Antooosiowo - Anolkowe baniaczki cz. II

Oczka wodne, stawy kąpielowe, strumienie, kaskady, skalniaki, rośliny wodne, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Może w przypadku molinezji z jakichś naturalnych źródeł mają kłopoty. Ja mam molinezje od wielu lat, ze wzglęu na inne ryby nigdy nie zasalam wody. Ryby są zdrowe, duże i piękne. Więc pewnie wszystko zależy od środowiska pochodzenia. Moje świderki nie jedzą glonów z szyb, jeśli te się już nawet pojawią. Ampularie są nie głupie, tylko trzeba pilnować, żeby nie stały się plagą - szybko się mnożą.

A teraz coś dla Antooosi :D Zdjęcia troszkę dziwne, bo niestety za jasno i wszystko się w szybie odbijało. Mój piękniś dobrał się z Furią. Pozostałe samiczki ignoruje.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
kiler
50p
50p
Posty: 72
Od: 20 mar 2006, o 01:07
Lokalizacja: Słubice

Post »

Śliczny samczyk bojownika syjamskiego ;) widać ta samiczka może być chętna do tarła i dlatego to właśnie Ona mu przypadła do gustu :D teraz tylko rośliny pływające i czekać aż dochowasz się potomstwa.
A co do ślimaków to wystarczy kokony ampularii (łatwo je znaleźć na szybie zakrywającej akwarium) na bierząco usówać wówczas nie ma się z maluchami problemu ;) a w razie coś mam na sklepie wygłodniałe bocje które chętnie każdą ilość ślimaczków skonsumują :D
Jeśli chodzi zaś o molinezje to widocznie hodowcy trzymali je w wodzie z dodatkiem soli i każda inna woda bez jej dodatku powoduje u nich stany chorobowe-teraz hodowcy nawet paletki szprycują lekami by po ich odstawieniu zaczynały chorować więc wszystko jest możliwe ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Ilonko dziękuję Ci bardzo! wiedziałam,że tarło bojowników musi byc wspaniałe,ale nie spodziewaam się,że aż tak! Wspaniały ten Twój rajski ptak i jego wybranka :wink: .Teraz niecierpliwie czekam na wieści o dzieciaczkach.Ależ będa śliczne! A cykniesz jeszcze foteczkę gniazda?Echhhh...kocham bojowniki.... 8)
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

kiler te zdjęcia to właśnie z tarła. Ikra już była w gniazdku częściowo. A samiczka także gdy nie jest jeszcze gotowa, dominuje w akawrium, a Onek nie zwraca uwagi na dwie pozostałe. Zastanawiam się, czy ich gdzieś nie oddać, bo ta samiczka dość chętnie je straszy :twisted:

Antooosiu dzięki za miłe słowa :D Zobaczymy czy chłopak się spisze w roli tatusia.

To ich pierwsze tarło, więc gniazdko bez rewelacji, jak się okazuje, ikry też jest niewiele. Zobaczymy, czy ją utrzyma :roll:

Obrazek Obrazek
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

beędą male rybki HURA HURA :!: :!:
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Są maleństwa, na razie wiszą bezwładnie w gnieździe. Tatko spisuje się całkiem nieźle. Krytyczny moment dopiero nadchodzi - chwila, gdy będzie trzeba je zacząć karmić. W tym roku nie mam niestety miejsca na hodowlę żywego pokarmu, zobaczymy czy uda się na sztucznej zawiesince.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

O jaaaa!Zatem trzymam kciukasy i czekam na relacje.
A u mnie -szykuje się zalewanie nowego zbiorniczka :D :D :D .Od wczoraj mam 240!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

Jak fajnie ale będziesz szaleć, ciesze się razem z tobą.

Dokupiłam moim chłopakom (platki ), jeszcze jedną dziewczynkę tym razem w ich kolorach i nic wolą zaczepiać Gurami.
Ale mi się samczyki trafiły, zapatrzone są tylko w siebie :P :P :P
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Narcystyczne paltki :D
Antooosiu no to jestem przeszczęśliwa, tyle o tym gadałyśmy i jest! Suuuuper. Mam nadzieję na relację z tworzenia. :D Pomysł jest?

Mój Onek zaczął straszyć dzieciątka, wyleciał do swojego baniaczka. Dziś widziałam tylko dwa "plemiczki" jak na nie mówię. A ja idę sprawdzić w necie, kiedy im się ten woreczek żółtkowy wchłania, i kiedy je trzeba zacząć karmić. :roll: Zapomniałam :oops:
Na fotkach w czerwonych ramkach widać maluszki

Obrazek Obrazek

(trzeba je sobie powiększyć :wink: )
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Jejuniu...pozytywnie zazdoszczę bojkowej rodzinki.A ja-urobiona po łokcie,ale baniak zalany :D .Na dno pod żwirek poszło filtusowe podłoże,są dwa korzonki i...kilka rośłinek...póki co-pusto...ale sprzęt pracuje i przygotowuje nowy domek dla skalków.
A właśnie-teraz o skalkach-niestety mój czarno-żółty ulubieniec nie doczekał tej pięknej chwili-zamęczyły go brzanki przez zbyt piękny ogon :( .

A co do planów baniaczka-zobaczymy-czas pokaże-miało byc odważnie-holender ze skalkami...aczkolwiek Ilonko przez Ciebie :wink: tęsknię za bojkami :oops:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Antosiu, ale jaka to przyjemna praca i jakie będą efekty :D Czasem warto na all zapolowac na roślinki :D Bojowniczków do skalarów nie radzę :wink: Zobaczymy, czy mi przetrwają maleństwa. Trzymajcie za nie kciuki.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Nowe fotki maluszków, już szaleją sobie w toni, nie siedzą tylko przy powierzchni. Martwi mnie jednak sprawa konserwacji instalacji elektrycznej w bloku i przerw w dostawie prądu. Trzymajcie kciuki, by to przetrwały.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Witajcie.Anolka cudnie rosną maluszki.Trzymam kciuki z całych sił i niecierpliwie czekam na kolejne zdjęcia.
A teraz troszeczkę o moim nowym,wymarzonym(Ilonka coś o tym wie :wink: )baniaczku.Najpierw historia:wyniuchałam okazję na pewnej aukcji...no i kupiłam.Niestety,dzięki Ilonce udało mi się stwierdzic,że filtr zewnętrzny,który kupiłam w zestawie-jest zepsuty.Pan okazał się chytry na gotówkę i oddał tylko 100zł(za filtr zapłacilam 160).No i tak-baniak zalany,w środku rybeńki(50l wody wzięte ze 112),a ja o jednym aqua szucie turbo 750 na dwa baniaki.Latałam od jednego do drugiego,co 12godzin przekładając filtr.
W końcu,kupiłam aquael unifilter 1000 uv-c.W planach oczywiście kubełek,ale ostatnio były inne wydatki... :oops:
No,to teraz troszkę z opisów...baniaczek ma 240l(120x40x50cm),przednia szyba prosta(lepiej przez nią rybcie widac).

Flora:
Anubiasy(nana,mini,barteri),ludwigia pe...coś tam,cryptocoryny(balansae i dwie jakieś tam),echinodorus(prawdopodobnie jenisej+drugi nie wiem,jaki),bacopa,lotosek tygrysi czerwony,pistia,wąkrotka no i nieodzowny nurzaniec(taki zwykły i kręcony).Marzy mi się jeszcze paprotnica i echinodorus wielki.
Fauna:
2 x bocja striata,zbrojnik niebieski złoty-samica,2 x otosek,10 x neon innesa(marzenie M....wrrr),5x skalar.
Muszę pilnie dokupic jeszcze z pięc skalarów,bo wczoraj już zauważyłam przepychanki...czy to możliwe,żeby walka o terytorium?Zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Bardzo proszę o opinie,rady...i wszelkie sugestie-mile widziane :wink: .
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
ODPOWIEDZ

Wróć do „OCZKA wodne, kaskady, skalniaki, rośliny wodne”