Początki madziarynki - czyli jak z chaszczy zrobić ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

WITAM .
Zapowiada się całkiem nieźle .Będę śledzić twoje dalsze poczynania .
Widać ,że nie brakuje ci pomysłów i zapału do pracy .
Na 2 fotce to na pewno cis .
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Tymczasem deszcz z zachodu dotarł i do nas i z dzisiejszego działkowania nici. Co prawda na działkę się wybierałam ale wróciłam w połowie drogi gdyż wiało tak, że obawiałam się, że mnie z tego roweru zwieje. Działkę mam za miastem jakieś pół godzinki rowerem. Ale droga biegnie miejscami pod górę więc trzeba się trochę namęczyć zanim się dojedzie do miejsca więc człowiek jest odrobinę zmęczony jak już tam dotrze. W drodze powrotnej wstąpiłam do sklepu ogrodniczego zobaczyć jakie tam mają roślinki. i zakupiłam jedną trawko- bylinkę.

Obrazek

Niestety kupiłam ją jako trawkę bezimienna i nie wiem jaką ma nazwę. Upewniłam się natomiast, że mój malutki iglaczek to cis pośredni

Mam jeszcze inne maleństwa iglaste, ale na razie nie jestem pewna czy przeżyją przeprowadzkę i nie pousychają. Odkryłam również małego dęba


Obrazek

dąb ( szypułkowy ??? )

Trzeba będzie znaleźć dla niego jakieś miejsce, chociaż nie wiem czy na działce mogę go trzymać. Takie drzewa nie rosną w końcu szybko więc i przesadzić jeszcze zdążę.

Basiu poziomeczki bardzo dobre są i do późnej jesieni mi w tamtym roku owocowały Porozsiewały mi się po całej działce więc je musiałam poprzesadzać. Zrobiłam szeroki rząd przy alejce. Niestety skrzyp z nich wychodzi i trzeba się go będzie jakoś pozbywać. Może trzeba w nie jakąś ściółkę wysiać to chwasty nie będą wychodzić...
Awatar użytkownika
HannaCS
500p
500p
Posty: 852
Od: 18 cze 2008, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Floryda

Post »

witaj nowa forumowiczko :)
z dębem nie powinno być żadnego problemu, one się łatwo przyjmują :)
a poziomeczki pierwsza klasa :)
masz spore pole do popisu i wiem, że za chwilę będzie tu pięknie
powodzenia
Owoce dojrzewają w słońcu, Ludzie w świetle miłości!!

zielony ogród w lesie
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Taki zbieg okoliczności ,ale ja też pstryknęłam 3 dni temu dębik :P
Tylko ,że ja go wykopałam w celu zrobienia Bonsai ...!!!
Jedno niby-Bonsai juz mam ,bo przystrzygłam umierającego fikusa i powyginałam mu gałązki :twisted: ,ale właśnie wtedy niesamowicie odżył ,dostał mnóstwo lisci ,a jak poczytałam sobie w necie o prawdziwych metodach ,to własnie dowiedziałam się ,że do tego celu nadają się takie młode siewki . No i teraz przyszły "Bartek "czeka na wsadzenie i dobrze się ma...
Obrazek
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Ten mój rośnie sobie na mojej działeczce, taka samosiejka. Szkoda mi go wycinać. A co to bonsai? Jak to się robi ?
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

To takie trochę katowanie :oops: drzewka ,żeby wychodować z niego miniaturę dorosłego drzewa ...Przycinanie, drutowanie gałązek ,płaska doniczka ,która nie pozwala na rozrośnięcie się korzeni...
Ja chcę spróbować ,znalazłam w internecie specjalistyczne strony . I tam właśnie piszą ,że najlepiej zacząć od takiej naturalnej siewki.
Magda.
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Madziu, kiedyś miałam poziomki w ogrodzie, ale z biegiem czasu zniknęły - muszę sobie jakąś sprawić.
Swoją drogą Twoja bylina wygląda mi na zawciąg nadmorski - bardzo ładnie się rozrasta i kwitnie. Niestety ja robię 3 podejście do niego, bo ciągle coś mi się z nim dzieje - raz pies się na nim wyleżał, raz kot. ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

No to mam już dwa zawciągi do kompletu. Dziwnym trafem wpadły mi w oko podczas wizyt w sklepach ogrodniczych. Znaczy się mam zawciąg do zawciągu, bo myślałam, że teraz kupuję inną trawkę. U mnie poziomki sobie wędrują po działce jak chcą, dosłownie jakby miały nibynóżki. Gdybyś bliżej mieszkała to bym ci jakieś ukopała i już. Mój kot nie jeździ ze mną na działkę, jak już to się najwyżej powyleguje na balkonie i podszczypie trawkę, może to i lepiej jeszcze by poszedł w maliny i już...

No to wiem już co to bonsai. może też spróbuje, chociaż trochę mi szkoda umartwiać tego dęba. I tak już siębidak nacierpiał jak mu kosiarką po karku jeździli. Aż cud, że żyje...
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Szkoda dębu na bonsai. Przynajmniej mi by było szkoda - a nuż odwdzięczy Ci się za uratowanie i pięknie Ci wyrośnie. Moja siostra buduje teraz dom na działce otoczonej dębami - ładnie szumią. ;-)
Kota to ja mam domowo-łownego. Wzięliśmy go ze schroniska. Bardzo miłe zwierze - nie miałczy, nie drapie, poluje, każdemu da się pomęczyć, załatwia się na ogrodzie, zjada wszystko. ;-)

Aaaa.. a koszony dąb widać ma tak samo ciężki żywot jak moja jeżyna bezkolcowa, którą dostałam od kuzyna. Przez ponad rok notorycznie ją wykaszałam, w tym roku obiecałam, że przestanę dokonywać tej rzezi i sobie ją oznaczyłam.
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

A ja posadziłam ostatnio kolcową pod siatką. Właściwie to nie wiem czy dobrze zrobiłam, gdyż podobno jest kłopotliwy mieszkaniec ze względu na kolce i na to że niekontrolowanie się rozrasta. Została pozyskana z tej drugiej strony siatki więc nie będę miała wyrzutów sumienia jeśli trzeba ją będzie wykarczować czy coś. Po prostu zobaczę jak będzie się zachowywać, a jak mnie za mocno podrapie to sobie pójdzie i już. A może jeżyny będą nad wyraz słodkie.... Na działce mamy po sąsiedzku czekają jeszcze na mnie jeżyny bezkolcowe i sadzonki winogron. Ale to już dalsze plany, na czas kiedy altanka zostanie wyremontowana, teren przeorany i wyrównany i będzie wiadomo gdzie sadzić. Tymczasem jeżyna kolczasta wygląda tak:

Obrazek

jeżyna kolczasta

A kot w doniczce wygląda tak, żeby nie było, że się całkiem nie udziela w pracach ogrodniczych...

Obrazek

Kicia w doniczce
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Cześć Madziu,
Ja właśnie w części ogrodzonej, w której mam mini-igilaki ciasno posadzone i różne a la skalniakowe rzeczy, miałam jeżynę z kolcami. Ona się bardzo szybko rozrasta, a ja trochę gapa jestem, ciągle w nią właziłam, przeszkadzała mi przy koszeniu, więc postanowiłam ją zwalczyć. Obok wsadziłam tę bezkolcową od kuzyna, bo ponoć pięknie rośnie. Jeśli zarośnie mi płot i oddzieli od sąsiedztwa + będzie miała owoce to już pełnia szczęścia. Kolcowa jeszcze się przebija, ale nie dam jej szans! ;-D

Hyhy, dobra ogrodniczka to i kota w doniczce wyhoduje... ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
madziarynka
200p
200p
Posty: 317
Od: 21 maja 2009, o 00:34
Lokalizacja: Lublin

Post »

Basiu Zawsze to jakiś sposób żeby oddzielić się od sąsiadów. Ja właśnie poszukuję czegoś co szybko i ładnie rośnie żeby zrobić tam ścianę i zasłonić tyły ogródka sąsiadki, które wyglądają nierewelacyjnie. W sąsiedztwie planuję oczko wodne. Może masz na to jakiś pomysł co tam posadzić???
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Magdo -kwitnący kot jest piękny !
:P :P Magda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”