Ustawienie siewnika do trawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
ogrofan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 lut 2008, o 20:19
Lokalizacja: Lubin

Ustawienie siewnika do trawy

Post »

Witam serdecznie wszystkich miłośników ogrodów !
Jest to mój pierwszy post, choc czytelnikiem Waszego forum jestem od dawna .
Mam mały dylemat związany z ustawieniem siewnika , nigdy nie używałem tego urządzenia (siewnik listwowy firmy Gardena). Co do zasad siewu, to są mi one znane (okresloną ilość mieszanki trawy, przeznaczoną na daną powierzchnię dzielimy na dwie części i siejemy krzyżowo), problem w tym, jak ustawić wylot nasion w siewniku (10 pozycji), aby nasionek nie zabrakło bądż nie zostało ? Może ktoś z Was korzystał z tego lub podobnego siewnika i podzieli się doświadczeniem. Krótko mówiąc, na której pozycji ustawić wylot w skali od 1 do 10 ?
Pozdrawiam raz jeszcze i przyjemnego odpoczynku życzę. ;:18
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Nie przypomnę sobie na której pozycji ustawiałam gęstość siewu, jakoś tak w połowie, mniej więcej.
Ale najpierw domieszałam do nasion trawy trochę suchego piachu i wysiewałam taką mieszankę.

Uważam, że lepiej siać rzadziej i jeśli ew. nasion zostanie, to dosiać później, niż od razu siać za gęsto, a takie właśnie normy z reguły zapisane są na opakowaniach (żeby klient kupił więcej kg nasion...).
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

ja miałam ustawiony ten siewnik na 7.( gardena 500)
wcześniej na 4 wysypałam nawóz hydrokompleks, na to trawa i polecam wysiać gęsto( miałam wysiane prawie 100% więcej nasion niż podane.Piękna gęsta trawka wzeszla na 6 dzień od posiania.Trawę jeśli nie masz kupionej zdecydowanie polecam Barenburg - golf.piękna, miękka i wytrzymała.
nawóz i trawke trzeba przykryć cieniutką warstwą ziemi, zwałować i codziennie dwa trzy razy dziennie podlewać...( oczywiście jak jest sucho)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”