Nie ma róży bez kolców... różanka u Ewy.

Zablokowany
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ewo - znalazłam taką odmianę - Mortimer Sackler - kwiaty podobne, czekam kiedy moja Warwick Castle zakwitnie, kupiłam ją w markecie, mam nadzieję, że nie będzie pomylona ale te półpełne różowe kwiaty też są pełne uroku. Ładnie zaczynają Ci kwitnąć róże.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Wczoraj wyłaczyli nam prąd i nie mogłam pisać ale już jestem :D

Zofijo
a może dosadz pnącą New Dawn- jest zdrowa, bardzo szybko rośnie i będzie pasować z The Fairy

Krysiu,\
Tych podgryzionych korzeni nie musi być dużo , ale jak gryzoń zjadł te malutkie przez które roża pobiera wodę to ona od razu więdnie :(
U mnie też jakieś szaleństwo z tymi gryzoniami
wczoraj naliczyłam chyba 5 nowych dziur, a kotek przyniósł to w prezencie :lol:


Obrazek

Gosiu
dziękuję ;)
rzeczywiście podobna ale moja nie tak pełna. Bez znajomości i tak się nią ciesze :D
Ciekawa jestem Twojego Warwicka, jaki jest rzeczywiście? :roll:
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Ewo - mój Warwick do kwiatów nie spieszy się, ma dużo pąków ale one stoją w miejscu. Sama jestem ciekawa jak zakwitnie, kupowałam tą róże w Castoramie, z R. jestem ciekawa dlaczego zamieszali odmiany. W katalogu Austina znalazłam jeszcze takie odmiany - Scarborough Fair oraz Austins Windflower, nie jestem pewna czy one z kolei nie mają za mało płatków.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Gosiu,
pomyłki odmian są bardzo częste, szczególnie w marketach. Ale na szczeście to była róża z golym korzeniem za 5 zl, wiec nie ma czego żałować , jest przecież piękna :D
Dziękuję za sugestie odmian. Sprawdziłam i niestety to też nie te. Przegladam internet w poszukiwaniu, zastanawiam się czy to czasem nie jest jakaś odmiana za starych róż. Ale jest ich setki odmian. Chyba napiszę do jakiegoś hodowcy?
Może się spotkał z taką odmianą?

Rozwijają się kolejne róże.


Obrazek NN
Obrazek Rose de Rehts
Obrazek Othello
Obrazek Louise Odier
Obrazek Lichkonigin Lucia
Obrazek ciemna Fairy
Obrazek Schneewittchen (Iceberg)
ObrazekGolden Showers
zofija
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 3 maja 2008, o 11:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Witam :D
Rok temu Hanka55 podpowiadałą mi, że ta nasza niby Warwick to może być już wybita z podkładki róża damasceńska. Zajrzyj w mój profil i zobacz 2 pierwsze posty jakie pisałam.
Sorry, że tak Ci proponuje, ale nie wiem jak to umieścić w tym poście :oops: . Jest tam zdjęcie Hani damascenki i wygląda ta róża tak jak nasze.
Śliczna ta ciemna Fairy, możę moje też będą takie :) .
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Post »

Oj Ewuś, coś mi się wydaje, że muszę się szykować jakąś wycieczkę na przyszły tydzień :lol:
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Piękne :)
A czy ta czerwona o pojedynczych kwiatach to nie przypadkiem Robusta?
Odmiana pochodzaca od r. rugosa, ale bez tych charakterystycznych lisci.
Wielki krzew do 2 metrów, powtarzający kwitnienie.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Zofio
nie wiem czy dobrze trafilam na twoj post. czy to ten?:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=#484490

Obejrzałam tez zdjęcia na twoim fotosiku. Ta róża rzeczywiście wygląda jak Constance Spry. Byłoby cudownie! :D
A jaka jest na tym zdjęciu z kalendarza?
Czy masz swoj wątek? Jakos nie moglam trafic.
jeśli nie to nie zwlekaj z zalożeniem , masz przepiękne róże! Szczegolnie podoba mi się Alchymist. Moj dopiero kupiony w doniczce, ale ma 3 pąki :)

Magdo
wpadaj kiedy masz czas i ochotę :wink:

Walentyno,
dziękuję ;)
A czy Robusta ma tylko 5 płatków? Bo ta moja ma dwa okółki płatków czyli 10 i kwiaty rosną pojedynczo na pędzie. A krzak ma nie caly metr, pierwszy raz zakwitł i ma 3 kwiatki


Obrazek Obrazek
zofija
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 3 maja 2008, o 11:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Witam:D
Dzięki za pochwały, do założenia wątku jeszcze dojrzewam :lol: . Ta różą w kalendarzu to też ta nasza. Syn , który jest grafikiem komputerowym, zrobił mi ten kalendarz, żebym i w te smutniejsze miesiące mogła patrzec na swój ogród :) .

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ht=#312375

Tu jest zdjęcie Hanki damascenki.

Alchymist mocno ucierpiała w tą zimę, jak prawie wszystkie u mnie, ale już wyglądają prawie tak jak powinny. Dokupiłam trochę róż w Rosarium. Czekam z ciekawością na kwitnienie Chippendale, Alohe i Biedermaier. Mam też posadzoną na wiosnę w donicy Ice Cream. Wyrosłą ogromnie i ma olbrzymie pąki. Nie mogę sie doczekać, żeby zobaczyc kwiat. I się zastanawiam, czy można by ją delikatnie wysadzić do ogrodu, bo krzaczor zrobił się ogromny od wiosny. Ale boję się, żeby jej nie zniszczyć.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Zofio
mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na twój wątek :wink: , będzie co podziwać, oj będzie :shock:

Moja córka jest w liceum w klasie informatycznej - chyba też ją poproszę o zrobienie podobnego kalendarza. To świetny pomysł!!!

Damascenki są prześliczne! Już myślę, jak tu wykombinować kawałek dla tych pięknych krzewów :lol: Chyba zliwkiduję kawałek żywopłotu z ligustra.

Z tą sadzoną w donicy poczekałabym jeszcze z wysadzaniem do gruntu. Lepiej nie naruszać korzeni aż porządnie przerośnie ziemię, wtedy będzie łatwiej przesadzić.

U mnie zaczęła rozwijać się Colette. W tym roku będzie cała obsypana kwiatami. Postaram sie zrobić dzisaij zdjęcia.
zofija
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 3 maja 2008, o 11:10
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Masz rację, trochę jeszcze poczekam z tą Ice Cream. Pierwszy rok bawię się w sadzenie w donice. Pięknie rosną, ale dosyć szybko. Najlepiej ma się Biedermaier, bo to niska róża.
Colette też mi się zawsze podobała ale nie można mieć wszystkich :lol: .
Mam też pierwszy rok w ogrodzie Eden, rośnie ładnie i czekam na kwitnienie. Ciekawe, czy będzie tak piękna jak na zdjęciach. Twoja wygląda przepięknie.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Post »

Zofio,
jestem ciekawa tej Biedermaier, :o

To prawda, że nie można mieć wszystkich, choć by się chciało :lol: :lol:

Eden warto mieć, choćby w donicy na balkonie!!! To jedna za najpiękniejszych róż, jakie do tej pory wychodowano! :D

Tak wyglądają jej nabrzmiałe pączusie:


Obrazek

a tak zakwitła Colette


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Witaj Ewo :D

Ta Colette jest przepiękna!!! Udało mi się ją kupić wczesną wiosną w tym roku, na razie malutka jest bardzo, nie ma nawet pąków kwiatowych.

Mam nadzieję, że ta róża, będzie tą różą :roll: Różnie to rzeczywiście bywa :?

Twój Warwick Castle, raczej nie jest Warwickiem, moje mają dużo pełniejsze kwiaty.

Z kolei Twoja Iceberg, wygląda jak moja Icelady :?

Kupowałam w zeszłym roku, dodatkową Fisherman's Friend, która moim zdaniem nie jest wcale tą różą :? Mam 3 starsze Fishermany i mają inny kolor. Ale ta i tak jest piękna, może nie trzeba się przejmować nazwami :D

Masz piękną kolekcję róż Ewo :D
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”