Mój jest ten kawałek...ogródka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Dziś w nocy w ogródku gospodyni pojawił się Yeti i czarna stopa...kilka kamieni a ile było śmiechu kiedy rano gospodyni weszła do ogródka i zastała tam ślady stóp :P
Obrazek

i kilka zdjęć z ogrodu


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

No to urlop w połowie wykorzystany....zostało 9 dni :)
Dziś dla lubiacych grzybki kolejne zbiory

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Piękne zbiory. ;:215 Deszczyk popadał pewnie będą następne. ;:oj
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Zeniu...urlop skończony.
W sumie zebraliśmy 2kg grzybów suszonych i zrobiłam 52 słoiki.
Wróciliśmy do domu i czas działkę przygotować do zimy. W związku z tym ,że narodził się nowy pomysł jak wykorzystać pozostały po dróżce żwirek dziś kolejny etap prac z którego zdjęcia zamieszczę wieczorem.
Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Sezon prac działkowych 2016r uważam za zakończony.
Zostało nam trochę żwirku,kilka metrów agrowłókniny ,dokupiliśmy thuje i wyszło pięknie.
Przy samej furtce podadzę lawendę ,którą lubi M i będzie troche weselej :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Wszędzie czyściutko ,posprzątane to można sezon zakończyć . :D W piękne, słoneczne dni jesienne już tylko odpoczywać czego Danusiu ci życzę. ;:168 . Prace wasze wyszły ;:215 , kaskada z kamieni do pozazdroszczenia. Widzę różę na pniu..chyba :roll: . Ja swoją mam w donicy, będzie na zimę schowana. ;:173 . Piękny czerwony klonik bo także gdzieś go dojrzałam. Kloniki to moje ulubione. :D
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Danusiu widzę, że u Was wszystko na tip top robione, ta kaskada z kamieni jest cudowna. Mogę sobie podziwiać u innych bo niestety muszę się pogodzić, że mój ogródek jeszcze długo nie będzie tak wyglądał i jest raczej taki zwyczajny, wiejski bo brak sił i pieniędzy. Staram się coś po trochu odnawiać, padło na trawnik w pierwszej kolejności ale to co teraz mi kret z nim zrobił to załamać się można może ze 30 kopców wywalił ;:oj nie mam na niego sposobów, wszystkie zawodzą.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Zeniu róże na pniu już zimowały na działce i ładnie sobie poradziły.Kloniki są dwa czerwone ale nie pamietam jakie odmiany ,w każdym razie każda inna. A na działce zawsze jest coś do zrobienia...zastanawiam się jak ja zimę wytrzymam bez sadzenia ,pielenia i takich tam.

Kasiu powiem Ci tak...gdyby nie to ,że wszystko robimy sami i mamy możliwość poświęcić działce więcej czasu niż normalnie pracujący człowiek to wygląda ona jak wygląda.Ale teraz jak usiądziemy i czasem rozmawiamy o tym co udało nam się zrobić w tym roku, to aż nie chce sie wierzyć. W maju budowaliśmy altankę, w czerwcu mieliśmy zaplanowany urlop .w lipcu troche wiecej pracy mieliśmy w firmie,w sierpniu dróżka,skalniak ,kaskada i znowu wyjechaliśmy.Po powrocie rabata z thujami na przodzie przy ogrodzeniu.
Dziś przyszli znajomi ,którzy opiekowali sie naszą działką w ubiegłym roku podczas naszego urlopu...weszli i zbaranieli.Wiem ,że to robi wrażenie ale najbardziej cieszy bo zrobione samemu ,według swojego pomysłu i własnymi "ręcami " :)
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

I nadeszła jesień...
Jakoś w tym roku lato minęło mi jak z bicza strzelił . Może to dlatego ,że ciągle coś robilismy i tak nawet nie zauważyłam kiedy na działce zrobiło się jesiennie.
Na szczęście udało mi sie kupić kilka odmian jeżówek więc jeszcze będzie kwitnąco.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Są jeszcze 4 inne odmiany ale niestety kupiłam je już bez kwiatów. Na szczęście z pewnego żródła więc wiem ,że będą inne.

A to kolejny zakup .Chyba już w tym roku kwiatami sie nie nacieszę bo za późno sadzone ale kto wie...hibiskus bagienny
Obrazek

Obrazek


I oczywiście moja wymarzona thuja whipcord w wersji "naziemnej " :) Whipcord szczepiony na pniu też ma się świetnie.
Obrazek

Obrazek

Ukochane hortensje też szykują się do zimy


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Danusiu...piękne zakupy. ;:63 . Jeżówki,moje ulubione..okrywaj na zimę. ;:108 . Jestem na nie trochę obrażona, bo mi kilka wymarzło. :( Jak mi przejdzie to znów kupię. ;:306 . Ciekawa ta thuja whipcord, na żywo nie widziałam. Hortensje nie wymagające, pięknie jeszcze zdobią nasze ogrody. Pozdrawiam serdecznie. ;:167
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Danusiu moj hibiskus bagienny też od tygodni ma pąki i też ciemno czerwone, kilka powoli pęka ale, że nadchodzą przymrozki to pewnie nie ujrzę kwiatów. Mój już zimował w gruncie więc nie ma reguły jak widać ale one późno zaczynają wegetację no i chyba za często go uszczykiwałam aby się rozkrzewił.
Jeżowki pełne niby też mam mieć ( southern belle i secret cośtam zapomniałam ale mam to gdzieś zapisane) bo jedną wysiałam z podarowanych nasionek też rozwija kwiat ale on mi na razie tak zwyczajnie wygląda, że nie jestem pewna, a druga kupiona na ryneczku rozrosła się w ładną kępkę ale kwiatów niet. :( A te Twoje są śliczne.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Ależ pięknie to oczko z wodospadem zrobiłaś. ;:oj
Pomysł niesamowity!
A przede wszystkim witam. :wit
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Mój jest ten kawałek...ogródka

Post »

Witaj Dorotko :)
Cieszę sie jak komuś podoba się mój mały raj.
Zapraszam i lecę do Ciebie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”