Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2031
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Ta zmora ogrodników te ślimaki ,sadownicy i rolnicy od gradu dostaną odszkodowanie a my od ślimaków dlaczego nie? ;:145 ;:7
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1779
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko
Te supertunie fajne, ja jeszcze ich nie miałam.
One mają podobne wymagania jak surfinie, czy też zwisają?
Bo ja każdego roku kupuję nad wejście surfinie może w tym roku coś innego.
Hosty tak bujnie Ci rosną.
Dużo kwiatków na powojniku ;:215
Fioletowy rodek z ciemnym środkiem super.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1304
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, masz fajną kolekcję funkii :D
A ta żurawka o czerwonych liściach jest niesamowita :) Ciekawa jestem, jakby się u mnie sprawowały żurawki... Chyba czas spróbować :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11618
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko masz dużo odmian host z pięknymi liśćmi, chyba ślimaki się nad nimi nie znęcały. ;:215
Dziś kupiłam brunerę taką samą jak Twoja . :D
Moje rośliny napojone porządnie, posadziłam ostatnie cynie.
Pozdrawiam i specjalne uściski dla Antosi. ;:4
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie mili Goście :wit
Nareszcie popadało I to już nie pierwszy raz w tym tygodniu ;:138 Udało się poplewić posadzić trochę roślin z doniczek tymczasowych, podzielić (odmłodzić) niektóre zbyt rozrośnięte byliny. Wreszcie posadziłam mieczyki. Przy tej okazji postanowiłam trochę ograniczyć rudbekię bylinową, i floksy wiechowate, aby wygospodarować miejsce dla mieczyków. Podczas tej czynności okazało się, że rabatę opanował tułacz pstry, skądinąd przyjemna roślinka, ale jeśli ktoś z Was chciałby ją zaprosić do ogrodu, powinien się dziesięć razy zastanowić. Jeśli uważacie, że podagrycznik jest upierdliwy, to tułacz bije go na głowę, tyle, że jest ładniejszy. Z małego kawałka rabaty, wykopałam widłami wiaderko korzeni ;:124

Twoje życzenie Iguś spełniło się - dziękuję ;:167 może i Ty się doczekasz, albo już się doczekałaś deszczu - oby tak się stało ;:108 U mnie też ślimaków jest sporo, zwłaszcza po deszczu się wyroiły ;:14 Zbieram je do butelek po kefirze, obok najbardziej atakowanych roślin sypię granulki z fosforanem żelaza, a i tak czasem coś mi podziurawią :( Podobno można posypać wokół roślin fusy z kawy i to je zatrzymuje. Ja nie sprawdzałam, ale kuzynka stosowała i twierdzi, że działa. Z tym, że ona sypała kawę wprost z torebki a nie fusy.

Jolu, dobry pomysł ;:215 może powinniśmy wystąpić z wnioskiem o odszkodowanie ;:306

Ewciu, supertunie prawie tak samo się zachowują jak surfinie, tyle, że nie są tak wrażliwe na deszcz i nie trzeba obrywać przekwitniętych kwiatków, bo podobno nie zawiązują nasion. Ponoć najobficiej rośnie I kwitnie odmiana Bubblegum. Ja ją mam pierwszy rok. Testuję. Paradise (tą ciemniejszą) mam już kilka lat. Zwykle udaje mi się ją przezimować i wiosną robię sadzonki. Ogólnie jestem zadowolona. Jak zaczyna słabiej kwitnąć, można ją przyciąć i zaczyna rosnąć I kwitnąć od nowa. Czy masz na myśli ten fiołkowy powojnik? To arabella - bylinową. Najbardziej mi żal białego Guernsey Cream - miał mnóstwo pąków, niestety zmarzły ;:145 Początkowo wydawało mi się, że przetrwały, ale z czasem zamiast rozwijać się, zaczęły żółknąć i zasychać. Kilka kwiatków się otworzyło, ale były zniekształcone, małe. Wielka szkoda :cry:
Rodek dziękuje za pochwałę ;:180

Małgosiu, dziękuję, funkie to jedne z moich ulubionych roślin - ciągle mi ich mało :wink: Żurawka Forever Red już była jedną nogą na drugim brzegu - podgryzły ją jakieś pędraki ;:124 nawet nie wiem jakie. Z jednej dorodnej rośliny zostało mi kilka jednopędowych mini-sadzonek. Ale na szczęście pędziki ładnie się ukorzeniły i powoli odrosły.
W ogóle żurawki to rośliny, które trzeba dość często odmładzać. Kiedyś opisałam tu zdarzenie związane z moją pierwszą żurawką. Zakupiłam dość dużą rozrośniętą roślinę, która w następnym sezonie zrobiła się rozcapierzona, od dołu ogołocona - ewidentnie potrzebowała podziału. Gdybym to zrobiła, miałabym z 10 nowych młodych roślin. A ja glupia trzymałam ją w takim stanie jakiś czas i w końcu zdegustowana wyrzuciłam ją, bo uznałam że już nic z niej nie będzie ;:223

Soniu, dziękuję, hosty to jeden z moich bzików :D
Staram się chronić je przed ślimakami, bo nic mnie tak nie dołuje jak zmasakrowane liście ;:174 Odkąd wprowadzono na rynek środek z fosforanem żelaza moje sumienie nie protestuje, bo tych żarłoków wcale mi nie żal ;:185
Ty kupiłaś brunerę, a ja mam siewki, które chętnie bym Ci oddała, ale nie wiedziałam, że nie masz :wink:
Uściskam Antosię jak wróci z rodzicami z wakacji, dziękuję ;:167
Parę ostatnich zdjęć

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Takie oregano nadawałoby się na obwódkę :D

Obrazek
Orlaja w pełni kwitnienia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłego weekendu, dobrej spokojnej pogody, pozdrawiam ciepło ;:3 ;:4
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Jak na razie żona z powodzeniem te dwa rododendrony w donicach trzyma już od dwóch lat – więc chyba nie jest najgorzej…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11618
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Gożdziki, mój ulubiony bodziszek i łan orlai, cudnie. ;:oj
Miałam doła z powodu toksycznej osoby, więc szalałam w ogrodzie. Przesadziłam rododendrona i pojechałam do szkółki, żeby szybko zapełnić puste miejsce. Terapia ogrodowa pomogła. ;:306
Halszko dziękuję za dobre serce, ;:196 cieniste miejsca już zajęte. :wink:
Niech weekend miło upływa. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16658
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, dłużej wzrok zatrzymałam na trzypiętrowym kosaćcu. ;:219 Bardzo ładny. ;:215
Następnie próbowałam wąchać śliczne goździki, ;:303 ale ta sztuka mi się nie udała. ;:185
Takie białe mam u siebie. Pachną ... goździkami. :D
Żurawki rzeczywiście trzeba odmładzać dość często, ;:108 dlatego zrezygnowałam z wymagających, zostawiłam tylko takie, które nie zgłaszają szczególnych wymagań. ;:306 Poszłam na łatwiznę i coraz częściej w tym kierunku zmierzam. ;:224 Sił ubywa z roku na rok. ;:174
Śliczne maki i bodziszki, ;:63 a orlaja króluje teraz i na moich rabatach. Ogromnie ją lubię. :lol:

U mnie nadal susza. Dzisiaj grzmiało, zapanowały ciemności, jednak z mojej radości w oczekiwaniu na deszcz ostało się rozczarowanie. ;:223 Nie spadła ani jedna kropelka. ;:174

Miłej, spokojnej niedzieli i całego tygodnia,Halszko. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2919
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, a mnie spodobała się żurawka o czerwonych kwiatuszkach ;:oj , szkoda, że one nie chcą u mnie rosnąć, pewnie wolałyby więcej słońca, bo kiedyś były, a zostały tylko najwytrwalsze :( . Żurawki uwielbiają opuchlaki, a ich larwy w mig pożrą korzenie nawet dużej rośliny ;:14 .
Śliczne irysy ;:138 , zwłaszcza ten lila-fioletowy z wcześniejszego postu. Chyba lubię fioletowe, bo mam większość w tym kolorze ;:306 .
Nie widzę tego biało-żółtego, którego mam od Ciebie? ;:oj .
Śliczny czosnek Silver Spring ;:138 . Czy on naprawdę ma kwiatostany o średnicy 15 cm, jak mówią opisy?
Kolorowy maj u Ciebie, Halszko ;:215
Pięknej niedzieli! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Kochani :wit Witam Was w niedzielny wieczór, jest cudownie, po deszczu ;:167
Dzieci daleko, pogadaliśmy przez okienko telefonu :wink:
Podlewać nie trzeba, plewić nie wypada :;230 więc idealny czas na forum :lol:

Loki wiem, że można uprawiać rodki w donicach, tylko mnie jakoś się nie udaje ;:7 choć z drugiej strony z powodzeniem uprawiam w ten sposób już kilka lat hortensję ogrodową, a od ostatniej jesieni kolejną. Nie wiem w czym tkwi przyczyna niepowodzenia :(

Soniu, wychodzi na to, że nie ma tego złego, co by nie wyszło na dobre :D Dobrze wykorzystałaś swoje wkurzenie ;:215
Goździk biały muszę przesadzić, bo zasłania różowe - jest od nich wyższy. Jak sadziłam, nie wiedziałam, że taki urośnie :wink:
Weekend zgodny z Twoim życzeniem, dziękuję :D

Lucynko, sama nie wiem co to za wybryk tego irysa ;:7 Zresztą wszystko jedno - już przekwitł :D Dziwne, że nie poczułaś zapachu goździków :;230 jest bardzo intensywny :D
Orlaję też bardzo lubię i ciągle mam w pamięci, że mamy ją dzięki Soni ;:196
Lucynko, dmucham mocno w kierunku północnym, może chmury deszczowe dotrą nad Twój ROD ;:65 Trzymam też kciuk lewej ręki, bo prawą właśnie piszę ;:306

Martusiu, też lubię tę żurawkę, kolor jej kwiatków ma odcień ciemnoróżowy w odróżnieniu od czerwieni żurawki krwistej. Powiem, Ci, że tę samą zurawke mam w innym miejscu, również słonecznym i nie ma żadnych pędów kwiatowych, nie wiem o co jej chodzi ;:7 Muszę chyba poprzesadzać irysy, bo słabo kwitną, ten lawendowo-fioletowy ma jeden pęd kwiatowy, choć jest dość rozrośnięty. A ten biało-żółty miałam w dwóch miejscach - w jednym nie zakwitł nie wiadomo dlaczego, a z drugiego musiałam wysadzić wszystkie irysy do doniczek z powodu konieczności wyrzucenia walącego się pnia starej jabłoni, na którym był umocowany karmnik. Po wkopaniu i zabetonowaniu słupka pod nowy karmnik miałam wsadzić te irysy z doniczek, ale czekałam w nadziei, że może zakwitną i jakoś je pogrupuję kolorystycznie. Niestety nie zakwitły więc muszę wsadzić jak leci. Będzie niezły miszmasz ;:224
Jeśli chodzi o czosnek Silver Spring to kiedyś już pisałam, że późno je zamówiłam i kiedy przyszły nastała listopadowa zima, przez co musiałam je wsadzić do doniczek. Z trzech cebul zakwitła jedna, kwiat miał 9-10 cm średnicy. Dobrze chociaż, że odmiana się zgadzała, bo zamówione razem z nimi białe okazały się być fioletowymi ;:14
Jak myślisz Marciu, kiedy przesadzić je z doniczek do gruntu?

Dziękuję Wam za wszystkie ciepłe słowa i życzenia, ja wzajemnie życzę wszystkim dobrego tygodnia i pogody jakiej potrzebujecie - ciepła, słoneczka i spokojnego deszczu ;:168 ;:162
Na koniec kilka ostatnich zdjęć
Obrazek
Obrazek
Laguna zaczyna kwitnąć

Obrazek
Przycięta po przemarznięciu krzewuszka odwdzięczyła się młodymi listkami i jednym kwiatkiem :D

Obrazek
Siewka naparstnicy wyrosła pod balkonem, gdzie nie dociera ani kropla deszczu, a ja zauważyłam ją i zaczęłam od czasu do czasu podlewać jak już zobaczyłam jej pączki :oops:
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16055
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Cudna sieweczka. Malutka, niska, a jaki pokaźny ma kwiatek. Czy kolory odziedziczyła po mamusi, czy może uzyskałaś jakąs nową ciekawą mutację?
Lagunę mam. Uważaj, bo wyrasta prawdziwy potwór o grubych, kolczastych pędziskach. ;:oj
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2919
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, jak coś ma rosnąć, to i na kamieniu urośnie ;:333 , tak jak Twoja naparstnica ;:138 .
A co rośnie przy orlayi pod Laguną? Jeśli to też naparstnica, to niesamowita ;:oj , maleńka, a z mnóstwem pędów kwiatowych ;:215 .
Jeśli czosnki mają jeszcze zielone liście, to delikatnie, żeby jak najmniej korzeni uszkodzić, wysadziłabym je do gruntu teraz. Jeszcze można podkarmić i niech sobie radzą, a jak już liście im zaschły, to cebule niech czekają do jesiennego sadzenia ;:108 .
Pięknego tygodnia Halszko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj Halszko:)

Piękne kwitnienia pokazujesz ;:138 Rodek Rasputin to mocarz, miałam go na swojej poprzedniej działce.Pogroziłaś słabszemu, to od razu zaczął przybierać.
Ja tak miałam z moją jedną różą na pniu, mizernie rosła, paluchem jej pomachałam przed nosem i zaczęła zawiązywać pąki, to niesamowite :D
Orlaya u Ciebie jest bukietem, moje kochane maleństwa rosną sobie i mają nawet kwiatki :heja Jeszcze raz dziękuję ;:168
Mój nowy nabytek hostę posadziłam w donicy, ale chyba to nie jest dobry pomysł.
Swoje masz wszystkie w gruncie?

Pozdrowienia ślę i życzę miłego tygodnia ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”