i Twoja wiosenka się rozkręci ;:108
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Różowe jakoś wyglądają, ale białe prawie wszystkie mają ponadgryzane kwiatki :cry: niektóre wyglądają jeszcze gorzej niż ten na zdjęciu :(
Marciu, Twoje żonkile pewnie głębiej w ziemi siedzą to i później zakwitną, u mnie dopiero posadzone to jeszcze cebule nie poszły w głąb. Ocieplenie było przed weekendem, wczoraj już chłodno a dziś prawdziwy ziąb, zatem czekamy na ciepło, może się doczekamy ;:65
Obrazek
Obrazek

Loki, dokładnie- masz tak bogato ukwiecony ogród nawet bez tych kilku gatunków, że nie ma żalu :D
Obrazek
Obrazek

Ewciu, ale czegoś nie rozumiem, przecież ciemiernik ma zimozielone liście i one są całą zimę to co ma Ci wychodzic? Może Ty je obcinasz przed zimą? Powinien wiosną pokazać się pęd kwiatowy ze środka kępki, a jeśli jest jeszcze młoda to trzeba poczekać jeszcze rok. Starych liści nie można wycinać jeśli nie ma pędów kwiatowych dopóki nie wyrosną młode. One niezbyt lubią stanowisko w pełnym słońcu i wolą zasadowe podłoże.
Obrazek

Dawidzie, dzięki, nawet nie wiedziałam, że te tulipany tak się nazywają :wink:
Jeszcze takie zakwitają
Obrazek

Lucynko, dziękuję za tyle pochwał ;:180 Takie różnobarwne kępki krokusów powstały u mnie przypadkiem - próbowałam pozbierać pojedyńcze cebulki wyrastające w nieoczekiwanych miejscach, co przyniosło
czasem różne niespodzianki. Zgapiaj ile chcesz :D
Misia wie co dla niej dobre - w taką pogodę najlepiej pod kocykiem ;:333
Słoneczko nawet było, ale zimno zapędziło mnie dziś do domu ;:174

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję za wszystkie miłe słowa o mojej młodziutkiej wiosence ;:167 życzę Wam i sobie również pięknego nadchodzącego tygodnia ze słońcem i ciepełkiem
;:168 ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, jestem zszokowana :shock:
Nawet tulipany, pierwiosnki, narcyzy i prawie, prawie hiacynty kwitną w Twoim ogrodzie ;:215 ;:303
U mnie w/w wymienione roślinki jeszcze śpią, czekając na ciepełko. A dzisiaj zima przetacza się przez działkę. ;:145 Nawet śniegiem sypnęło. Na szczęście jeszcze mrozu nie ma , ale będzie na pewno. ;:108
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj Halszka piękne u Ciebie krokusy uwielbiam te duże i takie kolorki wiosna pełna parą. Masz rację mimo że wiosna juz do nas zawitała to prognoza pogody nie za ciekawa te nocne przymrozki nie sa za dobre oby nie zaszkodziło to roslina. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, ciepłą wiosnę nam skąpo wydzielają, ale z pewnością rozkwitły już u Ciebie te zapączkowane hiacynty ;:138 .
Pięknie kwitną pierwiosnki :tan , cebulice I narcyzy ;:167 , a forsycja cudnie obsypana kwiatuszkami ;:oj . Moje krzaczki, w tym roku bardzo słabo kwitną :( , jakby przemarzły im pączki? Wprawdzie było -20 stopni, ale tylko dwa, trzy dni, a przecież kiedyś, całą zimę mrozy trzymały i forsycje pięknie kwitły.
Moje białe ciemierniki nawet ponadgryzanych kwiatków nie pokazały ;:185 . Wygląda to tak, jakby pączki zgniły w ziemi. Za to wschodnie kwitną ładnie ;:333 .
Ciepełka ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

U ciebie to już praktycznie pełna wiosna. :D Nawet tulipan zakwitł :D . Forsycja cudowna!! U mnie forsycja ani drgnie.... Cięłaś juz róże? Niech te wszystkie piękności długo kwitną i cieszą a słoneczko ogrzewa ci ogród i ciebie w nim. życzę dużo energii do działania ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko podziwiam pracę w chłodzie i na mokrych rabatach. ;:180
Wiosna coraz bogatsza u Ciebie. Kolejne ciemierniki kupiłaś, będzie weselej wczesną wiosna co roku. ;:215 Też mam jednego hybrydowego, który co roku ma jeden pęd. W tym roku już pokazał trzy kwiaty. ;:306 Posadziłam pięć siewek ciemiernikowych, trzy chyba z hybryd. Może za rok pokażą kwiaty. ;:65
Tulipany i hiacynty wcześnie kwitną. ;:202 U mnie w tym roku chyba zimniej, tylko drobnocebulowe ładnie kwitły.
Spokojnego, ciepłego weekendu. ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”