Goździk brodaty(Dianthus barbatus)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Goździk brodaty(Dianthus barbatus)

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Goździk brodaty(Dianthus barbatus)

Post »

Locutus, wysiewałeś mieszankę ze sklepu czy sam komponowałeś taki zestaw kolorów? Dwa z prezentowanych są urocze. Mam nadzieję, że w mojej sklepowej mieszance te dwa będą. Ale ja dopiero po niedzieli będę je wysiewać. Gdybyś tak zebrał z nich nasionka... ;:170 ( z tych dwóch). Zmod. Iwona
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Goździk brodaty(Dianthus barbatus)

Post »

Wysiewałem mieszanki nasion, jak zwykle… Tak więc spokojna Twoja rozczochrana – doczekasz się równie pięknych wariantów kolorystycznych.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Goździki dwuletnie i bylinowe

Post »

Mam i ja, pierwszy raz siałam :)

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
rafalpl85
100p
100p
Posty: 103
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Goździk brodaty(Dianthus barbatus)

Post »

Witam mam pytanie dla tych którzy uprawiają goździka brodatego. Po jakim czasie kiełkują nasiona?. Poczytałem niby jest napisane że po 2 tygodniach ale to różnie piszą a poźniej jest inaczej w rzeczywistości. Ile nasion mniej więcej w takiej paczce 0,5 g?. Z tego co widziałem to kolory głównie biały mieszanka lub różowy. Czy posiany i posadzony zakwitnie w tym roku?. Jakby ktoś napisał jakieś uwagi będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Goździk brodaty(Dianthus barbatus)

Post »

Goździk brodaty to roślina dwuletnia. W maju-czerwcu wysiany, w sierpniu, wrześniu wysadzony na miejsce stałe, zakwitnie w czerwcu następnego roku. I od tego czasu masz już zapewnione wysiewy każdego roku. Same się obficie wysiewają, Ty tylko przesadzasz gotowe sadzonki wiosną. Ubiegłorocznę kępy już zaczynają u mnie kwitnąć, ale nie są to zgrabne okazy, dlatego wolę korzystać z samosiejek. Wysiać możesz teraz na grządce, oznakować miejsce, lub w pojemniku. Tych na grządce nie musiałbyś pikować.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Goździk brodaty(Dianthus barbatus)

Post »

Sprostuję jeszcze, że goździk brodaty nie jest rośliną dwuletnią, lecz krótkowieczną byliną. Choć niektórzy wolą go usunąć po pierwszym kwitnieniu i wysiać od nowa, bo płożące się na wpół zdrewniałe łyse pędy (a tak zaczyna wyglądać goździk brodaty od trzeciego czy czwartego roku uprawy) podobno nie dekorują. Mnie tam nigdy nie przeszkadzały i cieszyło mnie, że goździki zostawały ze mną parę lat.

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”