Kolekcje Floriana cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8089
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florku
Cudne kwiecie pokazujesz :D
Kalanchoe przypomina pelargonię .
Krokusiki prześliczne, nasze dziś dopiero się pokazały :D
Iryski cebulowe już trzy kolory ;:138 Kathrine też :D
Nie mogę uwierzyć, że ten piękny błękitny szafirek u Ciebie teraz już tak wygląda. :shock:
Szkoda tylko ,że zdjęcia maleńkie.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2360
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Madziu, nie miałem pojęcia, że sromotniki takie nieprzyjemne w zapachu :shock:
Wiosna galopuje tak szybko, że kokorycze sprzed dwóch dni jeszcze w pąkach a dziś już w pełnym rozkwicie!
corydalis solida 'George P. Baker'
Obrazek

Loki, moje dziwidło też już chyba jest przeszłością. Odkryłem w poniedziałek, że zostało w ziemi na zimę :(
Sasanki lubię w każdej fazie wzrostu. Obecnie są w takiej:
Obrazek

Agnieszko, szafirek błękitny zawsze kwitnie tak wcześnie; uwierz :lol:
Niestety fotosik odmawia współpracy więc muszę korzystać z innego serwera, który pozwala wstawiać tylko taki format zdjęć :(
U mnie szafrany kończą już kwitnienie:
crocus vernus 'Pickwick'
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Jeden sromotnik bezwstydny potrafi zepsuć powietrze w dość dużej odległości od siebie.
Przy stojącym, wilgotnym powietrzu czuć ścierwem na jakieś 15-20 metrów, czasem nawet dalej.
Jeżeli trafi się wyrośnięty, dobrze ukształtowany egzemplarz obok którego wyrastają młode, jeszcze w formie jajowatej, to razem z muchami, które obsiadają grzyb oraz smrodem, który wydziela, grzyb wywołuje na prawdę piorunujący efekt :;230

Tutaj jest świetny obrazek takich grzybów:

http://epodkarpacie.com/index.php?page= ... ccat_id=21

U mnie sromotniki pojawiają się latem w miejscu, w którym rośnie trochę starszych drzew i ukształtował się leśny typ gleby.
Zastanawiam się, ilu gości przez grzeczność nie pyta, co mi tam zdechło i leży pozostawione do pełnego rozkładu.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12256
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

U mnie sasanki w końcu wypadły... Trudno. Może kiedyś odkupię i posadzę w lepsze miejsce...

A co do dziwidła ? nigdy nie mów nigdy... Może będziesz miał pozytywną niespodziankę.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2360
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Dzięki Madziu za info o sromotniku-śmierdzielu. Chyba jednak wolę pałczychy - śmierdzą tylko jeden dzień a liśćmi zdobią kilka miesięcy.
Wiosna w pełnym rozkwicie, bo zakwitły narcyzy, kokorycze, tulipany, zawilce i sasanki.
tulipa tarda
Obrazek

anemone blanda
Obrazek

Loki, dałeś mi cień nadziei co do dziwidła ;:304
Sasanki na szczęście zadomowiły się u mnie, choć to nie są optymalne warunki dla nich, tzn. glina jest dla nich za ciężka. Ale dają radę.
To mój największy wiosenny skarb - miłek wiosenny:
Obrazek
i dzikie narcyzy (do dziś nie wiem, jak się dokładnie nazywają)
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Ja też nie przepadam za sromotnikami, ale były na ternie ogrodu, zanim nastały moje czasy.
Tak więc żyję sobie koło nich, ale nosa nad nim i nie nachylam :wink:
Poza tym te grzyby są tak powszechne w tutejszym środowisku, że ich charakterystyczny odór czuje się w wielu miejscach.
Można powiedzieć, że się przyzwyczaiłam.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Witaj Florianie :wit

Wspaniale zaprezentowałeś jesienne dalie i astry, te rośliny potrafią odczarować znienawidzoną przez wielu jesień. Przyznaję się bez bicia, że i ja jakoś za nią szczególnie nie przepadam, bo kojarzy mi się z końcem sezonu ogrodowego, krótkimi dniami, zimnymi nocami i mgłami. Dzięki tym kwiatom (u mnie w znacznie skromniejszej ilości ;:306 ) można jednak jeszcze czymś rozweselić duszę ogrodnika ;:108
Jakiś czas temu z radochą ogromną wpadłam do Twojego wątku sprzedażowego, jednak te piękności, które najbardziej mi się podobały, rozeszły się jak ciepłe bułeczki :;230 Zadowoliłam się zatem zakupami marketowymi i internetowymi. Zobaczymy, co też z nich wyrośnie. Niestety, z pewnością nie będą się umywać do Twoich. A są przepiękne, gdyby tylko ogród był z gumy... astrami też pokusiłeś, nie powiem... ;:224 Trudno pomieścić w ogrodzie wszystkie chciejstwa, więc trzeba po troszku ze wszystkiego :D

Ale tyle na temat dalii i jesieni. Przed nami nowy sezon, wiosna ;:138 U Ciebie już kolorowo i mnogo od odmian. A nawet na parapetach i w doniczkach z daliami ;:oj Podziwiam za zapał, niech Ci pięknie rosną ;:333
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2360
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Madziu, masz duży ogród więc i dla sromotników znajdzie się w nim miejsce. U mnie każdy metr jest ważny i musi być dobrze wykorzystany. W tak małym ogrodzie, zapach sromotników czułbym stale więc było by to nie do wytrzymania. Śmierdzące obrazkowate to co innego, bo kwitną 1 dzień. Właśnie przywiozłem wczoraj kolejne "pachnące inaczej" cudo - arum cornutum :tan
Moja wiosna w ogrodzie:
Obrazek

Dziękuję Minnie za miły wpis nt. moich wątków i ogródka :)
Osłupiałem, czytając "znienawidzoną jesień" :shock: Nawet zimy nie odważyłbym się tak nazwać, choć za nią nie przepadam, a co dopiero jesieni, która jest mega kolorowa, obfitująca w owoce (te jadalne i te ozdobne), pozwalająca robić fantastyczne zdjęcia, dająca przyjemne orzeźwienie i niespodzianki, pozwalająca zrównoważyć działania ogrodowe z innymi równie ciekawymi przyjemnościami ducha i ciała itd. Trzeba się trochę wysilić by dostrzec i w pełni docenić jesień ale warto!
O tym, że dalie z marketu to kupowanie kota w worku, myślę ,ze wiesz. Zgodność odmianowa - 30-40%. Kiedyś mnie to nawet intrygowało ale teraz już nie. Za dużo tego mam, by dać się skusić kolorowym etykietom. Kiedyś nawet z litości kupowałem na wyprzedażach dalie kapersowe, bo żal mi było półżywych bulw w czerwcu. Teraz sam wywalam nadwyżki, bo takie są prawidła natury, rynku i racjonalnego myślenia.
Zapraszam Cię do dalszego oglądania zdjęć, czytania wpisów i przeglądania moich ofert, bo będą coraz obszerniejsze. Samych karp dalii w tym roku wysadzę ok. 700 więc będzie się działo :tan
Obecnie królują u mnie tulipany:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

:wit

Tulipany pięknie u Ciebie zakwitły - w takiej ilości są imponujące ! A w głębi obsypana kwiatami magnolia, też robi wrażenie. Ale najbardziej zadziwiła mnie ilość karp dalii, które musisz wkopać. Jest nie tylko imponująca, ale dla mnie też lekko przerażająca... Przed Tobą niezłe wyzwanie, bo przecież i inne roślinki czekają już w kolejce :D
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

700 dalii wysadzisz musiałam spojrzeć drugi raz bo myślałam ,ze coś pokićkałam przy czytaniu .Jednak nie gdzie to wszystko Florianie pomieścisz ;:oj Super widoki wiosenne ilość tulipanów powala
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2360
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Marysiu, Sadzenie dalii celebruję wręcz i idzie mi to dość sprawnie. Jestem w połowie sadzenia.
2000 tulipanów - jest co wkopywać i wykopywać ale dla tego widoku lubię to robić. Oprócz tych pospolitych, co na zdjęciu lubię też tulipany botaniczne:
Obrazek

Jadziu, kocham dalie, dlatego co roku podwajam ich ilość :lol: W ub. roku posadziłem 320 karp, no to w tym zamierzam ich mieć dwa razy więcej.
Kolejny tulipanowy maluszek:
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8089
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florku
Masa tulipanów robi ogromne wrażenie :!:
Przypomina mi ogród Babci. :D
700 dalii :!: Nie wyobrażam sobie posadzenie 70 - ciu u siebie.
To już Kolekcja Narodowa :D
Zaobserowowałam w tym roku dziwne zjawisko na daliach - nie wiem , czy pisałam, mają małe kiełki, niektóre trzymane w domu w ogóle nie wypuściły. Żyją oczywiście.
Przeważnie o tej porze miały wybujałe czułki.
W sumie to dobrze, ale dziwi.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Kolekcje Floriana cz.1

Post »

Florianie, 700 sztuk to nie tylko spektakularny widok, ale też ogromna praca w to włożona. Czekam na fotki, bo kocham dalie i ich widok w takiej ilości na pewno zaprze mi dech :lol:
Super pomysł z tulipanami. Ja też jesienią wysadziłam kilka w donicach, ale muszę to jeszcze dopracować.Moje tulipanowe szaleństwo w tym sezonie kiepskie ;:7 Był mróz, nie było śniegu.....
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”