PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 1cz.(05.05 -

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moje dzieci na tarasie zostawiły słonecznik - prawie pełny - i zaczęly mnie odwiedzać sikorki. Najpierw jedna, płochliwa, po tygodniu naliczyłam 5 na raz, i całkiem odważnie już sobie poczynają. Cieszę się podwójnie, to pierwsi stłownicy w moim nowym ogrodzie, i moi rodzice zawsze dokarmiali sikorki (kruki też). Teraz planuje im stołówkę słoninkową, słonecznik już prawie pusty :lol: .
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Amlos - dzięki, ratujesz życie moje i moich wróbli, mamy kilka budek lęgowych w ogrodzie i nie chce by się zabijały o szyby, tak mi ich żal. Kupię te naklejki i zobaczę jak działają na ptaki.
Awatar użytkownika
piters
50p
50p
Posty: 88
Od: 5 paź 2008, o 11:45
Lokalizacja: małopolska

Post »

u mnie przed zimą podjada sobie za to dzięcioł zielony, pracowicie bębniąc w....trawnik :shock: bestia pewnie się zajada mrówkami, które pałają do mnie niestety nieodwzajemnioną miłością :D jest ich mnóstwo, więc wiedział spryciarz gdzie się stołować :lol:
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

W zeszłym tygodniu też widziałam dzięcioła zielonego na trawie. Tylko co on robił w centrum Poznania?
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Dziś widziałam dzięcioła w lesie . Bębnił wysoko w sosnę, ale jestem zawiedziona, bo nie chciał pozować do zdjęcia :( .
W mieście, rzeczywiście jeszcze nie zdarzyło mi się go spotkać :shock:
Piters - jak u Ciebie bywa częściej, to postaraj się go 'ustrzelić' obiektywem - chętnie zobaczymy :D
Awatar użytkownika
piters
50p
50p
Posty: 88
Od: 5 paź 2008, o 11:45
Lokalizacja: małopolska

Post »

cóż cyfrówka, którą mam kompletnie nie nadaje się do "dystansowych" zdjęć (fatalna jakość), a na bliższą znajomość dzięciołek pewnie nie będzie miał ochoty :? ale będę próbował, może w końcu uda się pstryknąć coś sensownego
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Bliskim krewniakiem dzięcioła zielonego jest dzięcioł zielonosiwy. Obydwa gatunki przedkładają właśnie mrówki w swoim jadłospisie. Pewnie w lasach mrówki już "poszły spać" i dlatego zalatują do miast. Na Śląsku nie widziałem tych dzięciołów już parę lat (ale pewnie są). Z wiosenno-letnich gości widziałem jeszcze dzisiaj tylko szpaki, coś nie chce im się odlatywać...
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Niestety nie udało się zrobić lepszego zdjęcia . Zgadniecie czyje te maluszki ? Zdjęcie było robione w czerwcu. Obrazek
kozula
Awatar użytkownika
piters
50p
50p
Posty: 88
Od: 5 paź 2008, o 11:45
Lokalizacja: małopolska

Post »

ja stawiam na puszczyka :)
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Drobne ale widoczne nawet u młodych ptaków "uszy" - wskazywały by, że to właśnie młode uszatki - czyli sowy uszate, swoją drogą - bardzo pożyteczne ptaki.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2129
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post »

Trafnie rozpoznał Janusz. Są to młode sowy uszate . Było ich w lęgu 4 sztuki , wychowały się wszystkie . Obrazek
Tutaj mama albo tata.
Pozdrawiam . kozula
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

W dawnych, zamierzchłych i pięknych (dla mnie) czasach, zauważyliśmy z kolegą w lesie, na wysokiej ale cienkiej sośnie duże gniazdo (zwykłe, odkryte) i podlatujące do niego duże drapieżniki. Myśleliśmy z początku, że to jastrzębie lub myszołowy. Jak to ciekawe mikrusy chcieliśmy obejrzeć młode i próbowaliśmy się na tą sosnę wspiąć. Gniazdo było wysoko - ok. 10 m nad ziemią - a i kolega był wyżej. Jednak dorosłe ptaki a były to właśnie sowy uszate zaczęły nas atakować podlatując (tzw. lotem nurkowym) bardzo blisko prawie muskając kolegę skrzydłami. Zrezygnowaliśmy - tak więc nigdy nie widziałem (na żywo) jak takie "sowiątko" wygląda z bliska.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”