Ogród pod wierzbą 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś :wit jeszcze całkiem sporo kwitnących tulipanów znalazłaś w swoim ogrodzie ;:215 u mnie te kilka upalnych dni sprawiło, że już prawie wszystkie ogłowiłam.
Krzewuszki pięknie obsypane kwiatkami, kamasja rozpoczęła swój spektakl ;:333 Pięknie, kolorowo ;:215
Dobrej, spokojnej pogody ze słońcem i deszczem, a przede wszystkim ciepełka w dzień i w nocy.
Buziaki ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2900
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Loki, a to możliwe, że dlatego wreszcie maczki mam, a sasanki jednoroczne, bo zmieniło się pH ziemi w ogrodzie.
Orliki mam odwieczne, ale już drugi rok zżera je łanocha pobrzęcz ;:14 , to mogą same nie przetrwać. Zresztą tak jak i łubiny, też w menu tego chrząszcza!

Marysiu, dziękuję ;:196. Staram się zmusić aparat w telefonie do współpracy, chociaż się buntuje i nie chce mi niektórych kolorów robić naturalnie ;:223 .
Narcyzy to moje najbardziej ulubione w ogrodzie, obok wszelkiego innego kwiecia :D .
Pomarańczowe maczki też mam, to teraz czekam na pełne :heja .

Maryniu, przyziemie w ogrodzie pozieleniało, teraz bardziej przyciągają wzrok kwitnące krzewy ;:333 .
Z ogrodowych zajęć, najbardziej lubię sadzenie :tan , to coś tam zawsze kwitnie.
Majówka minęła spokojnie w ciepełku ;:168 , oby ten tydzień nie przyniósł l niemiłych niespodzianek ;:196

Małgosiu, to ja dziękuję w imieniu chwalonych kwiatuszków ;:180.
Tulipany igiełkowe to już ostatnie :( , chyba czekały aż inne przekwitną, żeby pokazać swoją urodę ;:224 .

Lidziu, jakoś tak mało systematyczna jestem, to wątek umyka gdzieś daleko, że sama czasem nie mogę go znaleźć. ;:168
Pięknie dziękują roślinki za pochwały ;:180 .
Bodziszek żałobny jest pierwszy na czarnej liście, za nadmiar siewek, ale jeszcze jeden NN, dzielnie dotrzymuje mu kroku, a versicolor za ogromną kępę liści ;:124 .

Soniu, u mnie, poza bardzo wczesną wiosną, nie ma szerokich planów, wszędzie na przeszkodzie rośnie drzewo lub krzak i ogród wygląda niesamowicie, ale zarośnięty ;:306 .
Jestem pewna, że załamałabyś ręce, gdybyś zobaczyła na żywo mój dziki busz :;230 .
Nie tworzę ogrodu, tylko sadzę rośliny ;:131 , a o tak dopieszczonych rabatach, jak u Ciebie, to mogę tylko pomarzyć, co czasem mi się zdarza ;:168 .
Lilak o pachnących bordowych kwiatach z białym brzegiem, to Sensation.
Hosty, przy których posadziłam narcyzy, niemal wszystkie, rosną w głębokich doniczkach (posadzone kiedyś "na chwilkę"), to korzenie mają głęboko i najwyraźniej im nie zaszkodziłam. Tym największym, w gruncie trochę korzeni przycięłam, ale nie widzę, żeby im to zaszkodziło. Przy dzieleniu też tracą sporo korzeni i nic im się nie dzieje ;:333 , ale narcyzy zamierzam w tym roku wykopać, żeby hosty ich nie zarosły ;:108 .
Krzewuszki to twardziele, może na początku w Twoim piasku, będzie im trudniej, ale jak się zadomowią, to będą rosły jak chwast. O swoje wcale nie dbam, może te nowe odmiany potrzebują większej opieki?
Tydzień był cieplutki i nawet M nie wywijał numerów, zgodnie z Twoimi życzeniami ;:196 .

W ciepełku rośliny poszalały. Azalie rozkwitły w jeden dzień ;:oj
Obrazek

Narcyzy Geranium nie poddają się ;:333
Obrazek

Dopiero teraz rozkwitł Sinopel, a myślałam, że w tym roku odpczywa ;:oj
Obrazek

I cebulka wiosną wsadzona do doniczki. :tan
Obrazek

Firletka i jaskier
Obrazek

Obrazek

Tulipany jeszcze piękne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bożykwiaty tylko po jednej łodyżce :cry:
Obrazek

Obrazek

Orliki, łubiny i margerytki, obżera łanocha pobrzęcz ;:14, ładne są tylko chwilkę po rozkwitnięciu!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz zakwitł stopowiec :tan
Obrazek

Trzymajcie się ciepło, bo na zewnątrz jakoś chłodniej! :wit

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11581
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martuś piwonia majowa cudna. Biała to chyba kalina, niesamowicie piękna. ;:oj
Dzięki za instrukcję sadzenia narcyzów z hostami. ;:180 Przesadziłam właśnie część moich na różankę, bo tam autostrada gryzoni, a narcyzów nie ruszają. Koło host posadziłam poeticus.
Mam tylko trzy drzewa nie przy płocie, ale w niewielkiej odległości od granicy działki. Ograniczają mnie doły chłonne na deszczówkę i bliskość domu lub garażu. Bardzo podobają mi się takie ogrody z drzewami i rabaty miedzy nimi. Podglądam na innym forum dwa takie ogrody, są wyjątkowe. ;:108 Twój też na pewno na żywo jest ciekawy, a przede wszystkim Tobie się ma podobać.
Ciepła i słońca, ;:168 bo coś zimno, a pomidory rosną w kubkach. :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16631
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Martusiu, jestem zauroczona ilością kwiecia w Twoim ogrodzie! ;:215
Tyle tulipanów jeszcze kwitnie :shock: U mnie zostało po nich już tylko wspomnienie.
Gratuluję kwitnącego stopowca z własnego siewu. ;:138 ;:138 Będzie owoc i nasionka. ;:333
Dzisiaj zmarzłam na działce. Ubrałam się jak na lato, a tam kwiecień. ;:306

Niech Ci ogrodowe piękności umilają życie. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16998
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

No chłodno, chłodno . U mnie ma być dziś w nocy 2 sopnie, Mam nadzieję, że niżej nie będzie.
Piękne masz azalie.
Tulipanowa kolekcja piękna.
Stopowiec bardzo ciekawy.
I pięknie kwitnący krzew na ostaniem zdjęciu . No właśnie co to za krzew ?
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1277
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Jak u Ciebie wcześnie kwitną liliowce, łubin i kosaćce syberyjskie :shock: Moje sybiraki nie śpieszą się z kwitnieniem. Liliowce tak samo :)
Czary, Marto, istne czary :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11323
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Stopowca nie znam,powojniki moje przemarzły i wymarzły coś tam grzebie się z ziemi ,dopiszą bylinowe...U Ciebie podziwiam już ładnie kwitnącego ;:138 Orliki też już dały się sfotografować!Kalina olbrzymia i pięknie ukwiecona! ;:333
Miłego dnia mimo chłodu! ;:196 ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12177
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

No u mnie w tym roku orlików jakby trochę mniej… A łubiny to już rok temu kompletnie wypadły (a kiedyś się same rozsiewały).

Piękny bożykwiat. Kolejna roślina, która woli glebę kwaśną. Nawet kiedyś miałem. Nawet ze dwa lata wytrzymał. :lol:

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2609
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Marciu, ale dałaś czadu ;:oj Tyle cudnych kwiatków pokazałaś na perfekcyjnych fotkach ;:63 ;:63
Ten bordowy strzępiasty tulipan - cacko ;:215
Zdrówka i cieplutkich dni i nocy z deszczykiem jeśli Ci go potrzeba ;:4 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 3

Post »

Marta, połowa maja a ja mam już połowę czosnków ozdobnych przekwitniętych. ;:oj
Śliczną masz tą wiosnę w ogrodzie. Teraz to już pewnie masz lato w kwitnieniu ;:3
Stopowiec - znowu coś nowego ;:215
Pozdrawiam ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”