Jaka kosiarka na mały trawnik?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
slawekk04
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 kwie 2007, o 19:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post »

Niestety nie ma kosiarek elektrycznych ze zwijanym kablem pozostaje akumulatorowa.
Pozdrawiam
Słwekk
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Sławku, Brill to jest angielska marka, bardzo dobry sprzęt. Alko to jest niemiecka marka (teraz robią dużo sprzętu w chinach i tamtych okolicach), sprzęt średniej klasy dla amatora. Jeżeli róznica w cenie jest niewielka to polecam Brill (kolorystyka czerwono zielona). Nie pamiętam kto to rozprowadza ale zapewne to jest Krysiak z Poznania. Firma na rynku od dawna, mają serwis i części zamienne. Będzie udany zakup. Jak moźesz kup ten sprzęt w jakimś punkcie ogrodniczym najlepiej specjalistycznym - ułatwi to Tobie dostęp do ewentualnych roszczeń gwarancyjnych. Kupując sprzęt w markecie możesz być odsyłany gdzieś.... przez punkty serwisowe. Dobry wybór. Powodzenia ;:172
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ekonomicznie - elektryczna, ale praktycznie - spalinowa.
Ten odwieczny problem kabla i koszenia po deszczu (możliwość porażenia) daje przewagę spalinowej.
To jest mój pogląd.
Ja mam elektryczną, bo mam b. mały trawniczek - ok. 20 m.kw.
Ale przy 300 metrach kw. nie wahałbym się na spalinową.
Jakub . . . . .
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Waleria. Większą trawę skosi kosiarka o większej mocy elektryczna lub spalinowa. Elektryczne w mocach od 1300 Watt a spalinowe tylko z silnikiem Brigs@Straton, Honda (nie kupuj z Tecumseh) już od 4KM. Nie ma kosiarek elektrycznych ze zwijanym kablem. Ten problem można rozwiązać stosując wieszak do kabla (powinna mieć go każda kosiarka elektryczna). Sprawdź kosiarkę akumulatorową Bosch. Ma dobre parametry, długi czas pracy i krótki czas ładowania akumulatora. POnadto jest cichutka i lekka. Niestety trawnik szybko rośnie, przy przekropnej i cieplej pogodzie trawę należy kosić nawet co tydzień, optymalnie co 2 tygodnie. Bębnówki mają to do siebie, że trochę większa trawa wymaga dużo większego wysiłku koszenia. Jak masz mały trawnik polecam tą akumulatorówkę. Poradzi sobie z trochę większą trawą. Do bardzo dużych traw to mamy już kosiarki bijakowe lub karczownice - to już sprzęt profesjonalny. :idea:
Małgorzata_j
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 cze 2007, o 12:49
Lokalizacja: Warmińsko- Mazurskie

Co wybrać - kosiarka spalinowa

Post »

Witam. Mam poważny problem. Nie bardzo wiem co byłoby lepsze do koszenia trawy na mojej działce- kosa spalinowa czy kosiarka? Moja działka ma około 250 m2- i jest położona na wzniesieniu. Trawa została posiana w kilku prostkątach. Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie dlatego pytam o Wasze zdanie :) Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :)
Małgorzata
MichałSo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 cze 2007, o 12:21

Post »

Na tak mały areał proponuje zgrabnaą kosiarke elektryczną. Spalinowa kosiarka odpada bo jest wieksza od elektrzycznej poza tym nienadaje sie zabardzo do koszenia terenu ze spadkiem, kosa spalinowa nie wykosisz równiutkiego trawnika no chyba żę masz duża wprawe w koszeniu taką kosą.
Małgorzata_j
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 cze 2007, o 12:49
Lokalizacja: Warmińsko- Mazurskie

Post »

Problem w tym że na działce nie ma dostępu do prądu . Dlatego pod uwagę biorę kosę lub kosiarkę spalinową. Tylko co wybrać? Nie mam doświadczenia w koszeniu trawy. Myślę,że będzie to robił mój mąż - jednak ja chciałabym żeby mój trawnik dobrze wygladał :)
MichałSo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 20 cze 2007, o 12:21

Post »

No to pozostake spalinowa kosiarka do takiego areału wystarczy 3,5 KM ( nie spotkałem mniejszej) a bo tu jest jeszcze pochulenie terenu ech a duze to pochylenie terenu jest ( kosiatki spalnowe mogo byc użytkowane na pochyleniach do 20 stopni o lie dobrze pamietam.
Małgorzata_j
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 20 cze 2007, o 12:49
Lokalizacja: Warmińsko- Mazurskie

Post »

Dzięki za rady - chociaż nie bardzo wiem jak zmierzyć ten kąt pochylenia działki :roll:
Awatar użytkownika
gofimi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 9 kwie 2007, o 22:54
Lokalizacja: Elblag

Post »

Do koszenia zboczy i innych nachyleń powyżej 20 % można używać kosiarek spalinowych 2-suwowych, ale to bardzo duży koszt (znalazłam jedną za 7 tys.). Ja też mam nachylenie powierzchni i koszę spalinową 4-suwową. Jak na razie działa. A kosą nigdy nie będzie tak ładnie jak kosiarką. Nawet przy wielkim doświadczeniu koszącego.
A ja dopiero tworzę.....
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam... :D
Do koszenia używam kosiarki spalinowej i kosy spalinowej. Faktycznie potwierdzam wcześniejsze opinie, trzeba mieć bardzo duże doświadczenie by powierzchnie płaskie, czy to pod kątem, czy równe kosić kosą spalinową tak by uzyskać równy dywanik. Moim zdaniem kosa spalinowa ma inne przeznaczenie np. do wykaszania wysokich już chwastów lub nieużytków, takich powiedzmy do 30 cm lub podkaszania trawy wokół płotów, cokolików lub krzewów ozdobnych. Do koszenia płaskich części trawnik używam kosiarki spalinowej. Trudno jest coś radzić skoro nie zna się pochyłości terenu. W końcu można stosować koszenie przemienne np. z góry do doły wzniesienia, a następnie w poprzek. Proponuje porozmawiać z użytkownikami kos spalinowych na pewno mają podobne opinie.

pozdrawiam... :D Markwal
bliźniak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 30 sie 2005, o 11:28

Post »

Małgosiu. Brak prądu to problem. Bardzo ważne jest jakie nachylenie ma Twój trawnik. Max do 25 stopni. Jak zmierzyć.? Orientacyjne przy pomocy kątomierza - tylko w odniesieniu do poziomu!!!!
Na 250 m2 kosiarka spalinowa jest nieekonomiczna a na pochyłościach problemem jest jej pchanie. Kosiarka z napędem to większy wydatek i na pewno nie silnik 3,5 KM. Kosiarka dwusuwowa to dobry pomysł. Można nią śmiało kosić na zboczach. Wydatek rzędu (zależy od kosiarki) 1000 - 1500 zł. Kosa spalinowa chyba będzie najlepszym rozwiązaniem - tylko raczej mąż musi kosić. Jak napiszesz skąd jesteś postaram się podesłać Ciebie do kompetentnego punktu sprzedaży i tam udzielą dobrych porad. Tylko daj znać, teraz już wypychają sprzęt, którego mają za dużo. Trzeba uważać. :wink:
Pozdrawiam
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Moja działka to miliony różnych wzniesień . Mam zarówno kosiarkę, jak i kose spalinową. Tę drugą na wszelakie pagórki. Polecam więc kosę, jeśli nie chcesz mieć stresów podczas koszenia, że silnik Ci zdechnie :lol:
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”