Ogrodowa miniaturka Eury

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Ogrodowa miniaturka Eury

Post »

Witam serdecznie
Przegladając Wasze ogrody,nie wiem czy mam się czym chwalić....ale ponieważ kocham każdą wyhodowaną przez siebie roślinkę to chyba pasuję do tego forum.
Od trzech lat mieszkam w Jabłonnie k/Waszawy,jestem typowym "dzieckiem bloków",które ogród zna jedynie z wakacji u dziadków :) więc moje rośliny muszą często wykazać się sporą siłą przetrwania - jakoś znoszą moje dzikie pomysły...Co je nie zabije to wzmocni?
Kupiliśmy blizniaczka z "zagospodarowaną" już działeczką.Trawnik i kostkę brukową "dzieliły" cztery spore thuje ,które już pierwszego roku przesadziłam pod płot i dosadziłam im towarzystwo,aby wypełnić szpaler.
Zdjęcia które wklejam zrobiłam z okna - widać mniej więcej obrys mojego królestwa.
Na tej fotce widać kawałeczek woliery (pełnoetetowa kociara ze mnie),przy niej posadzona jest róża pnaca,clematis i wiciokrzew,potem szpaler thuji,pomiedzy i przed nimi sporo roślin.
Obrazek
Pod płotem:azalia,rododendron i mniaturowa azalia,magnolia krzew i drzewko,2 hortensje i budleja , thuja i coś co miało być jodłą koreańską :) i kilka iglaków.Z przodu oczywiście stadko innych roślin.
Obrazek
Od strony kostki,przy pergoli róze pnace i pod nimi miniaturowe.Zblizając się do domu,poletko róznych odmian fijołków,róza herbaciana,trochę wiosennych kwiatów,na końcu migdałek.
Obrazek
Pod ścianą domu stoi duża pergola z pnącymi różami.W pełni spełnia swoje zadanie:zasłania skrzynkę elektyczną - poprzedni właściciel miał rózne dziwne pomysły...hmmm...
Pozwolę sobie pochwalić się potem moją ogrodową wiosną - bo fotografować moje ślicvznotki też lubię :wink:
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Jeszcze kilka dni temu tak wyglądała rabatka przy wejciu do domu.
Jest to okropne miejsce do sadzenia roślin - miejscami mam tam tylko ok 20cm ziemi.Na szczęście szafitki i fijołki czują się tam dobrze.
Obrazek Obrazek Obrazek
Ludzi którzy budowali ten dom powinno sie poszczuć psami....
Cała przestrzeń przed domem to jedno wielkie wysypisko śmieci i gruzu.Żeby posadzić rosliny wykopywaliśmy wielkie doły,które potem wypełnialiśmy ziemią...
Ale warto było :)
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Eury witaj na forum :D
Napisz proszę coś więcej o roślinkach w Twoim ogrodzie :)
Jakie kwiaty lubisz, jakie jeszcze chciałabyś mieć...
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Noen
100p
100p
Posty: 128
Od: 13 cze 2007, o 21:02
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Witaj!!!
Chętnie będę odwiedzać twój ogród :D . Czekam na kolejne fotki. Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Witaj Cynthio,
uwielbiam "stare" odmiany roślin:mam masę floksów,łacznie z tymi "dzikimi" które rosły w przedwojennych ogródkach,miodunkę,gozdziki skalne i brodate,fijołki,orliki (paskudki strasznie mi się wysiały),irysy,tulipany,ostrózki,len,hortensje i róże,magnolie :)

Sporo roslin mam od "Babi Sąsiadki".Jest to kochana starsza Pani która obdarowywała mnie roslinami ze swojego ogrodu.Za co jestem jej bardzo wdzięczna :D
Ogrodowa miniaturka Eury
Storczykowe bidulki Eury
Pozdrawiam Viola - rodzaj rośliny z rodziny fiołkowatych?
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Oj odwiedzajcie mnie proszę :) - może dzięki Wam moje roślinki uwolnione będą od moich szaleństw.
Witaj Noen :)
Ogrodowa miniaturka Eury
Storczykowe bidulki Eury
Pozdrawiam Viola - rodzaj rośliny z rodziny fiołkowatych?
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

WItaj Eury w braci ogrodowej:-)

Mam o wiele mniejszy skrawek niz Ty i zazdroszcze ze masz tyle pola do popisu!
Pokaz wiecej zdjec roslinek i jakies nie z wysoka - będę zagladac:-)))
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kocina
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 22 lip 2008, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków, 6b

Post »

Witaj :) Pewnie że będziemy odwiedzać, tylko teraz taki szalony czas..

Przynajmniej dla mnie - po przydługiej zimie jak wydarłam do ogródka, to tyle mnie widzieli..

Wiem coś niestety o kiepskich pomysłach ludzi budujących dom - od dwóch lat walczę ze zniszczoną ziemią :evil: Byle się nie poddać ;) Już widzę zmiany, choć do ideału jeszcze bardzo daleko.

Czekamy na więcej zdjęć - jeśli możesz, wklejaj pełny rozmiar zamiast miniatur. Wygodniej się ogląda.

Jak duży jest Twój pieris? Pięknie kwitnie :) Znasz może nazwę tych czerwonych tulipanów? Nie są chyba wysokie? Śliczne.
Pozdrawiam ? Ogródek Marty: 1, 2
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

Witaj :)

I chwal się, chwal :) I wrzuć te zdjęcia co mi wysłałaś na maila, hę ?

Jak zasłoniłaś pergolą skrzynkę?

Też myślę, by coś takiego srobić, ale pnacze- myślę o różach? musiałoby rosnąć w pojemnikach...


Zapomniałaś napisac o swoich licznych domowych kwiatach :)


Kocina,
znów wyczułaś kociarę ;)

Witaj Cynthio :) Miło cię widzieć i w tym wątku :) Wątku mojej wieloletniej kumpeli ;)
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Aniu,na Twoje zyczenie :) uwaga chwalę się rokiem ubiegłym
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dotąd Ania była jedną z nielicznych osób zasypywaną fotkami....nie tylko kotów :)

Kocina,jak klikniesz w fotografie to otwiera się do pełnego rozmiaru.
Tulipany są miniaturowe.Co do odmiany...tylko nie parskać śmiechem proszę....kupno wygladało tak:poproszę 5 tych cebulek,5 tych i jeszcze 5 tamtych :twisted:
Pieris ma ok.30 cm.To była jego pierwsza zima w ogródku.Pozno go przykryłam i bałam się ze mi zmarznie...

Przy Was nauczę się dokładności...hihihi...mam nadzieję

Ihasia,zaraz lece po aparacik odrabiać zaległości :)
Ogrodowa miniaturka Eury
Storczykowe bidulki Eury
Pozdrawiam Viola - rodzaj rośliny z rodziny fiołkowatych?
Awatar użytkownika
eury
200p
200p
Posty: 410
Od: 1 kwie 2009, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jabłonna k/Warszawy
Kontakt:

Post »

Zdjęcia z dzisiejszego popołudnia.
Moje ukochane magnolie.
Kącik w którym oprócz magnolii są rododendrony,azalie,róze czerwone rabatowe,niebieski len i cała masa gozdzików różnych odmian.Oczywiście na fotce wszystkiego nie widac....ech...nadrobię....
Obrazek
Magnolie w tym miejscu to lekkie szaleństwo..no cóż kochają mnie i rosną pomimo wietrzyska jakie nimi pomiata.Kupujac je byłam święcie przekonana że TU NIE WIEJE - hmmm...
Obrazek Obrazek
Podpory drzewka, to nie ze wzlędu na wietrzysko (no aż TAK nie wieje) tylko na moje dwa psy sporych rozmiarów....Mirka(chart afgański) "ścieła" mi dwie róże :evil:
Obrazek Obrazek
Ciąg dalszy nastąpi :) lece odebrać dziecko...
Ogrodowa miniaturka Eury
Storczykowe bidulki Eury
Pozdrawiam Viola - rodzaj rośliny z rodziny fiołkowatych?
Awatar użytkownika
ifanka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 kwie 2008, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post »

Witam i pozdrawiam - ja również "dziecko bloków" i tez kupuję w sposób - o tamtą roślinkę prosze i tamte cebulki ;) Najwazniejsze sa chęci i wsparcie takiego forum jak nasze :D
Magnolie i róże masz sliczne - u mnie dopiero w planach, bo się zdecydowac nie moge co, jak i gdzie :wink:
Pozdrawiam bardzo serdecznie ;) ANKA
Ogród Ifanki
Awatar użytkownika
ihasia
500p
500p
Posty: 600
Od: 19 maja 2008, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bawaria

Post »

Piekna magnolia!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”