Działka z dębami...czy coś urośnie? - agape cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Aguś. Jakie piękne i takie refleksyjne fotki i komentarze dajesz. Nie mogę zrozumieć dlaczego wspomniałaś, że już nie kochasz działki. Czyżby wiosenne zniechęcenie. Jesteś taka dzielna dziewczyna, z takim uporem walczyłaś jesienia. Tyle miałaś planów i co nic. Nie poddawaj i nie zniechęcaj się. To, że masz dużo roboty ? Wszyscy mamy. Jedni mniej drudzy więcej ale w ogrodzie zawsze jest praca. Opracuj sobie plan małymi zadaniami. Nie wszystko można w jednym a nawet dwóch latach zrobić. Przecież to nie o to chodzi. Ja również podobnie zaniedbaną działkę wzięłam i powolutku małymi kroczkami ją doprowadzam do właściwego stanu. Posadź np. więcej fasolki szparagowej, która nie dość, że daje azot do ziemi to jeszcze ładnie zadarnia i chwasty tak nie rosną. fasolkę co roku po zblanszowaniu zamrażam i mam swoją do tej pory. A nasadzenia kwiatów będziesz robiła powoli w kolejnych latach. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zapału.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ado! No teraz to już muszę się zabrać do pracy, tyle dobrych słów...Dziękuję! Miałam na myśli, "nie dlatego, że nie kocham"...mam dużo roboty w pracy...Ale pewnie i tak bił z mojej wypowiedzi dołek psychiczny...cokolwiek bym nie napisała, tak bezbłędnie wyczułaś moją tremę...przed wiosną!

Masz rację...

Ale jak widzę teraz z bliska tę Wisłę rozpędzoną, napędzaną tym co stopnieje z gór....
Oj to naprawdę jest żywioł! Naprawde wtedy doceniam, że człowiek podniósł rękę na Rzekę. Wymyślił inzynierię, tamy, obliczenia...i jeszcze to wszystko zbudował....
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

agape pisze:[...]Naprawde wtedy doceniam, że człowiek podniósł rękę na Rzekę. Wymyślił inzynierię, tamy, obliczenia...i jeszcze to wszystko zbudował....
Chyba najczęściej podnosił rękę wtedy, kiedy była słaba :lol:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Pewnie tak, ale jak wzbiera to jednak budzi respekt....
Myślałam, że te falochrony, wielkie, betonowe, po których chodziłam zimą...a tu- ni ma. Zalane i koniec. A na górze gładkość i spokój, fale małe.Te drzewa, zalane na zdjęciach wyrastały mi wysoko nad głowę zimą.


Ale dobra. Koniec mazgajstwa mojego. Posiałam pomidory.
Jak urosną to z tego będę pikować do kartonów 0,5 po mleku i do butelek obciętych po wodzie.

Oto moje posiane i podlane spryskiwaczką Nadzieje.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kubanki
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1981
Od: 28 sie 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

No to się zaczyna Pomidorowa Przygoda Agi :)
Trzymam kciuki, bo jakby się moje nie udały, to wpadnę kiedyś do Ciebie skubnąć z krzaka :)
W zamian przyniosę parę wrzosików i trochę piasku do nich :)
Pięknie opisałaś moje przyszłe wrzosowisko, chyba sobie to skopiuję do swojego wątku. W ogóle lubię czytać Twoje refleksje, oddają to, co mnie ciężko ubrać w słowa...
Ania
Mój ogród cz. 1, cz. 2
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

No to bomba poszła w górę! Teraz nie ma już odwrotu :lol: Życzę powodzenia w uprawie!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Aga! Dostałam przesyłkę! Cudnie zapakowane i z instrukcją obsługi, do tego w ilości hurtowej jak dla mnie. Serdeczne dzięki :!:
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Cieszę się Aguś widząc pierwsze siewy. Oby się wszystko udało. Kobicuję Ci z całej mocy.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”