Moje storczyki - galeria zuzulec

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

;)

Post »

Witam,

no cóż - powiedziało się "a", trzeba też powiedzieć i "b".
Poniżej moja cattleya:
Obrazek Obrazek

Jest to storczyk już kończący kwitnienie, ale jako cała roślina dosyć okazały. I wg mnie zdrowy.. tak mi się przynajmniej wydaje...
Obrazek

Nie wiem nic na ten temat.. ale od czego są rady, które wierzę iż tutaj otrzymam, oprócz tego książki i net.. wiedzę można znaleźć wszedzie... trzeba tylko chcieć. Ja może i bym dzisiaj chciała, ale od wczoraj męczy mnie wirus - w chwili obecnej straszny ból głowy plus stan podgorączkowy - więc czas do łóżka ;:41 - samopoczucie ogólnie nędzne, więc rozpisywać się wiecej nie będę. W sumie to chyba powiedziałam już na ten temat wszystko... jak będzie coś więcej to dodam.

Pozdrawiam słonecznie
Lucyna
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Jovanko,
wiem, ze mam inne - wygląd, nazwa - wszystko na to wskazuje.. hihihihi, poza tym moje Dendrobium szaleje teraz z pąkami kwiatowymi, a to też zapewne potrwa... więc na razie o okresie spoczynku nie myślę, poczytam więcej kiedy będzie trzeba. Teraz myślę o innych sprawach .... październik się zbliża... powrót do szkoły się szykuje... buuuuuuuuuuuuuuuuuu. Będe musiała o tym moim okazie napisać, bo później mój czas będzie zdecydowanie okrojony.....

Pozdrawiam słonecznie
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: ;)

Post »

zuzulec pisze:Witam,

no cóż - powiedziało się "a", trzeba też powiedzieć i "b".
Poniżej moja cattleya:
Obrazek Obrazek

Jest to storczyk już kończący kwitnienie, ale jako cała roślina dosyć okazały. I wg mnie zdrowy.. tak mi się przynajmniej wydaje...
Kochana Jovanko...

dziś tylko tak króciutko - ach po wczorajszym siedzeniu w ogródku strasznie boli mnie głowa, kapie z nosa i do tego stan podgorączkowy.. więc tak z doskoku przy komputerze jestem. Wczoraj odkryłam cos na mojej cattlei. Spójrz swym facowym okiem i powiedz mi czy to jest to co myślę??
Obrazek

czy to nadchodzi pęd kwiatowy?? Ja juz myślałam, że będe cieszyła się tylko liściami na chwilę obecną. Proszę - podaj mi kilka rad jak postępować z tym storczykiem. Na razie traktuję go tak jak pozaostałe, a może wymaga jakiejś szczególnej opieki. I jeszcze jedno pytanie - co ze starym pędem kwiatowym - obciąć czy zostawić??
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj zdrowo!!!!

Pewnie jak to COŚ się rozłoży , to Ciebie postawi dobrze na nogi :P :P :P .Widzę nawet ten Twój uśmiech i błysk oczu ;:77
Pewnie :P dobrze myślisz i... żeby nie było niespodzianek w przyszłym roku, powinnaś zapisać termin kwitnienia.,choć może to nie jedyny jej kwiatek.
Ale,dobrze jest wiedzieć o czymś takim, szczegółnie gdy masz coraz więcej storczyków.
Z katlejami jest ciekawie, bo one maja różne okresy kwitnienia i w zależności od tego prowadzimy im stosowny reżim.

na razie z kwitnącą ostrożnie - ona pomału będzie sobie wyyyyyyychodziła,rozchylała ,kusiła zapachem też pewnie. Nic tylko podziwiać widowisko. A póżniej ,to....póżniej opiszę.
Ostrożnie teraz z woda aby miała tyle co potrzeba, czyli mniej :P ale bez przesuszania i bez
zamgławiania pędu.

A te przekwitnięte żółte ....pęd niech sobie uschnie spokojnie , póżniej *ciach* samego badylka , resztę :psb i liście zostawiasz.TO już nie będzie kwitło ,ale jest zasobem dla pozostałych i młodych.

życzę Ci zdrówka, nie zazdroszczę samopoczucia -też mam łamańca podobnego :( .
Ale cóż- przy jesieni katar w kieszeni !!!!.

Pogratuluje :P jak pokażesz fotkę , już w pełni rozwiniętej katlejki.


pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Jovanko,
po raz kolejny dziękuje Ci za rady. Oczywiście się do nich zastosuje, gdyż chciałabym, aby moje storczyki zachwyciły mnie kolejnymi kwitnieniami ;)
No niestety - początek jesieni, a zwłaszcza taki, jaki mamy w tym roku jest dosyć zdradziecki. Wirus nie spi a my - ku jego uciesze ściągamy kurtki - a on - ciach - ma nas w garści. Ale juz jutro powinno być lepiej...
Pozdrawiam slonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Witam,Lucynko.
Tak się cieszę,że do Ciebie zajrzałam!!!!Przepiękne masz storczyki,jak to miło pooglądać takie cudeńka.Ja niestety nie posiadam żadnego,wydaje mi się,że nie dałabym rady utrzymać choćby jednego,ale z przyjemnością podziwiam u innych.Czy ja to przeoczyłam,czy nie napisałaś,ile masz ich w kolekcji?
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

hmmmmmmmmmmmmmmm Soniu,

dzięki, że do mnie zajrzałaś i mam nadzieję nie był to czas zmarnowany ;) . W sumie to musze policzyć ile ich wszystkich jest, bo już ostatnio to się pogubiłam.
Więc przystępujemy do liczenia:
- 1 Dendrobium,
- 1 malutka vanilla, ale tak wdzięcznie prezentująca się,
- 2 Paphiopedilum - jeden wiem jak kwitł, drugi jest niekwitnący .. zobaczymy co z nim dalej będzie i jaki będzie .. ;)
- 2 Oncidum,
- 1 Cymbidium,
- 1 Cattleya,
- 4 Cambrie,
- 8 Phalaenopsisów
W sumie - równe 20 sztuk. Oprócz storczyków są także inne rośliny.. więc parapety są pełne - jeden jednak został pusty - dla Zuzi.
troszkę sie tego nazbierało.. a jak zielono w domku.
Powiem Ci, ze nie taki diabeł straszny jak go malują. Najgorsze jest później to, że nie można obojętnie przejśc koło storczyków. Wciąga niczym nałóg. Mnie juz opanował.

Pozdrawiam słonecznie ;:3

Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

20....to niezła kolekcja! :) A Zuzia to Twój kot?
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Tak Soniu,
Zuzia to moja kicia - napisałam już o niej co nieco w wątku o kotach.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Juz wcześniej byłą ja widac w wątku o Cymbidium. Poza tym jest w moim avatarku. Ach - tak jak ładna - tak niedobra, ale bardzo kochana.

Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

:shock: co za zniewalający widok. Urzekły mnie te kwitnące cambrie na pierwszych fotkach :)
Awatar użytkownika
zuzulec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 865
Od: 23 kwie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post »

Priam,
Dziękuję za odwiedziny w moim wątku. Ja też byłam oczarowana tymi cambriami. Niestety w tej chwili nie kwitną.. mogę jedynie obejrzeć zdjęcia i czekać na kolejne kwitnienia, a mam nadzieję, ze takie nastąpią.
Co do Cambrii, to chciałabym przytoczyć taką historyjkę. Około 2 tygodnie temu byłam w Tesco. W sumie to nie jestem tam zbyt częstym gościem, ale byłam w okolicy i pomyślałam, że zrobię zakupy, zawsze to większy wybór niż w osiedlowym sklepiku ;) . Ale do rzeczy. Przechodziłam koło stoiska z warzywami a obok stały regały z kwiatami, a wśród nich Anturia, Begonie, jeszcze jakieś i na samym dole stała jedna cambria. Kwiat - jeden, który ocalał - przecudowny - bordowo - biały - dosyć duży. Pomyślałam sobie - wezmę biedaczkę, ale patrzę na cenę - 29,99zł. Juz ją miałam wziąć - ale postanowiłam zajrzeć pod tą folię i przyjrzeć się korzeniom i psb. To co zobaczyłam przeraziło mnie. Jedna psb była kompletnie brązowa - biedaczka - chyba za dużo wilgoci tam miała i po prostu zaczęła gnić. Od razu zrozumiałam, dlaczego kwiaty opadły. Odłozyłam - pewnie nikt jej nie kupił, bo przecież trzeba było o nią walczyć - a za 29,99 zł to chyba troszkę za droga walka, która nie wiadomo czy będzie uwięczona sukcesem.

Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Pozdrawiam słonecznie ;:3
Lucyna
Moje storczyki ...
Awatar użytkownika
agasta
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 389
Od: 18 kwie 2007, o 14:04
Lokalizacja: opolskie/Holandia

Post »

Lucyno, takie hitorie zdarzają się wszędzie. Nie jesteś pierwszą, ale też i nie ostatnią osobą, która dotarła do takiej biedaczki - roślinki.

U mnie na szczęście przekwitnięte okazy są przeceniane i wyprzedawane. Choć można też się nadziać. Nie powiem. że te promocyjne są perfekcyjne ale po reanimacji dochodzą do siebie szybko. A zdarzają się też i takie, zaraz po kwitnieniu, którym trzeba zapewnić tylko odpowiednie warunki :D

Ostatnio przywlokłam ze sobą na storczyku wełnowce :( (jestem w trakcie walki - póki co, przewaga po mojej stornie :D )

Pozdrawiam,
Agata
Awatar użytkownika
SoniaJ
200p
200p
Posty: 219
Od: 15 wrz 2007, o 22:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Lucynko,nie masz jeszcze jakiegoś malutkiego zdjęcia swoich storczyków?
Tak bym rzuciła jeszcze okiem......
Pozdrawiam. Sonia.
Moje chwastowisko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”