Róże Alexandry

Zablokowany
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5429
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże Alexandry

Post »

Olu - my nawet nie mamy kogo prosić o skoszenie, bo działki wkoło - niczyje, znaczy wielu właścicieli, nikt tu się nie pojawia. Musielibyśmy skarżyć do gminy, ale przecież nie będziemy tego robić :roll: Niestety z każdej strony jest tak samo, a ogród też nie jest zagospodarowany w całości - prace powoli się posuwają, trochę (bardzo) mamy dość.

Będę zaglądać, bo bardzo mi się podobają twoje róże - może pokazałabyś inne rośliny? :wink:
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: Róże Alexandry

Post »

Dominikams - to mamy bardzo podobną sytuację z chwastami i ogrodem... :wink:
Owszem, pokażę też swoje inne rośline, muszę jednak znaleźć trochę czasu na przygotowanie fotek i założenie nwoego wątku o swoim ogrodzie. Tutaj jest wątek różany, więc na razie pokazuję tylko róże :wink:

Wczesnym rankiem i późnym wieczorkiem oglądam co nowego się rozwinęło i co mi psy połamały.. :evil:



Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
Awatar użytkownika
Mala_MI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 paź 2008, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie
Kontakt:

Re: Róże Alexandry

Post »

Olu, u Ciebie już tak zakwiecony ogród ;:138
Pozdrawiam, Justyna
Storczyki , Róże , Ogród i kto wie co jeszcze...
Nie dla bezsensownego rozmnażania zwierząt!
Awatar użytkownika
Hanka 1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3058
Od: 30 kwie 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Róże Alexandry

Post »

Witaj Olu
Piszesz,że jesteś początkującą "różomaniaczką" to powiem Ci,że jak na początek to ze znawstwem wybrałaś swoje róże.Są piękne i wszystkie "rasowe".Zachwycona jestem Tuscany i Marthą,nie ujmując innym nic z ich urody.Abraham bardzo ładnie Ci się wybarwił no i moja ulubiona Aloha.Cud natury-moja jeszcze nie kwitnie.
Życzę Ci powodzenia i coraz piękniejszych róż-a będąc na forum jestem pewna,że na przyszły rok napiszesz-mam dziesiątki róż-i pokażesz nam swoje pupilki. :heja
kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą...
oaza spokoju Hanki
ciasta domowe Hanki
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: Róże Alexandry

Post »

Hanko - dziękuję za tak miłe dla mnie słowa - czuję się zaszczycona pochwałą od osoby z takim doświadczeniem i z TAKIMI różami ! :tan
Swoje róże wybierałam z opisu - w ciemno :wink:
Cieszę się, że się podobają :D

Domninikams - poszłam za Twoją radą i w ten weekend wypowiedziałam wielką wojnę trawie i chwastom zarastającym moje róże :twisted: Kopaliśmy i wyciągali wszystko z korzeniami z ziemi - zrobiłam większą granicę pomiędzy brzegiem rabaty a różami.
W ubiegłym roku wszystko było sadzone pośpiesznie i bez znajomości rzeczy :oops:
Mam nadzieję ,że teraz będzie moim pulplkom lepiej ;:3

Abraham nadal kwitnie i ma dużo nowych pąków, kilka pąków ma Graham Thomas. Pięknie kwitnie, cała w kwiatach Emelie i Martha :)
Lada dzień rozwinie się Aloha i SUper Dorothy a także Lovely Fairy.

W weekaend chmury krążyły nad nami przez dwa dni i dwie noce - i ani jednej kropli deszczu...niestety. Od poniedziałku muszę zacząć podlewać , bo u mnie susza - ziemia lekka i przepuszczalna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Blue Magenta ? pierwszy kwiat jakiś taki nieciekawy i zaraz przekwitający?

Obrazek


Delikatna Emelie

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Obrazek

I wreszcie pnący Morgengruss ? czy ktoś ma tę różę ? Ciekawa jestem jaka ona jest i jak się sprawuje ?

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: Róże Alexandry

Post »

W weekend wypowiedzieliśmy wojnę trawie i chwastom :twisted: ? powiększyłam granicę pomiędzy różami a brzegiem rabaty..


Obrazek

Obrazek
Obrazek


A tu jeszcze pokażę róże, którą zastałam na działce ? to chyba Rosa Canina..



Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: Róże Alexandry

Post »

Alexandro,
pobuszowałm troszkę po Twoich różanych ścieżkach :wit
Widzę ,że nie jestem odosobniona jeżeli chodzi o zachwyty nad Tuscany....cudo!!!!!
Emelie, też skradła mi serce taką kruchością i delikatnością.
Ja "różana" jestem dopiero od tamtego roku bo wcześniej bałam się trudności w ich uprawie....
No ale na forum jakoś poddałam się fali....i popłynęłam :;230
Na razie skromnie :roll:
Twoje różane królestwo na pewno będę podglądać bo masz w sobie wiele pasji a to się bardzo udziela :D

Pozdrawiam serdecznie :wit
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5429
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Róże Alexandry

Post »

Trzymam kciuki za zwycięstwo nad chwastami :uszy Choć to raczej syzyfowa praca :evil: Ale róże na pewno będą wdzięczne, zwłaszcza, że nie ma tam za dużo wody (a chwasty wyciągają ją skutecznie).

WIesz, często tak jest, że na początku kwitnienie jest słabsze, kwiaty brzydsze i o wiele mniej trwałe, więc nie przypinaj Blue Magencie etykietki "rozczarowanie" :wink: Za rok na pewno spisze się lepiej, może już w tym sezonie kwiaty będą inne.
Awatar użytkownika
Hanka 1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3058
Od: 30 kwie 2008, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kielc

Re: Róże Alexandry

Post »

Witaj Olu
fiołek-7 pisze:pnący Morgengruss ? czy ktoś ma tę różę ? Ciekawa jestem jaka ona jest i jak się sprawuje
Mam tą różę -dziś nie zwróciłam uwagi czy już pąki rozwarła.Jutro wstawię fotę.Mam ją drugi rok i wg mnie jak na pnącą ma bardzo wiotkie pędy.Ale daję jej czas,może z wiekiem będzie lepiej.
Róże cudności-Emelie jak cukiereczek.Abraham u mnie już kwitnie i chociaż ma już cztery lata-ale tej zimy umarzł-ma bardzo wiotkie pędy.Musiałam go podwiązywać.
kochajmy ludzi, tak szybko odchodzą...
oaza spokoju Hanki
ciasta domowe Hanki
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Róże Alexandry

Post »

Mam Morgengruss, co prawda dopiero drugi sezon, ale nie zachwyca mnie. Wiotkie pędy, kwiaty zwieszone, prawie ich nie widać. Wyglada jak siedem nieszczęść.
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: Róże Alexandry

Post »

Och, Frido , nie pocieszyłaś mnie... :? Mam cztery krzaczki Morgengrussa - spodobał mi się z opisu i koloru... i co teraz :?: :(

Haniu - czy róże trzeba przywiązywać, np do siatki czy też palików ? Zauważyłam, że niektóre moje róże pokładają dłuższe pędy po ziemi.. :roll:

Mnie tej zimy wymarzły wszystkie róże szczepione na pniu, pomimo, iż były poowijane..
Stwierdziłam, że nie będę więcej kupować roślin szczepionych na pniu ( dwie irgi szczepione też zmarzły) - u mnie hula silny wiatr od pól i przez ro jest chyba jeszcze zimniej.

Dominiko - dzięki za słowa otuchy ;:196 Wiesz jak to jest z początkującymi - chciało by się mieć już wszystko "gotowe" - duże, rozrośnięte , kwitnące
Na razie z zazdrością podglądam ogródki innych - wszędzie kwitną irysy, floksy, piwonie, łubin i wszystko inne - a u mnie ledwie pokazują się malutkie pączki - dlaczego.... :?: :(

A z chwastami i tak będę walczyć !! :evil:

Cynthio - buszuj do woli - zapraszam jak najczęściej :wit Tak mi miło, że podobają się moje róże :tan
Ja również dopiero w ubiegłym roku zaraziłam się "różaną zarazą"
Wcześniej wręcz zarzekałam się, że u mnie w ogrodzie nie będzie róż - naprawdę :oops:
Słowo "róża" kojarzyło mi się z prostokątną rabatką czarnej ziemi i równymi rządkami obciętych "kikutów" z kolcami.. :lol: Dopiero na Forum popatrzyłam po ogrodach innych, zobaczyłam piękne kompozycje różane, cudowne kwiaty o różnych kształtach i kolorach i... wzięło mnie ... :wink:
Odwiedzaj mnie Cynthio - będzie mi bardzo miło ;:3
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże Alexandry

Post »

Olu milo w Twoim ogrodzie różanym powiem dalej jak bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam Emelię właśnie ja kupiłam też zauroczył mnie u niej delikatny, rozwijasz swój ogródek życzę powodzenia
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
fiołek-7
200p
200p
Posty: 212
Od: 10 lip 2009, o 15:01
Lokalizacja: Wrocław/Kryniczno
Kontakt:

Re: Róże Alexandry

Post »

Dziękuję Taro - jak to miło , że wpadłaś do mnie i podoba Ci się Emili - też się nią zachwycam :D

A to nowe fotki rozwijających się róż :



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam serdecznie :) - Alexandra
Róże Alexandry
"..Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania..."Helen Keller
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”