Początki nowego ogrodka

Zdjęcia naszych ogrodów.
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

O Felu, ależ u Ciebie wiosennie.... :roll: :wink:
Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Jest wyjatkowo pysznie! Od dwoch tygodni mamy prawdziwa wiosne. Jest cieplo (15-20°C). Dookola kwitna drzewa, krzewy, kwiaty i trudno pozostac w domu. Nieopodal nas rosnie piekne, ogromne drzewo. Mysle, ze to mimoza, ktora kwitnie tu przez okragly rok. Zwlaszcza zima, w pochmurne dni milo na nia patrzec. Na tle zieleni sasiadujacych drzew, Dzięki swym licznym, zlotym kwiatom tworzy przestrzen pelna swiatla, jakby tam zatrzymalo sie slonce. Teraz przechadza sie ono po bezchmurnym niebie raczac wszystkich swym lagodnym cieplem. W ludziach radosc i ozywienie. Pojawiaja sie pierwsi smialkowie morskiej kapieli. Tylko w majtkach, brrr...Serfuja tu wlasciwie caly rok, rowniez zima, ale wtedy pod ochrona kombinezonow-pianek. Na plazy rozebrane dzieciaki graja w szczypiorniaka, czy inna gre. Moze to zbyt wczesnie, ale tyle w nich radosci co kurazu. Bo jak nie cieszyc sie zyciem, gdy dokola kwitnace drzewa, magnolie, kamelie, forsycje, i cale bogactwo nieslychanie szczodrobliwej ziemi. A oto jeden ze smialkowObrazek
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Aż miło poczytać, że gdzieś słonko świeci i jest ciepło... :D
Od razu w człowieku budzi się nadzieja ,że i do nas niedługo ciepełko dotrze :!:
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Cyntio wiosna juz do Was idzie. Troche ma daleko, ale niebawem pojawi sie z calym swoim dobrodziejstwem. ;:122
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Post »

Fela mam nadzieję ,że masz rację :!: :D
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

witam Cie Felu na forum :D
Na twojej skarpie widzę róże okrywowe,będą pięknie wyglądały,zazdroszczę klimatu i ciekawych roślinek,powodzenia w uprawie :D
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Lucy, Najjaśniejsza Pani w moim skromnym ogródku ! Wszelki duch Pana Boga chwali ! Co to ja się napatrzyłam, naoglądałam, napodziwiałam w Twoim wspaniałym ogrodziei ciągle mi mało i pewnie jutro znowu tam zajrzę, za Twoim pozwoleniem oczywiście. Śpieszę też podziękować za radę Waszej Łaskawości. Z pewną obawą muszę się przyznać, że nie znałam dotąd nazwy „róże okrywowe”. No teraz już wiem, ale mi trochę głupio i nie śmiem Waszej Wysokosci głowy zawracać podobnym dyletanctwem. ;:180
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

To prawda, tu wiosna w pełni . Piękne, choć malutkie kwiatuszki pokazała Grewilla. Posadziłam też Kordylinę australijską i niebieską Hortensję. Aby utrzymac intensywność koloru niebieskich kwiatów, jesienią ludzie okładają ziemię wokół krzaczka algami. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
foggia
500p
500p
Posty: 516
Od: 25 lis 2008, o 21:43
Lokalizacja: Szkocja

Post »

Witaj Felu. Cieszę się, że trafiłam do Twojego ogródka. Masz bardzo ciekawe rośliny. Szczególnie interesuje mnie crinodendron. Właśnie niedawno go kupiłam i nie mogę znależć wielu informacji o nim. Nie wiem, jaki duży i jak szybko rośnie, czy przezimuje w ogrodzie, czy raczej trzymać go w donicy. Mój jest na razie malutki, ale ma dwa pączki kwiatowe. Czy możesz napisać o nim coś więcej?
Pozdrawiam serdecznie.
Maria
Miiniaturowy ogród
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Marysiu, z przyjemnością podzielę się tym co wiem o tej roślinie. Posadziłam swój krzaczek pod koniec listopada. Nie osłaniałam go na zimę, bo wytrzymuje temperaturę do -7°C. Tu, podobnie jak u Ciebie temp. min. zimą to -5°C i czasami wichury, których nie lubi nasz pupilek. W Twoim ogródku będzie się miał dobrze w miejscu bardziej osłoniętym, gdzieś przy murze. Lubi też półcień i nie wymaga specjalnej troski. Może rosnąć we wszyskich rodzajach ziemi z preferencją kwaśnej. Jeśli chodzi o wysokość to różnie o tym piszą. Na mojej etykiecie wys. to 3-5m(szr.1m), ale czytałam, że może osiągnąć i 8m. Pewnie to sprawa klimatu. Gałęzie ma bardzo trwałe. U mnie podczas zimy wytrzymały wichurę 120km/h i tylko trochę liści pogubiły. Zazdroszczę pierwszych kwiatów(kwitnienie kwiecień – czerwiec), u mnie jeszcze się nie pokazały nawet pączki, choć tu już dosyć ciepło. Bardzo kolorowo u Ciebie! Pozdrawiam. Fela
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Witaj Fela!
Napisałam Ci PW :)

Bardzo ciekawe masz roślinki, niektóre nieznane u nas... będę śledzić jak będą rosły...
Ciekawa jestem Twoich róż! Czy kupujesz Meilanda? Czy masz swoje ulubione?

pozdrawiam Cię serdecznie. Odbierz PW
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Lisko, no ja Cię przepraszam, ale na tym poziomie to Ty nie pogadasz ze mną. Bo któż to jest Dailand? Mogę się jedynie domyślać, że to jakiś hodowca. Jestem zupełnym laikiem i proszę o łatwiejszy zestaw pytań. Tymczasem pokażę etykiety róż, które posadziłam w zeszłym tygodniu. To róże okrywowe i pnące. Myślę, że dość łatwe w uprawie dla takiego amatora jak ja. Jednocześnie chcę tworzyć ogrodek o skromnym, wiejskim charakterze i one wydają się odpowiednie. Niewielki tu wybór, choć pojechałam do większego miasta Lorient i odwiedziłam duży sklep ?Truffaut?. Róż było stosunkowo niewiele, ale innych fantastycznych kwiatów całe mnóstwo. Bardzo podobały mi się drzewka iglaste. Najróżniejsze rodzaje, których nigdy dotąd nie widziałam, niestety, bardzo drogie, no to je tylko pogłaskałam i wraz z różyczkami odjechałam. Fela
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Ania Kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1482
Od: 19 lut 2009, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Witaj Felu, masz piękne niespotykane u na rośliny, szczególnie zainteresowała mnieto roślina kwitnąca na czerwono - Grewilla - chyba :-)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”