Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pedrowa
200p
200p
Posty: 225
Od: 20 wrz 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN (D)

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy, z rabatą północną poszalałaś ;:oj . Same róże, w dodatku tyle! Hoho, będzie bajkowy widok jak panienki podrosną, a już teraz wyglądają nieźle te twoje maluchy ;:333 .
Dziękuję za zdjęcia Geishy ;:196 . Jest cudna ;:167 . I wiem, że możesz tak bez końca, bo jak każda z nas masz pewnie hopla na punkcie swoich różyczek ;:306 .
Czy ta nn-ka pokazana na dwóch ostatnich fotkach to ta podejrzewana o bycie Stadt Rom (pytasz o nią Beatę, więc nie wiem)? Jeśli tak, to nie wygląda mi na nią ;:185 . Kwiaty wyglądają zupełnie inaczej.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Pedrowa ja tak czasem mam ;:306 weszłam do Ciebie, później do Beatki i wszystko mi się poplątało :;230 , oczywiście pytanie było do Ciebie :D Myślałam o Tobie a pytanie skierowałam do Beatki ;:14 .
Też mi się wydaje, że to nie jest Stadt Rom ;:108 Twoja jest zupełnie inna ;:333

W ramach przeprosin ;:196 wczorajsze fotka Geishy

Obrazek

oraz Queen of Sweden

Obrazek

Dobrej nocki życzę ;:100 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Queen of Sweden - ależ mi ta róża miesza w głowie, mam tak slaby charakter a tak pięknie ja pokazujesz - cudo, fotka dzieło artystyczne..
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy jaka róża pasowałaby twoim zdaniem do Queen of Sweden, robię już dla niej miejsce i zastanawiam się z czym ją posadzić rabatka będzie na jakieś 12 szt. myślałam o 4 -ech odmianach po 3 krzaczki.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Taro Queen of Sweden też skradła mi ;:167 , to nic, że kwiat nie jest zbyt trwały, jest ich bowiem tak dużo, że nie widać jeśli brakuje jednego czy dwóch kwiatuszków. Może jak będzie bardziej wiekowa, to i kwiat będzie trwalszy, mam taka nadzieję. Poza tym kolor, kształt kwiatu jest iście królewski. Róża jest zdrowa, jeszcze mi nie chorowała a jest u mnie od 2011roku, opady też jej nie straszne ;:333 . Ogólnie moim zdaniem róża piękna.

Obrazek Obrazek

Tolinko
moja Królowa posadzona jest na białej rabacie w otoczeniu My Girl, M.Antoinette, Garden of Roses możesz ocenić jak wygląda w takim zestawieniu. Gdybym jednak teraz dobierała towarzystwo do Queen of Sweden chyba posadziłabym wokół niej Aspirin Rose i może jakieś delikatne fioleciki. Ale to tylko moje sugestie, zwłaszcza, że nie mam w ogrodzie Aspirin Rose a Novalis jeszcze nie kwitnie.


Obrazek
Obrazek

W środku jest Queen of Sweden :D
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

O ja cię....przepraszam. Rabata północna musi być ogromna, że tyle róż tam posadziłaś i to większość olbrzymy.
Też posadziłam Jenny Duval w zeszłym tygodniu, od wiosny była w donicy. Zachwycająca, prawda?

Queen of Sweden po twoich zdjęciach wróciła na listę zakupową. Nawet wiem gdzie trafi. Trudno, przesadzę Napoleona i Comte de Chambord, i tak słabo rosną.

No i C. Howard mnie prześladuje...
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Dzisiaj chciałam Wam pokazać różę, która mnie w tym roku zachwyciła, a o której rzadko na forum czytałam to LD Braithwaite. Sadzona w ubiegłym roku razem z W.Shakespeare i M.Wood, Golden Celebration i Graham Thomas.
W poprzednim roku kwitła dwa razy, ale raczej skromnie, za to w tym roku zbudowała piękny krzaczek o sztywnych łodygach, kwiaty ogromne , jestem nią zachwycona. Trafiła do mnie w zastępstwie Falstaff, którego nie było w szkółce, ale nie żałuję, bo to naprawdę piękna róża.

Oto LD Braithwaite z dnia dzisiejszego

Obrazek Obrazek Obrazek

Kwiat złamany pod własnym ciężarem, trzeci z kolei

Obrazek

Ten sam kwiat włożony w rolkę dużego ręcznika Expert kuchennego

Obrazek

Chyba tylko tak mogę pokazać jego rozmiary, bo na krzaku raczej tego nie widać.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Aprilko faktycznie rabata jest duża, ale nie wiem czy nie przesadziłam z ilością róż, na razie tego nie widać, bo to małe krzaczki, ale jak sie rozrosną, to nie wiem, czy nie będę musiała niektóre eksmitować. Ale wiesz jest to dobry sposób na zakup wiekszej ilości róż ;:306 Martwić się będę później ;:215
Jenny Duval jak na młodziutki krzaczek kwitnie bardzo ładnie, cały czas pokazują się nowe pączuszki :D
O Queen of Sweden mogę mówić tylko dobrze i bardzo dobrze, jest po prostu piękna. Podoba mi się tez u niej ulistnienie, takie szaro zielone, które się pięknie komponuje z delikatnym różem kwiatów, szczególnie widać to po deszczu, zreszta zobaczysz sama jak zaprosisz ja do siebie :D

Captain Howyard zaskakuje mnie bardzo krzaczek jest maleńki a na nim 3 wielkie kwiaty z pod których trudno dostrzec krzaczek, spójrz na dzisiejsze zdjęcie, a przy tym kwiaty trzyma bardzo długo.


Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Capitan Hoyward ma cudowny kolor, zapach będziesz z niego bardzo zadowolona.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Taro jak można nie być zadowolona z róży, która kwiatami zkarywa cały krzaczek, jestem pod ogromnym jej wrażeniem, A swoja drogą Ewunia ma złote, co ja mówię diamentowe rączki do róż i nie tylko, bo 2 z trzech piwonii kwitły już w tym roku ;:108 . Wszystkie od niej róże wyglądają pięknie. Taro Tobie również dziękuję za podpowiedź. ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Skarbie podpisuję się obiema rączkami pod Twoją opinia nt.roślinek od Ewuni, zdrowe i cudownie aktlimatyzują się w naszych ogródkach.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
Pedrowa
200p
200p
Posty: 225
Od: 20 wrz 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN (D)

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Daysy, ależ ja się nie gniewam ;:168 . Chyba wszystkie jesteśmy teraz tak różanie zakręcone, że nie skupiamy się na prozaicznych czynnościach ;:306 .

Geisha jest cudna ;:167 , to już wiesz, ale Queen of Sweeden równie piękna ;:108 . Pisałaś, że krótko trzyma kwiat. Czyli ile dokładnie dni?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015

Post »

Pedrowa ależ Ty jesteś pedantyczna ;:224 . Ze stoperem nie mierzyłam ;:306 , ale czego się nie robi dla koleżanki ;:108 . Sprawdzę i dam odpowiedź.


Tymczasem aby zaspokoić Twoje zmysły dzisiejsza fotka Geishy


Obrazek Obrazek

I rozkręcająca się wreszcie Graham Thomas

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”