Uratowane storczyki (Art) :)

Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Joasiu w tym tygodniu zamierzam wkleić nowe zdjęcie schilleriany z pędzikiem. ;:3
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
śnieżka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3059
Od: 2 wrz 2007, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Z wielkim zainteresowaniem zapoznałam się z historią schilleriany i cieszę się, że historia ma szczęśliwe zakończenie, bo storczyk podjął współpracę i wykazał się ogromną wolą przeżycia. O tym jak troskliwie był pielęgnowany świadczy ten pędzik- ogromne gratulacje za uratowanie i doprowadzenie go do kwitnienia dla Was obu. ;:138

Katlejka jest tak piękna, że faktycznie sama stanowi wspaniałą ozdobę świąteczną. Niech jeszcze długo kwitnie i wszystkich zachwyca.
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Joanno!

Teraz pokibicujemy ;:108 zanim Phal.schilleriana pokaze nam piękno.
Czego życzyć ? niech pozostanie skrytym marzeniem .
Nie piszę o rekordach , ale.......

Alleee ...kto wie? ;:23

Phal.schilleriana potrafi zadziwić przytoczę opis:
..Już w 1875 roku pewien egzemplarz tego storczyka stanowił dla Lady Ashburton wzorzec ilustracji
do wielkiej Kroniki Ogrodów.
Jaki był storczyk- ---->3 pędowy.Każdy z nich miał odpowiednio :
96 ,108 i 174 kwiaty.....

Resztę wrażeń :roll: pozostawiam ... Waszej wyobrażni.

pozdrawiam J ;:76 VANKA
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Art pisze:Dla Was wszystkich z okazji Świąt moja Cattleya w pełnym rozkwicie :)

Obrazek

Obrazek



Życzę Wszystkim ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
WSPANIAŁEJ RODZINNEJ ATMOSFERY,
A W NOWYM ROKU 2010 OBFITYCH STORCZYKOWYCH KWITNIEŃ ;:4
Wspaniale kwitnie, marzenie ;:138 i dziękuję za życzenia i wzajemnie życzę tego samego:)
Powodzenia we wszystkim dobrym w Nowym 2010
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Witaj Asieńko w Nowym 2010 Roku :wit, a Wszystkim życzę samych dobroci i cudowności na ten nowy roczek ;:162 .

Asiu raz na wozie, raz pod wozem. Niech twój Phal. Schilleriana pieknie nam wszystkim rozkwitnie, za to u mnie Phal. Philadelfia postanowił wypuścić pędzik i biedaczkowi wszystkie pączki opadły. Cóż, nie najlepszą porę sobie wybrał do kwitnienia. Co teraz zrobić z łysym kikutkiem ? Nigdy nie stosowałam i nie byłam zwolenniczką metody obcinania pędów kwiatowych.
Awatar użytkownika
agnieszka__
500p
500p
Posty: 657
Od: 22 paź 2009, o 23:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: słoneczne południe

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Catleye cudne nawet bardzo kolory wyśmienite -ja w tym roku muszę taką mieć .

Zainteresował mnie opis Jovanki dotyczący Phal.schilleriana i przeglądając zdjęcia tego storczyka rzeczywiście zwraca uwagę niebotyczna ilość kwiatów pozwolę sobie wkleić mam nadzieję ,że gospodyni wątku mnie nie przegoni
oto to zdjęcie robi wrażenie ,życzę takiego kwitnienia ;:138 ;:138 ;:138

http://www.phals.net/schilleriana/00ph0289.jpg nie umiem tak wkleić aby zdjęcie się otwarło od razu ale jakoś sobie poradzićie ,a może ktoś pomoże ;:180

tu dopisuję,info ważne!
Agnieszko , dobrze,ze podałaś link. Każdy sobie otworzy,obejrzy. Nikt nie pomoże.
Natomiast wklejanie na FO zdjęcia bez zgody jego autora nie jest możliwe .Usuwane są takowe, naruszają prawo autorskie.JOVANKA

Bardzo dziękuję za uwagi ,zapamiętam zasady ;:14 co by na przyszłość gaf nie popełniać.

Allle... - to nie była gafa.Nie wszyscy znają od razu zasady, powiedzmy *techniczne* na kazdym forum.Teraz wiesz.Ja dopowiadam.
Na pocieszkę wklejam też link -drzewo olbrzym.To dekoracja na światowej wystawie WOC w USA.
Drzewo z Phal.schilleriana stworzone zostało dla dekoracji przez jednego z producentów.
To jest widok! a każdy storczyk wielopędowy.Ogrom kwiatów.Niestety część zdjęć z tego pokazu została "zamknięta"/wycofana, a były też szczegóły http://chat.phalaenopsis.net/viewtopic. ... 20&start=0 .

Miłego zamyślenia i podziwiania.Jovanka
zielone jest piekne
pozdrawiam Agnieszka
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 18&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Phal. schilleriana są piękne, bardzo chciałabym takiego mieć...
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Ojjjjj.... :D , zajrzałam na Forum teraz po godz.1-szej w nocy, a tu tyle miłych odwiedzin, komentarzy i...ciekawostek ;:7
Dziękuję Wszystkim :) !

Jestem pod wrażeniem tych niespodzianek jakimi potrafi zaskoczyć Phal. schilleriana
Ilość pędów, bogactwo kwiatów i na koniec to "kwitnące drzewo" - coś niesamowitego ! ;:154 ;:224
Dziękuję bardzo Jovance i Agnieszce za linki do tych wspaniałości ;:180

Na szczęście :wink: mam całkiem zdrowe podejście do mojej słabej jeszcze roślinki.
Nie liczyłam na jej pędzik i z wielkim zainteresowaniem obserwuję jej rozwój.
Nawet jeśli w przyszłości wyda na tym etapie jeden lub kilka kwiatów, to już będzie szczęście.
Bo zdarzyć się może wszystko - jak pisze z wielką pokorą Lucynka o swojej
Phal. Philadelphia. Ja też Lucynko pozostawiłabym decyzję roślinie, a nóż... zbierze jeszcze siły aby wydłużyć pęd ?

Dziękuję Wam za ciepłe życzenia Noworoczne i pochwały dla katlejki. Zakwitły 2 kolejne pączki u tej pierwszej,
a następne 2 (bo rosły 4) chyba zmarzły bliżej szyby, bo wyglądają jakoś dziwnie.
Też mówię 'trudno' i cieszę się tym co już rozkwitło.
Alusia61
200p
200p
Posty: 386
Od: 11 paź 2009, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Wtaj Aniu, nareszcie i ja dotarłam do ciebie.
Wątków niezliczone ilości i czasu niezbyt wiele ale staram się choćby pobieżnienie wszystko przejrzeć. Jak będzie więcej czasu to sobie obiecuję jeszcze raz wszystko od początku zobaczyć.
Cattleyki wspaniałe, Phal. schilleriana :shock: (jak zobaczyłam jakie cudo może z niej wyrosnąć, chyba sobie zafunduję :lol:)
Ostatnio prezentowana Cambria znam pod nazwą-Miltonidium Bartley Schwarz. Jest piękna i tak obfite kwitnienie ;:63 Aniu życzę ci dalszych sukcesów i obfitych kwitnień.
Będę na pewno częstym gościem u ciebie :wit
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Miło mi Ciebie gościć Alusiu :)
Przechrzciłaś Asię na Anię, ale nie szkodzi :D Bardzo lubię to imię i wszystkie Anie, które znam
to wspaniałe osoby. Jedna z nich, to moja Przyjaciółka :wink:

Widzę Alusiu, że jesteś też "nocnym Markiem".
Cieszę się, że spodobały Ci się pokazane storczyki i dziękuję za pochwały i życzenia :)
Mojej 'Schillerianie' muszę powiesić w pobliżu zdjęcia tych przebogato ukwieconych sióstr, żeby
miała się na kim wzorować jak dorośnie :wink:
A katlejki (i Masdevallie), to chyba moja słabość :roll:
Awatar użytkownika
Agita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2327
Od: 5 lis 2008, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Witaj Asiu noworocznie :)

Patrząc na niesamowitą żywotność Twojej schilleriany, masz wielkie szanse doczekać prawdziwiej burzy kwiatów- zdjęcia wklejone przez Agnieszkę i Jovankę powalają na kolana! ;) Gratuluję sukcesu w ratowaniu- i Tobie i Madzi- i trzymam kciuki nie tylko za pędzik, ale i całą roślinkę, by była coraz silniejsza.

Katlejka cudna, też bardzo je lubię, choć nie wszystkie zestawy kolorystyczne mnie przekonują, dlatego wstrzymuję się z decyzją, choć mam możliwość kupna niedrogo przekwitniętej. Ale jak tak popatrzę u Ciebie, to już bym leciała do sklepu..! :D Pewnie się w końcu odważę zaryzykować :)

I niech się nam pąki nie dają- w końcu już Nowy Rok mamy, a to już niemal wiosna ;)
Pozdrawiam, Agnieszka
Storczyki cz. I ; Storczyki cz. II ; Tu inne zielone
"Nie ma jednej prawdy, jeśli rzetelnie obserwuje się człowieka" Z. Zapasiewicz
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Agnieszko, jak miło że do mnie wpadłaś. Pewnie wieczorkiem wpadnę z rewizytą :)
Dziękuję za tyyyle życzliwości ;:168
Życzę Ci katlejki, bo ich kwitnienia są spektakularne dzięki kolorystyce, kształtom i rozmiarom.
Przyznam jednak - żałuję, że nie trwają dłużej... :|

Ja trafiłam na wyjątkowo żywotną roślinę - piękną i chętną do kwitnienia :!:
Niedawno miała z jednego przyrostu 3 kwiaty, a dziś ma już rozkwitnięte 2 kolejne z innego przyrostu
i 2 kolejne pączki dojrzewają. Myślałam, że mi przymarzły przy szybie, ale widzę, że doszły do siebie:

Obrazek

Poza Phal. schilleriana mam też kolejnego storczyka, którego przywracam do życia. To Phal. bastianii.
Na zdjęciu widać biały drucik, którym umocowałam roślinę do podłoża za szczątki uschniętych korzeni.
Liść oparty o brzeg doniczki wisi na jednym 'włosku', gdyż skalpelem musiałam wyciąć z niego czarną plamę.
Po tych zabiegach wyrósł storczykowi widoczny na zdj. korzonek. Mam nadz., że roślina się nie podda...

Obrazek

I na koniec moja Maxillaria, która tworzy nowe psb. Dla mnie to bardzo interesujący widok :)
Pierwszy raz obserwuję rozwój tego rodzaju storczyka, u którego młode psb wyrastają powyżej tych starszych.
W dodatku po obydwu stronach. To dla mnie niesamowity widok.

Obrazek Obrazek

Obserwacja rozwoju nie znanych mi rodzajów storczyków to taka mała adrenalinka :wink:
Awatar użytkownika
gogi
200p
200p
Posty: 491
Od: 27 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Uratowane storczyki (Art) :)

Post »

Cattleya jest cudowna i jaka szczodra w kwitnieniu a Maxillaria - intrygująco wygląda :D
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”