Pomidory San Marzano

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MalgosiaR
200p
200p
Posty: 343
Od: 11 lut 2013, o 18:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Miałam w ubiegłym roku San Marzano3.Pieknie rosły i owocowały.Nawożenie rzędowe kurzeńcem.
Małgosia
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Dostałam od forumowiczki nasionka z napisem San Marzano (bez cyfry).
Czym się będą różnić od San Marzano 2 lub 3?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Na pewno wielkością owoców. Miała sąsiadka 1, 2 i 3 .U jednych były dość duże owoce, u drugich średnie, bardziej podłużne a trzecie najmniejsze rosły na 'gałązkach'. Wszystkie plenne ale nie potrafię przypasować numerków.
farkosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 26 maja 2013, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Witam wszystkich.San Marzano posadziłam w ubiegłym roku.Urosły potężne krzaki ,ale owoce bardzo długo dojrzewały,część nie zdążył dojrzeć.trochę mnie to irytowało.Krzaki rosły w tunelu .Spróbuję jeszcze w tym roku ,zobaczę.Owoce ,które dojrzały do konsumpcji średnio smaczne .Drugą odmianą,którą uprawiam już kilka sezonów jest malinowy warszawski.Jest bardzo smaczny ,dosyć duże owoce, plenna odmiana i też można używać na przetwory.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Przetwory robi się różne ,do nich oba gatunki się nadają ale na suszone pomidory to ozarowski malinowy to niestety nie.
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Też miałem San Marzano w gruncie. Jakby 2 różne klony, nie wiem co i jakie. Ale owoce wszystkich były owalne, średnio-małe, twarde, zbite. Na świeżo kiepskie w smaku w porównaniu z malinówkami itp..
Ale do suszenia San Marzano są rewelacyjne, żona robi do słoików. W smaku są dużo lepsze później niż inne odmiany. Jeszcze mam chyba 1 słoik - super są :)
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

No właśnie obawiam się tego, jakie w smaku będą te pomidory. Oryginalnie rosnące na wzgórzach Italii na świeżo są przepyszne, ale możliwe, że to zasługa klimatu i gleb. W każdym razie jeśli nie podpasują, jako takie "do kanapki" to na pewno i tak pójdą na przeciery lub do suszenia. Obawiam się tylko, czy nie za szybko wysiałem na rozsady, bo w innym wątku o pomidorach trwa dyskusja nt. tego, że jeszcze na to zbyt wcześnie.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Na pomidory zdecydowanie za wcześnie. Ja, San Marzano Redorta będę siała jak każdego roku ok.15 marca. Prowadzę je na jeden pęd. Są plenne, zdrowe i zawsze zdążą dojrzeć.
Kasia
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

W takim razie będę musiał wysiać je jeszcze raz. A czy ten termin 15 marca, to pod osłony, czy do gruntu ?
Awatar użytkownika
Agulka11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 23 mar 2011, o 18:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Nie patrz na terminy - sam się zastanów kiedy w Twoim rejonie pogoda pozwala na wysadzenie do gruntu. Odlicz sobie 6-8 tygodni od tego terminu
Pozdrawiam
Forumowiczka - Aga
del999
50p
50p
Posty: 95
Od: 12 lut 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Wychodzi wysiew w połowie marca :) Pospieszyłem się, ale dobrze, że kupiłem więcej nasion. BTW kupiłem nasiona firmy Vilmorin, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z pomidorami od nich ?
Awatar użytkownika
sachel
100p
100p
Posty: 174
Od: 14 lut 2014, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Czy jest szansa w donicach 14l wyhodować tego pomidora? Ma ktoś podobne doświadczenia? Dostałem nasiona gratis, i nie wiem czy warto próbować, czy oddać komuś nasiona. ? :wink:
Zbyszek T
200p
200p
Posty: 350
Od: 22 wrz 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory San Marzano

Post »

Jak nie masz pomidorów w gruncie, to jednak do donic wybrałbym odmiany do bezpośredniego spożycia lepsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”