Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz.1

Drzewa owocowe
Zablokowany
emeryt

Do p Latta

Post »

To z Allegro Obrazek
Piszecie że niema truskawek pnących,zwisających też niema,wszystko zależy jak się posadzi,gdzie i wczym
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

a czy ktos zna inną odmiane truskawek calorocznych niż Selva ktora ma opinie niesmacznych owocow... ?
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Smaczny jest np. Elan. Jest to truskawka uprawiana z nasion. Wychodzi drogo, bo 100 nasion kosztowało 78zł, a miałam z tego tylko 24 szt. rozsady. Być może ktoś sprzedaje sadzonki. Mam jeszcze Rosanę (kwitnie na różowo, smak owoców taki sobie).

Oprócz Selvy inne powtarzające to Everest, Diamante, Evie, ale o ich smaku nic nie wiadomo.
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

A czemu te 3 się nie przyjęły? Czy one były doniczkowane, czy z gołym korzeniem jak kupowałeś?
emeryt

Post »

Lotto
Truskawki były pakowane po pięć sztuk w woreczku ,korzenie były ladne,ale listki wybiegłe i żółtawe
i ten jeden pęczek sie przyją cały,a zdrugiego tylko dwie szt,
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Post »

Ratunkumiałem 5 ciupenkich krzaczków fagaria ananassa ale 2 juz zgniły i widze że nastepna jakas chora kur.... dlaczego prosze o szybką pomoc !!!! :/

Obrazek
Maniak roślin egzotycznych :)
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Może mają za mokro? Po zasianiu powinny być raz podlane, przykryte czymś przeźroczystym i nie powinno się podlewać. Lepiej gdy mają lekko za sucho.
Teraz to możesz podlać z jakimś środkiem przeciwko chorobom siewek (np. Previcur lub Sandofan).
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Post »

Po zasianiu podlewałem je co tylko ziemia wyschła :/ Już nie będę tak podlewał :/
Maniak roślin egzotycznych :)
jordan23
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 12 maja 2009, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

czy ktos moglby mi pomoc i wskazać miejsce gdzie moge kupic kilka sadzonek truskawki selva lub innej powtarzającej bo niestety wiekszosc sklepow internetowych i na allegro wyprzedalo juz wszystkie sadzonki na ten rok. Jest jedna oferta selvy na allegro ale gosc ceni sobie 4zl za sztuke ledwo nad ziemie wystającej sadzonki i 17zl za przesylke :(
Moze ktos z forumowiczow moglby sprzedac pare sadzonek takiej truskawki z wlasnej hodowli ?

gg:605200
DdAaGg
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 maja 2009, o 23:43

Post »

ja zasiałam je do doniczki i spryskuje je raz dziennie i przykrywam i robię im szklarnie domową:) dużo powschodziło ale 3ba czasu i zobaczyć na opakowaniu ile % powinno wzejść
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Post »

Mi z 30 paru nasion wylazło 8 sztuk z czego 2 zdechły :) ;]
Maniak roślin egzotycznych :)
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

emeryt pisze:Lotto
Truskawki były pakowane po pięć sztuk w woreczku ,korzenie były ladne,ale listki wybiegłe i żółtawe
i ten jeden pęczek sie przyją cały,a zdrugiego tylko dwie szt,
To były sadzonki "frigo", które ktoś trzymał bez światła kilka dni, więc nie Twoja wina, że się nie przyjęły.
emeryt

Prawdopodobnie pnące

Post »

ato truskawkipnące po 20 dniach w gruncie Obrazek [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/924 ... c7e85.html]Obrazek[/URL
I teraz nie wiem czy,aby się pieły ,zastosować wyciągarkę
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”