Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Witaj Żanett :wit
U Ciebie-aż wierzyć się nie chce już czwarta część wątku,no ale jak się ma tak wiele wspaniałych gatunków kłujących i nie tylko,to pomijając olbrzymi nakład pracy przy nich jest o czym pisać i co pokazywać-gratuluję ;:433
Kapitalny ten namiocik ;:138
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Wpadam z rewizytą,że mnie tu nie było to się bardzo dziwię ;:172 gdyż tu takie cudeńka których na oczy nie widziałam jak żyję ;:oj
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Żaneta, ale tempo podkręciłaś, idziesz dosłownie z prędkością światła ;:172
Twój wątek jest obowiązkową pozycją, więc i mnie nie może tu zabraknąć ;:136
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Witam wszystkich, w szczególności nowych Gości - bardzo się cieszę, że jeszcze tu zaglądacie, choć chwilowo nudą wieje jak wiatr nad morzem :D
marta_lara pisze: Może z Ceropegią będzie łatwiej jak powiem, że moja już kwitła. W zeszłym roku, fotki są na 29 stronie u mnie.
A pamiętam, ale ponownie przyjrzałam się Martuś, i widzę pewne różnice, ale poczekajmy, co z mojej wyrośnie :D Najpierw ją muszę utuczyć, i liczę na to, że kiedyś temperatura wzrośnie powyżej 15 st., co od kilku dni staje się pragnieniem chyba wszystkich z moich okolic :D
evluk pisze:Wpisuję sie w nowy wątek.
Kolekcja chwaścików: imponująca!!
Ewuniu - bardzo serdecznie dziękuję Ci, że znalazłaś chwilę i wpadłaś w moje skromne progi ;:196 Melduję przy okazji posłusznie, że wszystkie hoje od Ciebie - pokazane w końcówce poprzedniej części - mają się bardzo dobrze, a ja kombinuję jak zrobić miejsce na następne :D Za miłe słowa odnośnie moich chwastów bardzo cieplutko dziękuję ;:180
Arkadius121 pisze: U Ciebie-aż wierzyć się nie chce już czwarta część wątku,no ale jak się ma tak wiele wspaniałych gatunków kłujących i nie tylko,to pomijając olbrzymi nakład pracy przy nich jest o czym pisać i co pokazywać-gratuluję
Arku! Bardzo dziękuję za cieplutkie i miłe słowa odnośnie moich roślinek. I miło mi, że jesteś w tej odsłonie wątku ;:180
iwek pisze:Wpadam z rewizytą,że mnie tu nie było to się bardzo dziwię ;:172 gdyż tu takie cudeńka których na oczy nie widziałam jak żyję
Iwonko - serdeczne dzięki! Zakorzeniłam się po prostu w tym dziale, ale przez kukliki się człowiek z człowiekiem zawsze znajdzie ;:306 miło, że jesteś i dziękuję za wizytę :D
honorka22 pisze:Żaneta, ale tempo podkręciłaś, idziesz dosłownie z prędkością światła ;:172
Eeee tam, Honoratko, jakie to pędzenie ;:306 Raz na rok człowiek coś tam założy nowego i cieszy się, że innym się podoba :D
honorka22 pisze:Twój wątek jest obowiązkową pozycją, więc i mnie nie może tu zabraknąć ;:136
Bardzo dziękuję! Naprawdę, mimo że to kolejny rok, niezmiennie mnie cieszy i wasza obecność, i takie słowa. Dzięki raz jeszcze ;:196

A u mnie - nic się nie dzieje. Czekam sobie. Na co...? A choćby i na to:

Miał być chyba pąk, ale się rozmyślił i wystaje czerwony odrost ;:306 - Epiphyllum hybr.:
Obrazek

ale ten - pąk zdecydowanie - mnie testuje nieziemsko:
Obrazek Obrazek

Obrazek

Testują mnie kolejne:

Echinopsis subdenudata:
Obrazek Obrazek

a także Setiechinopsis mirabilis:
Obrazek Obrazek

Kwitnie nieustannie Euphorbia milii, a dodatkowo zakwitła Aglaonema 'Key Lime' - więcej zdjęć jest w wątku "Zielone", ale tu pokażę dla jasności, czemu się tak zachwycam:

Obrazek Obrazek

Taki biały płomyk w te zimne i ponure dni :D Pocieszają mnie też zdjęcia, które pokazujecie - nawet po kaktusach widać, że u Was o wiele cieplej, i z przyjemnością oglądam, co tam u Was kwitnie. Miłego wieczoru i niedzieli życzę! :wit
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Piękny ten biały płomyk, jest się czym zachwycać ;:138 ...a te pąki...ja również na nie poczekam ;:65
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Oby nam się Agnieszko, rozwinęły nim lato skończy ;:306
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20158
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Wciąż zaskakujesz różnorodnością i urodą swoich roślin. Dzisiejsze ładne i obiecujące! ;:333
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Koniecznie pokaż jak się pąki rozwiną :wit
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Wspaniały wgląd w malgaską florę - zadziwia mnie, że aż tyle taksonów już zdobyłaś.
Kolba aglaonemy zwabiła mnie do Twojego Zielonego Wątku - też super!
Może czegoś nie ogarniam, ale jak dostać się do pierwszych dwóch części Twojego wątku? - chciałam zajrzeć do bodajże pierwszej, żeby przeglądnąć się eszewerkom i coś tam sobie przypomnieć i nie mogę.
...A wczoraj na kiermaszu nad Odrą było m.in. stoisko z "kaudeksami" i przywieźli takie okazy Pachypodium, że trudno mi było odejść z pustymi rękami - kwitły, były w przeróżnych rozmiarach i ociernieniu - ale chyba tylko dwa gatunki, kilka okazów było wielgaśnych, podobnie jak adenia...
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Henryku, Pati i Beatko!!!!! Jak miło, że zajrzeliście!
Beatko! Nareszcie! Kamień mi spadł z serca, bo sama wiesz, że czekałam na wieści o psince - i bidulkę zobaczyłam, mam nadzieję, że najgorsze ma już za sobą. Wyobrażam sobie, co przeszłaś i współczuję serdecznie!
Tęskniłam... :D
Na kiermasz jak zwykle nie dotarłam, ale to już z innych przyczyn, które też znasz. Ciągle wyrwanie się gdziekolwiek jest problemem, szczęśliwie coraz mniejszym.
Pytałaś o poprzednie wątki - chyba zrobię po prostu porządek w podpisie, czyli spis treści. Za chwilę powinnam się tym zająć. Eszewerki chyba opisywałam w pierwszej części.
Cieszę się, że jesteś i że tu zajrzałaś! ;:167

Edytuję: podpis zrobiony. Miło mi niesamowicie, że coś z moich wcześniejszych wpisów czy wątków może być przydatne, teraz rzeczywiście jest łatwiej, a i ja sama mam wszystko "pod ręką".
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Kaktusy, jak to kaktusy śliczne. Ale jak zobaczyłem pierwsze zdjęcie z kwiatka tego dziwnego badylaka to się przeraziłem, że jacyś obcy atakują z nad morza. Ufff...
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Marku! Jacy obcy, jacy obcy... :;230 Jak od morza, i to z naszego, to tylko wiatr... :twisted:
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Madagaskar i reszta świata 4 - piasek pustyni

Post »

Jestem :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”