Zakątki na Dębowym 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Powojnik pnący ? ten o maleńkich białych kwiatuszkach i rosnący jak potwór zdecydowanie jest chwastem i to wyjątkowo niebezpiecznym. Sam się sieje, bo nasiona roznoszone są przez wiatr, a potem nie ma takiej opcji, żeby go wypielić? Po prostu nie da się wykopać razem z korzeniem i koniec. Póki jest na rabacie, gdzie nie ma żadnych innych powojników, jeszcze można go upierniczyć przy samej ziemi, ale mnie przydarzyło się coś o wiele gorszego: wysiał się przy łukach pomiędzy innymi powojnikami. Myślę, że za parę lat nie będzie tam już innych powojników. W tym roku prawie zadusił mi moje ostróżki, największa z nich miała kłos kwiatowy w kształcie litery N, bo tak się w nią wczepił i ją powyginał? Nienawidzę go i nie mam żadnego pomysłu jak się go pozbyć definitywnie.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, przepiękny ten biały bylinowy hibiskus! ;:138 ;:138
Właśnie taki sobie wymarzyłam na moją działeczkę. ;:108
Piękną martwą naturę tworzysz na żywo. ;:215 Namaluj ją. ;:303
;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Jak zwykle u Ciebie piękne zdjęcia a na nich piękne kwiatki.Widzę,że hibiskus bylinowy u Ciebie kwitnie,a u mnie na razie pączki.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu czy coś robisz z rajskich jabłuszek, polecam marmoladkę, robię taką od trzech lat jest fajna twarda nie wypływa z ciasta podczas pieczenia.
Śliczna jest ta dalia https://images91.fotosik.pl/412/0899300810124dbc.jpg mam jedną o ciemnych liściach, ma pełne pomponowe bordowe kwiaty, ale niewidoczne kolorystycznie się zlewają i giną w liściach. Twoje żółte puściochy widać z daleka.
U mnie ziemia klasy VI nie dość, że piaszczysta to ma mnóstwo rożnej wielkości kamieni. Po każdym sezonie mam kilka wiader kamieni, a wybieram tylko te większe ;:306 Na głębokość szpadla jest jeszcze gorzej zbity żółty ił, trzeba dołki głębokie kopać i je wzbogacać, z roślin zostają tylko terminatory, jak jest sucho to wysychają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Kochani dziękuję za odwiedzony i wpisy. ;:196
Przez weekend miałam dzieci,, i teraz już trochę odpocznę i jutro już wam odpowiem ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Trzykrotka wirginijska
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wydmuchrzyca piaskowa w donicy
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Witajcie , kolejny piękny, letni dzień ze słoneczkiem i 24 i wiaterek idealna pogoda
Obrazek
Margo2-Gosiu Dziękuję za miłe słowa.
Jakoś wszystko nawet dobrze rośnie. Oprócz pomidorów. Te mi wszystkie padły w kilka dni.
Trochę czasami w upały podlewałam. Ale wiadomo nie wszystko.
Trawa od ciebie - bardzo dziękuję za nią ;:196 rośnie w tym roku pięknie.Ale na drygi rok na wiosnę ją przesadzę nad wiosnę.

Obrazek

Locutus-Loki Dobrez,że piszesz o tym powojniku wszystko. Będę miał to na uwadze.U mnie rośnie prze siatce przed tulami.
I nic więcej tam nie rośnie.Jak będzie sie wysiewał to będę usuwała.
Szkoda,ze inne powojniki się nie sieją .

Obrazek
plocczanka-Lucynko O tak ten hibiskus bylinowy ma duże, kilkunastoprocentowe kwiaty .Nawet po 20 cm. Mam go już z 5 lat.dobrze rośnie, dobrze zimuje.To jest ok.
Dynie już sie zaczynają. to i dekoracje z nimi. Może zimą ze zdjęć będę malowała i moja martwą naturę. ;:173
Teraz jeszcze inne tematy mnie kręcą .A mam też kilka zaczętych i muszę je wkrótce skończyć.
Dziękuję Lucynko. kochana ;:196

Danutko z Dziękuję bardzo za miłe słowa. ;:196
Ja mam 2 hibiskusy bylinowe.Ten biało- rózowaty już mi pół miesiąca kwitnie.Mam też 2 czerwony.Ten też jeszcze w pakach. ;:108
korzo_m-Dorotko Moje rajskie jabłuszka małe i takie na marmoladę się nie nadają.Na syrop do deserów tak.
Tą dalię ciemnoliśtną mam pierwszy raz.dostałam od Lucynki. Jest piękna.Żadnej z ciemnymi listkami nie miałam. Jeszcze jedną mam.Ale inna, też pustaczkowa. Ale ąłdniutka.
Oj to masz , masz się z tą ziemia duze trudności.I kamienie. Ot, ciężki żywot ogrodnika masz.Ale i tak dużo roślin u ciebie pięknie rośnie i kwitnie. I bardzo dobrze,bo za ciężka pracę radości ci się należą.

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11625
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu niewiele deszczu, a rośliny już mają intensywniejsze barwy. ;:oj Pewnie aktualny front deszczowy już mocniej nawodni glebę.
Niby jesień czuć w powietrzu, ale ogród masz bardzo kolorowy. ;:215
Hibiskusy bylinowe pięknie kwitną. ;:oj Mój nie ma wcale pąków. Nie wiem co się stało, od siedmiu lat kwitł co roku.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu śliczne hibiskusy, coraz bardziej przekonuję się do bylinowego.
Ja robię marmoladkę właśnie z małych rajskich jabłuszek, dwa lata temu zrobiłam też jabłuszka w syropie, ale one coś mi nie schodzą, dalej w słoikach.
Jak zakładałam ogród to odczułam co to jest orka po ugorze i praca w kamieniołomach. Wiedziałam na co się porywam ;:306 myślałam, że będzie gorzej, ja z walecznych to się nie poddaję ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu jesień u Ciebie przebogata, ogród o każdej porze masz prześliczny aż przyjemnie pospacerować wśród tylu kwitnących roślin.
Piękne ketmie syryjskie oraz cudny bagienny, trawy nadają lekkości kompozycjom, po prostu ślicznie.
Podaj Aniu proszę namiary na szkółkę w której kupiłaś tę ciemną dalię https://images91.fotosik.pl/412/0899300810124dbc.jpg , muszę sobie taką sprawić ;:224 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17022
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

cyma2704 ;korzo_m-Dorotko Właśnie dzisiaj u mnie od nocy pada.Teraz podleje cały ogró sowicie.
Czasami nam rośliny robią psikusa i nie kwitną . :roll:
Mój hibiskus bylinowy jeden kwitnie.A drugi jeszcze nie .
Dorotko to i ja spróbuję zrobić marloladkę z mich rajskich jabłuszek.
daysy Witaj kochana . Dziękuję za miłe słowa. ;:196
Cieszy mnie już mój ogród.Może nie wszystkie zakątki. Ale i nad nimi popracuję ;:108
Hibiskusy pięknie kwitną i cieszą. Jeszcze na jeden czerwony bylinowy czekam.
A tą ciemną dakijkę mam od Lucynki. ;:196
Na jesieni zobaczę jakie są bulwki.Jak przyrosłą sporo, to się z tobą podzielę. ;:173

Obrazek

Proszę moderatora o zamknięcie wątku ;:108
Zapraszam już tutaj Zakątki na Dębowym 3-aktualny ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”