Baryczkowe Doniczkowce

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Phalaeonopsis powalił mnie na kolana :shock: :shock: Aż mi ;:154 ;:154 wylazły na wierzch. Kamilo,to jest przecudne!!!!
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Phalaeonopsis powalił mnie na kolana :shock: :shock: Aż mi ;:154 ;:154 wylazły na wierzch. Kamilo,to jest przecudne!!!!
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Andziu- u nas jest tak, że to ja zbieram od rodziny zdechlaczki i je doprowadzam do dobrego stanu, dlatego później mam nadwyżki i zapchane na maksa parapety :)

Krysiu, dziękuję za wizytę.

To jeszcze jeden z moich Phal hybrydowych- Cezar, nazwany tak przez jedną z naszych forumek :)
Obrazek

Więcej moich storczyków w moim wątku dla nich poświęconym :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
Zgredo
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1291
Od: 1 maja 2008, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Faktycznie ma coś dostojnego w sobie.
"Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"
Moje... wszystko
Czy wolność oznacza anarchię?
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witaj Kamilko i tutaj :) Masz piękne begonie, zwłaszcza te zwisające, myślę o nich już od roku i chyba w przyszłym się w końcu wezmę za to przedsięwzięcie. Trudne są do utrzymania?

Na razie mam na balkonie pelargonie- i właśnie, a propos, skąd Ty wytrzasnęłaś takie cudo jak ta ciemnobordowa pelargonia wielkokwiatowa?! Niesamowita!! :shock:

Urzeklo mnie też imię Twojej kocicy: Toksoplazmoza :;230 - rewelacja, uwielbiam takie przewrotne poczucie humoru!
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
magi
500p
500p
Posty: 627
Od: 30 maja 2009, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Kamilo twoje kaktusy oglądałam już w innym dziale ale i tu napiszę że są wspaniałe - epi wspaniale wyglądało, i nie mogę się doczekać kiedy mój echinopsis zakwitnie - pewnie parę latek mu zejdzie :lol: :lol:

Hipki mamy zachwycające, śliczne sa te łososiowe :shock:
Falki również zachwycające :D

co do kotów - co dzień na wycieraczce mamy kocie"prezenty", skrzydełka, nóżki itd :? ,w ubiegłym roku zjadła całą ptasią rodzinę - najpierw rodziców, potem część małych,a reszta zginęła śmiercią głodową :( , ale co poradzić - takie są prawa przyrody :(

wczoraj znowu wpadła nam do domu jaskółka :shock: , słuchajcie a kotka oszalała i dalej za nią skakać po pokojach, normalnie anie jednej ani drugiej nie mogliśmy złapać :roll:
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Dominiko- dziękuję!
Agnieszko- begonie są najlepsze na pół cieniste stanowisko, nie mają szczególnych wymagań, my prawie w ogóle ich nie nawozimy. Ot, nie wolno ich przesuszyć i tyle. Do tego ich plusem jest to, że kwitną cały sezon i można wśród nich znaleźć różne wariacje kolorystyczne. Polecam, bo naprawdę są piękne. Dziś zrobiłam fotki innych naszych begonii, ale wrzucę najbliżej w poniedziałek.
Pelargonia ze zdjęcia była kupiona wiosną w LM, chyba za 5-6zł.
A nasze zwierzęta mają przeróżne imiona, bo oprócz kotki Toksoplazmozy, jest kot Zenek i Stefek, suczka Treisi vel Flik i był piesek Guliwer.
Magdo- Twój echino też wkrótce zakwitnie. Mój do tej pory był głównie zapomniany lub przestawiany z miejsca na miejsce, bo moja Mama nie lubi kaktusów, bo kłują.
Ciekawie jest u Was z Waszą kotką. Nasza jest bardzo łowna, dzięki niej nie mamy problemu z myszami w domu czy bud. gospodarczym. Niestety kot rządzi się prawami natury i czasem przynosi na wycieraczkę sikorki i inne chronione ptaszyny. Na szczęście nasze jaskółki mieszkające w kurniku albo umieją się przed nią obronić, albo zawarły z kotka pakt o nieagresji :

Dziękuję wszystkim za zajrzenie do mnie :)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Krystyna.F
ZBANOWANY
Posty: 3526
Od: 30 kwie 2009, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Storczyki są roślinami trudnymi w uprawie. Co ty z nimi robisz,że tak przepięknie i zdrowo Ci rosną? Pewnie pomógł Ci Obrazek
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Bardzo ładne falki i nie tylko.
Awatar użytkownika
asiula13
1000p
1000p
Posty: 1320
Od: 16 cze 2009, o 11:15
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca, nieopodal lasu ;)

Post »

Kamilko masz śliczne roślinki :D cudnie wyglądają kwitnące begonie :wink:
i są też Phal :D wszystkie piękne :D :D
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Post »

Śliczne storczyki :o
Rewelacja :)
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Krysiu- dziękuję! To żadne czary. Storczyki wcale nie są trudne w uprawie, a zwykłe hybrydy dostepne w marketach nie mają szczególnych wymagań. Ot, co ważne to nie przelewać, podlać dopiero, gdy korzonki w doniczce dobrze przeschną tzn. staną się srebrzystoszare. Stanowisko słoneczne, bez ostrego słońca, bo może spalić liście. Zimą trzeba podwyższyć wilgotność, szczególnie, gdy ma się w domu kaloryfery, ja podkładam wtedy pod doniczki podstawki z keramzytem zalanym wodą.
Ja nic szczególnego z moimi nie robię, jedne stoją na oknie wschodnim, inne na południowym, ale zasłonięte częściowo żaluzją, reszta na stoliku przy oknie zachodnim w cieniu gruboszków. Podlewam, gdy przeschną, czasem dodając do wody (przegotowanej lub z filtra dzbankowego) nawozu, nieraz roztworem z piwa (1:1). To tyle. Jeśli masz więcej pytań, to śmiało pisz, postaram się odpowiedzieć.

Basiu, Asiu, Ogrodniczko- dziękuję!

Zrobiłam jeszcze kilka fotek begonii mojej Mamy, ale nie mam ich jeszcze w kompie.

A takie koniczynki rosną na naszym trawniku :)
Obrazek
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Piwo do storczyków?Ja resztki piwa wlewam do wody do kwiatów ale nie wiedziałam,że storczyki też go lubią. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”