Jakie pomidory uprawiać w gruncie, a jakie w szklarni ?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: jakie odmiany pomidorów do gruntu, a jakie pod folię

Post »

Wkopane rury i butelki mam sprawdzone przy winoroślach i drzewkach owocowych, duże ułatwienie :)
jerry - pomysł dobry, tylko na tydzień to raczej nie wystarczy. Wysączy się pewnie w ciągu jednego dnia, o ile wczesniej się nie zatka.
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1880
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: jakie odmiany pomidorów do gruntu, a jakie pod folię

Post »

Suppa pisze:Wkopane rury i butelki mam sprawdzone przy winoroślach i drzewkach owocowych, duże ułatwienie :)
OT, ale zapytam: po co przy drzewkach owocowych i winoroślach? Przecież one mają korzenie na kilka metrów w dół?
„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” Albert Einstein
Pozdrawiam, Joasia
Awatar użytkownika
Suppa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2020
Od: 6 mar 2008, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: jakie odmiany pomidorów do gruntu, a jakie pod folię

Post »

Mam na myśli młode drzewa i krzewy, takim trzeba pomagać :wink:
A ciężko podlewać, gdy ziemia jest wysuszona i woda spływa wszędzie, tylko nie tam gdzie trzeba :lol:
Pozdrawiam, Maciek.
Awatar użytkownika
BRZOSKWINKA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1880
Od: 17 maja 2010, o 18:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: jakie odmiany pomidorów do gruntu, a jakie pod folię

Post »

Ja tam wiem, ze jak się za bardzo pomaga to za płytko się korzenią. Ale czasem trzeba... :D
„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” Albert Einstein
Pozdrawiam, Joasia
roisyb
50p
50p
Posty: 81
Od: 19 lut 2012, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wysokie k. Nowego Sącza

Re: jakie odmiany pomidorów do gruntu, a jakie pod folię

Post »

BRZOSKWINKA pisze:Na razie mnie nie stać na takie cudeńka. Już i tak fortunę puściłam w tym roku na ogród. :lol:
Tydzień dadzą radę jak się 200l posączy. A może kogoś poproszę by tylko korek z wanny wyjął w połowie naszego urlopu? :)
z własnego doświadczenia z różnego rodzaju nawadnianiem wiem że najlepiej jednak zainwestować w linie kroplujące, bo to jednorazowy wydatek a jest na wiele lat, i przy niewielkiej suszy 200l nie ma szans ich uratować i wyleje się w kilka godzin w zależności od różnicy poziomów woda-grunt i ilości dziurek. Ja przy różnicy coś koło 7 metrów i ponad 100 m linii kroplującej w ciągu kilku godzin ponad 4 000l wypuściłem ze studni bez pompy tylko samą grawitacją co przy około 30 stopniach wyschnęło w 2 dni. Jeżeli masz opcje poprosić kogoś żeby wszedł to również można podłączyć tą pseudo kropelkowe do kranu i poprosić żeby rano na 20 minut odkręcił wode i tak ze 3-4 razy w ciagu urlopu.
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Jakie pomidory uprawiać w gruncie, a jakie w szklarni ?

Post »

Witam seredecznie. Przeczytałam wszystko co tutaj piszecie i takie mam pytanie: czy pod folią, albo w szklarni udadzą się odmiany dedykowane do gruntu?
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
rafalpl85
100p
100p
Posty: 103
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie pomidory uprawiać w gruncie, a jakie w szklarni ?

Post »

Folia czy szklarnia jest po to żeby pomidory były wcześniej.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jakie pomidory uprawiać w gruncie, a jakie w szklarni ?

Post »

Ooo ;:oj jaki stary wątek odkurzyłaś.Wczesność to ten plus,ale nie wszystkie gruntowe odmiany sprawdzą się w szklarni/folii.Myślę że ktoś kto takowe gruntowe odmiany z powodzeniem przysposobił pod osłoną na pewno się odezwie. ;:108 Ja ze swej strony mogę z czystym sumieniem polecić typowo gruntową odmianę którą z powodzeniem uprawiam od wielu lat w tunelu i jestem z niej zadowolony. ;:108 Jest to Faworyt.W gruncie owoce są wprawdzie trochę większe,ale dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Jakie pomidory uprawiać w gruncie, a jakie w szklarni ?

Post »

Aha. Ale odwrotnie już nie ? Odmianom, które są dedykowane do szklarni, w gruncie będzie im za zimno?

Dziękuję Faworyt za odpowiedź :)
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jakie pomidory uprawiać w gruncie, a jakie w szklarni ?

Post »

Niekoniecznie,to też działa w obydwie strony,ale tak jak mówię nie każda odmiana potrafi się przystosować.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5099
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jakie pomidory uprawiać w gruncie, a jakie w szklarni ?

Post »

Przez uszkodzoną folię wydostał się na zewnątrz czubek pomidora Vp-2, dał sobie radę z warunkami atmosferycznymi, ale smakowo znacznie gorszy od tych samych owoców z tego samego krzaka z pod folii.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”