Działka z dębami...czy coś urośnie? - agape cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Bardzo Ci dziękuję za wszystkie informacje. Także te, o właśnie takich "lepszych, tanszych" działkach. Także to bywa często po zakupie, zaraz okazuje się, że inni tez mieli na sprzedaż....Nie można się tym kierować, bo człowiek będzie się zadręczać. Dziś Pan prezes powiedział, zę mam dzwonić w październiku, to coś dla mnie znajdzie.

W p a ź dz i e r n i k u .....a do tego czasu pozostają mi spacery i zazdrosne zaglądanie w ogródki;) no i mam czas na Forum.

300m! To masz wspaniale!Rewelacyjnie! Ja szukam podobnie w okolicy 1-2 km, by piechotą tam chodzić.

Będę czekać na Twój watek, bo bardzo jestem ciekawa jak to w całości wygląda z drzewami, no i jak po kolei idzie ta cała przyjemność urządzania! Powodzenia!
Aga
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Witam;
Agnieszko zgodnie z obietnicą wklejam zdjęcia,które zrobiłam dziś w południe.Oprócz roslin ,które widoczne są na zdjęciach ,pod ,,Dębem,,rosną również rośliny cebulowe kwitnące wczesną wiosną.Dęby puszczają liście dośc póżno więc kwiatki wczesnej wiosny moją dośc światła.Jeszcze nie kwitną więc ich nie widać anemony japońskie .Te kwiatki również dobrze czują się w półcieniu.W najciemniejszym miejscu mam potio więc można w chłodzie drzewa odpocząć w upalne dni. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Agnieszko reszte zdjęć wkleję w swoim ,,Ogrodzie Rozmaitości,,
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam! Z mojego doświadczenia wynika,że prezesi niewiele wiedzą. Na każdym ogrodzie jest jeszcze taki ktoś jak gospodarz - on bardziej powinien być zorientowany. A najlepiej popytać wśród działkowców który z sąsiadów ewentualnie przymierza się do sprzedania działki. Życzę powodzenia w poszukiwaniach i nie odpuszczaj skoro się zdecydowałaś ;:100
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Darob66 - Dziękuję - rzeczywiście Dzięki Tobie nie mam wątpliwości, jak pięknie można zagospodarować cień pod dębem....Tam jest łyso. A u Was tak wiele do oglądania! Pięknie macie! Powoli uczęsię nazw rośli, więc na pewno uda mi się rozpoznac. Będę zaglądac do Waszego watku, "Ogród rozmaitości", serdecznie pozdrawiam, Marzeno!

tu.ja - dziękuję za wskazówkę, powoli takze jestem na tym etapie, ze do tego odkrycia dochodzę :)

Ale ten jeden preses wie dużo, bo się bardzo troszczy a gospodarza tam nie ma. Natomiast w drugim ogrodzie mam własnie kontakt z gospodarzem. w trzecim był natomiast prezes, co mnie odesłał do tej nieaktualnej oferty- co potwierdza Twoje słowa.

Mnie zależy aby dogadać się teraz, kiedy jeszcze mam okazję poznać także ewentualnych sąsiadów (latem łatwiej ich spotkać), i zaobserwować ich tryb życia na działce.(czy nie słuchają radia non-stop umpa umpa). Zależy mi aby trafić w takie miejsce by nie być dla innych "upierdliwa" więc szukam podobnych sobie - cicholubnych. Starsze pokolenie jeszcze tak wypoczywa, ale młodzi... właczą telefony, cd przenośne, nie mogą bez tego wytrzymać, i łup łup przez cały czas w tle, jak tylko otworzą furtkę. Dla mnie przy takim sąsiedztwie działka utraca swój sens, dlatego zamiast kogoś upominać (z resztą przychodzę jako "druga" więc powinnam się dostosować chyba?) po prostu szukam spokojnej działki a nie walki.

Odważyłam się już rozmawiać z ludźmi, i to jest najlepszy sposób, zostawiam także swój nr tel, tym, którzy wyrażają taką chęć- gdyby coś wiedzieli.

Mam nadzieję, kiedyś zacznę pisać także o roślinach;)

serdeczności aga
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

No i znów chciałam Wam podziękować! Szczególnie Izie!

Otóż poszłam na spacer i zagadałam do p. księgowej. (Dzięki Wam, zyskałam przekonanie, że tak trzeba - chodzić i "gadać". I że to nie jest "namolność" w tej kwestii.)

Okazało się, zę to wspaniała Osoba, bardzo zyczliwa i serdeczna. zaprosiła mnie na pogaduchy i siedziałam u Niej od 13 do 16! Rozmawiałyśmy o wszystkim, - ogrodach, książkach, cebulkach, o życiu, rodzinach, a tematów było bez liku! Otrzymałam także numer telefonu do działkowicza, o którym gospodarz mówił, że działka nie na sprzedaż - a jednak tak, na sprzedaż! I zadzwoniłam i Pani mi poda decyzję we czwartek! Już w ten! i jeszcze okazało się, że Pani od Dabrówki wcale nie wyjechała, a nawet 3 dni temu była na działkach, właśnie u p. księgowej. Ale teraz dalsza część. historii.

Dąbrówkę "życzliwi" podtruwają - podlewali, by zabić te dęby. Jeden jest na wpół uschnięty! Zrobiłam zdjęcia, i już wtedy się rozymyśliłam, bo dzięki Wam wiem, że chcę nasadę warzywną (te koktailowe pomidorki! ach!), jak nie w tym to za dwa, trzy sezony, a tam jest tylko 3 ary.! a potem się dowiedziałam, że sąsiedzi wzywali komisję by dęby usunąć, bo wpół uschnięte, ale nie pozwolili. I pewnie dalej będą je "poić" truciznami. A ja chcę aby mi coś rosło, a nie użerać sie z trucicielami.

tak to wygląda:

Obrazek

A ta na którą czekam, to jest "winnica"- z winoroślą: ta, którą pierwszą zauważyłam na tych działkach,ale była wtedy nie na sprzedaż a teraz JEST! więc w nadziejach wracam do początków moich spacerów. Pomyślelibyście? : oto ona:

Obrazek Obrazek Obrazek

oraz wnętrzne altanki ruskiej "bani" sauny chyba, bo było tam z 45 stopni haha:

Obrazek

Ps. Wszyskich którzy czytali posty Dziewczyny z ogródkiem chciałam powiadomić, ze mój nick był za długi i teraz jestem na forum jako agape . Za zamieszanie przepraszam!
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Agnieszko! Bardzo się cieszę,że coś się u Ciebie w sprawie działeczki dzieje. Trzymam kciuki żeby się udało :!: Dziś wyjeżdżam na troszkę,ale zaraz po powrocie zajrzę do Ciebie.
Ps.Przyznam się,że trochę mnie zmyliła zmiana nicku.Otworzyłam wątek gdzieś w połowie i zaczęłam się zastanawiać gdzie ja trafiłam... :lol: Teraz już będę wiedziała i czekam na wieści.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Życzę Ci Miłego wyjazdu! Daj znac jak wrócisz, ja też w sierpniu będę na wyjeździe,ale proszę daj znać, jak złożysz swój wątek! Bedę Cię odwiedzać! Dziękuję za całe wsparcie co do tego "chodzenia i pytania"!

Oto daję znać jak się potoczyło!
Dziś dowiedziałam się, że mam już zarezerwowaną działkę! Ju-huuu! Formalności dopełnimy w końcu sierpnia (właściciel wyjeżdza), ale już mogę zacząć na niej coś robić!

Czyli mam działeczkę! Jakieś 20 minut od domu!Nareszcie! Mam nadzieję, że teraz będę już mogła od czasu do czasu także podzielić się zdjęciami przyrody!

Moją działką będzie ta ostatnia, która jest na zdjęciach czyli "winniczka", z której jest widok na "dąbrówkę" (kilka działek obok).

Teraz przede mna załączanie kranu do ujęcia wody, i złożenie podania o podłączenie prądu.
Muszę tez kupić jakieś "siedziska" i stół, bo tam nic nie ma.

Może kupię jakieś deski, to sama zbiję z nich letni stół stacjonarny. W końcu się cieszę, że wiem ,która to działka, zaczyna do mnie docierać, że przede mną całe to planowanie, zagospodarowanie...tyle, że i ja za kilka dni wyjeżdzam i wrócę pod koniec sierpnia...

Ale jesienią też jest robota. Tyle muszę się nauczyć. A! i jeszcze przecież narzędzia kupić. Szpadel, grabie i pazurki. Jutro idę na rekonesans.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów, a tych, którzy dopiero działeczek szukają - zachęcam- nie poddawajcie, się! - znajdziecie coś, tylko trzeba się nachodzić, rozmawiać z ludźmi, wypytywać.

Dziękuję też tej Osobie, która odkryła i pierwsza zrealizowała w naszej Rodzinie ten pomysł z działką w ROD - jeśli to czyta- to uściski za pionierskie przetarcie szklaków, że dla nas, mieszkających w mieście a tęskniących za namiastką choćby "domku z ogródkiem" - to marzenie może się choć trochę spełnić! Dziękuję!I czekam na Twój wątek Oranio!

Izo, raz jeszcze dziękuję, i miłych wakacji życzę!Aga
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj Aga!
Bardzo się cieszę,że już masz swoją działeczkę ;:1 Ja już po "wakacjach". Oczywiście przywiozłam sobie kilka roślinek od znajomej. Przejrzałam zdjęcia Twego nabytku. Mam wrażenie,że działka na swój "zarośnięty" sposób jest ładna i na pewno ma duży potencjał. U mnie też jest sporo winorośli. Pracy pewnie będziesz miała sporo, ale moja nieśmiała rada - nie porywaj się "z motyką na słońce" tzn. rób jednorazowo tyle by sprawiało Ci to przyjemność. Nic na siłę - roboty i tak nie przerobisz, a po co się zniechęcić. W końcu ogród chcesz mieć dla przyjemności, a nie dla kolejnego obowiązku ( taka jest moja dewiza ). Ja już rok "walczę" ze swoją dziczą ( niestety z zasady sama ) i nadal trudno to nazwać ogrodem, choć są w nim ładne miejsca. Wspominałaś o zakupie podstawowych narzędzi...przekonałam się, że nie warto na nich oszczędzać - szczególnie dobry szpadel jest ważny. Skoro możesz już tam chodzić to do dzieła! Jak usuniesz największe chwasty to ujrzysz pewnie zupełnie inną działkę. Życzę powodzenia i czekam na świeże informacje i zdjęcia. Mam nadzieję,że Twój wyjazd będzie równie udany jak mój ;:7
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Dzień dobry Wszystkim!

Witaj Izo! Dziękuję za rady i dodanie otuchy! Tak własnie będe dotego podchodzić! Nie chcę mieć znienawidzonego obowiazku! Tylko miejsce, które lubię i o które dbam, dbając przy tym też o swoje zdrowie.
Ja też będę głównie walczyć sama. Ale nie szkodzi, bo wtedy przynjmniej można zrobić "po swojemu" i w swoim własnym tempie.
Widzisz- narzędzia już kupiłam - niestety wyłącznie najtańsze. Szpadla jeszcze nie nabyłam. Ale za to nożyce do żywopłotu, ktrymi ścinałam wszystko,a na koniec odkryłam , że mają takie wcięcie, jak sekator do gałęzi! Muszę tak- bo nie wiem czy tam kradną, a i też nie mam pieniędzy. Na razie na działce zostawiłam ukrytą tylko motyczkę i te wielkie nożyce. Wyjeżdzam na miesiąc, jak będą w skrtyce - to nie jest tak źle.

Moje zakupy pierwsze:
- grabie za 12, widły 24, grabie do liści 13, motyczka z pazurkiem 14zł, nożyce do żywopłotu 29, i nożyce do trawy 9
- wapno do drzew
- grill i wegiel z podpałką
- podkładka pod kolana i nakolanniki
-ręczne pazurki
-miarka metalowa
-pergolka "tymczasowa" na furtkę (oznaka życia działki;)
- ziemia na rozsadę domową
- plakietki na opis zasianych ziarenek

A teraz fotki:

oto prowizoryczna furtka







Obrazek


u Przyjaciółki (DZIĘKI!)pościnałam winobluszcz i zapakowałam w worek

Obrazek


a potem go ponacinałam i zakopałam-przyklepałam pod granicą z sąsiadem
Obrazek Obrazek

poznałam pierwszych mieszkanców:
Obrazek

i rozdeptałam chyba ze sto slimaków, nie dało sie ominąć aby nie nastąpić. ale tego nie fotografowałam.

za to mam ujęcie wody(na razie stoi beczka, niepodłączone), w beczce pływał topielec wielkiego slimaka bezskorupowego. Wyglądał jak ucięty palec. (brak go na foto).


Obrazek

dalej kilka widoczków na teren:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Generalnie pościnałam chwasty z prawej strony i gałęzie w wiśni, śliwkach, agreście, brzoskwini.


Obrazek Obrazek

winorośl trzeba zadbać i podciąć, troche to zrobiłam:

Obrazek

widok na to co obok domku w str.furtki

Obrazek

i jak siedzę w altanie to na lewo ma taki widok (pościnałam tu najwięcej)

Obrazek Obrazek

Obrazek

Wczoraj był pierwszy dziń, i jak wróciiłam to dosłownie padłam jak kawka. Nawet nie dojadlam pysznej jajecznicy na boczku, poszłam do łóżka, jeszcze poczytałam o roślinkach i zasnęłam a już w nocy czułam zakwasy w miejscach w których nie myślałam, że mam mięśnie, jakieś pośladki? gdzieś z tyłu ramiona? haha. Szok.

Poza tym, to było jedne z najwspanialszych, cichych (bez radia), godzin na powietrzu, w spokoju, z wiatrem i migoczącym słońcem przez liście...Po prostu bardzo mnie ta działka raduje!

a na koniec jeszcze ja w szybie:

Obrazek

Mam nadzieję, że uda mi się przenieść ten wątek, do wątku o moim ogródku, ale to za miesiąc, jak wrócę z wyjadu do Babci.

Serdecznie pozdrawiam,
Aga
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

No, jest g.12, doszłam do siebie, po wczorajszym dniu...zjadłam aż podwójne śniadanie.

Witajcie!

Na działce jest kilkanaście drzew:
- wielka jabłoń (stara) dużo obrodziła, późna odmiana
- orzech (stary)
- śliwki wegierki (kilkuletnia, mniam!)- 3 drzewa, może różne odmiany, może się zapylają?
-sliwka renkloda (kilkuletnia, pycha!)
- wiśnia (kilkuletnia, marna)
-czereśnia stara (chora, mocno cieknie jej żywica, czy to nie "rak" drzew?)
- jeszcze czereśnia młoda lub wiśnia, ale nie wiem
- porzeczki czerwone (zdziczałe)
- agrest dwa krzaki (zdziczałe)
- i jakieś inne uschnięte drzewa 2-3

oprócz tego rośnie przy furtce
-jarzębina, ale jakaś z kolcami (to możliwe?)
- bez czyli liliak (przy furtce, połamany przez wandali)
-coś jako żywopłot, dowiem się co to- bez kolców.

oprócz tego:
-winorośl, dużo obrodziła, nie wiem jaka odmiana
- maliny (nawet sa podpórki z drutem!)
-jeżyna
- róża pnąca (w żywopłocie)
-winobluszcz (posadziłam)

Działka ma tylko 3 ary, więc tyle nasady- to chyba bardzo dużo? Pewnie trzeba będzie coś wyciąć. Na pewno uschniete, chore, lub jakieś nieforemne i marne.

Ziemia jest gliniasta i dość miejscami miękka, było też trochę (kilkanaście) kopców kretów.W głębi mocno jest zryta, bo chodząc po tej trawie, "zapadałam się" w ziemię miękką. Może być z krecikami mały problem...cóż zobaczymy.

Działka mocno porośnięta jest trawą, w głębi chyba z gatunku podobnego do "kostrzewy"- kępy długiego wąskiego włosia, pokładającego się ścieląc po glebie. Nawet zachwaszczone wygląda miło dla oka, aż się chce na tym dywanie położyć pod drzewem.
Natknęłam się też na pszczoły ziemne, na razie tylko jedne, ale muszę posprawdzać w głębi, będąc w kaloszach, aby nie rozdeptać ich. Chciałabym aby zostały, muszę się zastanowić, bo sa akurat na środku, w głównym ciągu komunikacyjnym, i trzeba uważać aby nie nadepnąć, może jakoś je ogrodzę pergolką?

W chaszczach za domkiem i na ścianie "tylnej" działki, jest zawalony (leżący na trawie) płot z siatki drucianej. Da się go podnieść. Rosną tam pokrzywy, oraz - chyba - ogórecznik. Dużo było drzew- 60cm- samosiejek, które pościnałam. Głównie śliwy i orzechy.

Ostatecznie na ten metraż, spokojnie da radę trawę kosić ręcznymi nożycami do trawy. Wczoraj wykarczowałam połowę z wielkich chaszczów. Oczywiście, działka już robi się "za mała", jak tylko ją odkrywam z zarośnięcia. No, ale nic to. W końcu, to pierwsza działka. Wystarczy. Dla miłosników, chyba ZAWSZE będzie mało ziemi, ;), prawda?

Na razie tyle informacyjnie. pozdrawiam
Aga
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witaj Agula! Szalenie się cieszę, że spełniło się Twoje marzenie i możesz zanurzyć się w zieleni i we wszystkim co rośnie z ziemi! Już widzę te zarośla, taki zamknięty zielony świat , który ja osobiście bardzo lubię a który niedługo zamieni się w pięknie wypielęgnowany ogród! Nasadzeń masz niesamowicie dużo!!! :shock: Chyba trzeba już zbierać słoiki na przetwory. A co do zakwasów to jest to stałe zjawisko w nowopowstającym ogrodzie a jedyne lekarstwo na to, to kopać dalej. Ha,ha, zdarzyło mi się raz nie wstać z łóżka...Agnieszko! Masz wszystko co młody ogrodnik powinien mieć - pasję i ogród! I niech ten ogródek będzie Twoim szczęśliwym miejscem na ziemi!!!Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Juhu! Nareszcie! haha. Dziękuję! Właśnie o Tobie myślałam! No- ale mam takie zdrowe zakwasy, nie dopuściłam do pęcherzy, anie nie mam rwy kulszowej, więc jest ok. U nas strasznie wieje dzisiaj! Ja nie mam jeszcze klucza do bramy, więc dziś już nie idę, bo nie wiem ile musiałabym czekać, az ktoś przyjdzie, a taka pogoda wietrzno-deszczowa.

Kiedy Twój wątek? Daj znać! I mam dla Ciebie prezencik działkowy! Przywiozę! Do zobaczenia za dwa dni!Ściskam!
aga
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”